تاریخ درج خبر : 1391/03/16
کد خبر : ۵۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

مخابرات کهگیلویه و بویراحمد تنها شرکت زیان‌ده کشور است

معاون نظارت راهبردی وزارت ارتباطات گفت: شرکت مخابرات کهگیلویه و بویراحمد تنها شرکت مخابراتی زیان‌ده در میان شرکت‌های مخابراتی کشور است.

عبدالمجید غریب‌رضا امروز در حاشیه افتتاح دفتر اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به افتتاح 36 پروژه مخابراتی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد، ابراز داشت: این تعداد پروژه مخابراتی در نقاط مختلف این استان هزینه 20 میلیارد تومانی داشته است.

این مسئول عنوان کرد: حرکت‌های زیربنایی در این استان علاوه بر کارهای قبلی می‌تواند پشتوانه خوبی برای توسعه این بخش در کهگیلویه و بویراحمد باشد.

این معاون وزیر ارتباطات با ذکر این مطلب که نمی‌توان از نظر فنی اظهار کرد چه نقاط کوری در زمینه‌ تلفن همراه در کشور وجود دارد، تصریح کرد: نقاط کور، راه به راه و نقطه به نقطه شناسایی می‌شوند و بلافاصله با نصب ابزار جدید از این حالت خارج می‌شوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون در کل کشور در زمینه تلفن همراه اول 75 درصد ضریب نفوذ داریم، افزود: باید این مقدار ضریب نفوذ را تا پایان برنامه پنجم توسعه به میزان 110 درصد برسانیم.

غریب‌رضا با اشاره به این که تحریم‌ها هیچ‌گاه نتوانسته‌اند ایران را در مباحث مخابراتی در تنگنا قرار دهند، تأکید کرد: هم اکنون هیچ‌ کدام از شرکت‌های مخابراتی استانی ما به جز استان کهگیلویه و بویراحمد ضرر ده نیست و باید در این استان یک سری کارهای جدید انجام شود که بخشی از افتتاح‌ها در راستای افزایش ارزش افزوده بوده و مخابرات را از ورشکستگی نجات می‌دهد.

.

.

.

.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد