تاریخ درج خبر : 1392/05/23
کد خبر : ۵۹۸۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

رشد 24درصدی ورود گردشگر به کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از رشد 24درصدی ورود گردشگر طی سالجاری به این استان خبرداد.

به گزارش سایت استان، منصور واعظی زاده در دیدار با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد افزود: میزان اقامت گردشگران در استان هم نسبت به سال گذشته 16درصد رشد داشته است.

وی گردشگرپذیرترین شهر استان را شهر یاسوج عنوان کرد و گفت: پارک جنگلی آبشار یاسوج هم گردشگر پذیرترین مکان گردشگری در استان است.

واعظی زاده عنوان کرد: بازدیدهای متعددی هم  به صورت مستمر از مناطق گردشگر پذیر به خصوص در ناحیه سردسیری استان انجام می شود وامنیت و بهداشت این مناطق مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یادآور شد: بازدیدهایی نیز به صورت مستمر از مراکز خدمات بین راهی انجام شده و این مراکز ساماندهی شده اند.

وی همچنین از ثبت 750 اثر استان در زمره آثار ملی خبرداد و گفت: از این تعداد سه اثر مهر اصالت یونسکو دریافت کردند.

این مسئول اظهار داشت: دو هزار و 630 اثر طبیعی و ملی در استان وجود دارد.

واعظی زاده صیانت از میراث معنوی را در اولویت برنامه های این سازمان عنوان کرد و گفت: در این راستا طی هشت ماه اخیر 15 اثر در زمینه عاشورا به ثبت رسیده است.

وی افزود: رخدادهای انقلاب اسلامی در این استان نیز همچون حماسه جنگ تنگ تامرادی، جنگ گجستان، مسجد شهیدان گشچاران، تنگه سوق، و… نیز ثبت ملی شدند.

این مسئول بیان داشت: برای معرفی هرچه بیشتر فرهنگ استان، آداب، رسوم و آیین های کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاههای خارجی و داخلی در معرض دید عموم قرار می گیرد.

وی با اشاره به ظرفیتهای بی شمار استان در بخشهای میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی افزود: تلاش می کنیم این ظرفیتها را بیش از گذشته تقویت کنیم.

وی توجه به میراث معنوی استان، توجه به گردشگری مذهبی به دلیل وجود امام زادگان در استان، هدف گذاری برای تبدیل استان به چهارمین حرم اهل بیت (ع)، توسعه گردشگری طبیعی و گردشگری سلامت را از برنامه ها این نهاد عنوان کرد.

واعظی زاده ایجاد بازارچه صنایع دستی را نیز از اقدامات این سازمان در راستای حمایت از هنرمندان صنایع دستی استان عنوان کرد.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • بهلول گفت:

    آقای واعظی ، لطفا چماق آقای ….را به ثبت برسانید . ضمنا چه خوب است که چند کارگاه …. در مراکز شهرستانها ایجاد و معرفی شده گان آقای …. را در این کارگاهها به عنوان مربی منسوب نمایید .

پربازديد