تاریخ درج خبر : 1392/05/24
کد خبر : ۵۹۹۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

معترضان بازداشتی به نطق بزرگواری در مجلس آزاد شدند

گزارش ها از تهران حاکی از آن است که ۱۴ نفر از اهالی دهدشت و سایر شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله دو روزنامه‌نگار که برای اعتراض به لحن نماینده کهگیلویه راهی مجلس شده بودند و روز گذشته، (سه‌شنبه ۲۲ مرداد) در نزدیکی مجلس  بازداشت شده بودند، آزاد شده اند.

01010

به گزارش سایت استان، معترضان به لحن نماینده کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی و به‌ کار بردن الفاظی چون “چماق لری” از سوی او اعتراض داشته اند.

در میان بازداشت شدگان صدرا محقق خبرنگار اجتماعی روزنامه شرق و جواد حیدریان دبیر تحریریه روزنامه کسب و کار وجود دارد.

عذرخواهی نماینده کهگیلویه

اعتراض این افراد به اظهارات علی‌محمد بزرگواری، نماینده کهگیلویه بوده است که در نخستین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی کابینه حسن روحانی ایراد کرده بود.

علی محمد بزرگواری در سخنرانی خود خطاب به وزیران پیشنهادی آقای روحانی گفته بود که اگر به منطقه او “نگاه ویژه نداشته باشند با چماق لری” با آنها برخورد خواهد کرد.

آقای بزرگواری چهارشنبه ۲۳ مرداد، یک روز پس از برنامه اعتراض گروهی که دستگیر شده اند، به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت که در نطق سه روز پیش که در مخالفت با کلیت کابینه آقای روحانی بود “با یک شوخی جمله‌ای را عرض کردم که شوخی لری است و هدفم این بود که تنوعی را در جلسه ایجاد کرده باشم.”

نماینده کهگیلویه گفته است “اگر برادران و خواهران عزیزم در سراسر کشور از این شوخی لری از خادم کوچکشان در خانه ملت نگران شده‌اند صمیمانه عذر خواهی می‌کنم. همه عزیزان کشور به‌ویژه قوم لر می‌دانند چماق نماد قدرت است همانطور که آریوبرزن سردار لر ایرانی جلوی اسکندر مقدونی را با چماق در سلسله جبال زاگرس در دیار غیرتمند کهگیلویه گرفت.”

او در وب‌سایت شخصی اش هم نوشته که “منظور من تنها یک اصطلاح بود که در همه جای ایران بزرگ از این اصطلاحات وجود دارد و به معنای زورگویی و یاغی‌گری نیست.”

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ستوان سوم پاسدار گفت:

  تورو خدا دقت کنید چطور خرابکاریهاشو گردن آریوبرزن انداخته. مسخرس … همه ما برا خودمون کارشناسیم ولی روز انتخابات که میشه باز تعصب گرایی و قبیله گرایی اول هدف میشه ….. باید بمیریم با این بصیرتمان

 • س گفت:

  روزنامه نگاری که قلمشو به پول میفروشه روزنامه نگاره

 • رضا گفت:

  درود بر بزرگواری تنها نماینده نترس تاریخ استان

 • دهدشتی گفت:

  منظور بزرگواری از چماق لری .یعنی اینکه لرها نمیگذارند کسی مملکت را خراب کند

 • ناشناس گفت:

  آخه آدم با سواد آریوبرزن چماق داشت؟؟؟ خاک بر سر من که تو ………….!!!

 • رازی گفت:

  هر چی ادم …… و ….. استان بودند رفتند توی تهران جمع شدند.هر کی به جایی نرسید رفته روز نامه نگار شده.اگر راست می گویید بروین تبریز -اصفهان -و…

 • آرش گفت:

  تنهاچماق نبوده مسئله دیگری هم بوده که آقای مدرس بهتان زن مطرح نموده

 • هم استانی گفت:

  دوستی بعضی افراد مانند دوستی خاله خرسه است نظیر بزرگواری و یا بهتر است بگوییم دشمن دانا به از دوست نادان . مقصر ما مردمی هستیم که بدون تفکر و تنها از روی تعصبات و احساسات بیمعنا و پوچ این گونه آدم ها را برای نمایندگی استان مان انتخاب می کنیم

 • جوان لر گفت:

  جناب بزرگواری !
  لطفا موصوع سخنرانی تاریخی چماق را دیگه تمام شده بدان،،،،، زیرا باهر تحلیل و تفسیر جدید موضوع را پیچیده تر می کنی.البته آریوبرزن با چماق دفاع نکرد.وازسویی دروازه ی پارس ( دربند پارس ) متعلق به همه ی استان میباشد.ضمنا به شما یادآوری میشود به سایت امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی مراجعه نا تاریخ نبرد اسکندر مقدونی و آریوبرزن پارسی برایتان روشن شود.

 • ناشناس گفت:

  واقعا حیف از نام بزرگواری و لباسی که بر تن ایشان است که بی مهابا تهمت میزنن و چماق را به رخ مردم میکشن من به عنوان یک ایرانی از بودن چنین نمایندگانی در مجلس احساس شرم و تاسف کردم مطمئنم این نظر شخصی او بود نه مردم شهرش لطفا اول بروید در مدرسه ادب و اخلاق درس بخوانید بعد نماینده شوید شما را به خدا این نظر را به این مرد منتقل کنید تا بداند مردم بز اخفش نیستند

پربازديد