تاریخ درج خبر : 1392/05/23
کد خبر : ۶۰۰۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پیش‌بینی نمایندگان استان از رای اعتماد مجلس به کابینه روحانی

تاجگردون: نجفی و میلی‌منفرد باید تلاش بیشتری کنند

به گزارش سایت استان، نماینده “باشت و گچساران ” در مجلس شورای اسلامی از احتمال رای آوری همه اعضای کابینه خبر داد و گفت : وزرای آموزش و پرورش و آموزش عالی باید تلاش بیشتری را از مجلس برای کسب رای اعتماد بهتری به کار گیرند.

“غلام رضا تاجگردون ”  گفت : اکثریت وزرای معرفی شده  با رای بالای اعتماد نمایندگان به دولت خواهند رفت ولی برخی وزرا مانند آموزش  و پرورش و آموزش عالی باید تلاش بیشتری در این راه به کار بندند.

333
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم افزود : هر چند که برای مخالفت با این وزراء تعداد زیادی در مقایسه با سایر وزرا ثبت نام کرده بودند ولی تعداد بیشتری از نمایندگان برای موافقت هم با این وزرا ثبت نام کرده بودند که نشان می دهد آنها هم می توانند رای اعتماد از مجلس را کسب نمایند ولی نیاز به تلاش بیشتری دارند.
وی در پاسخ به این سئوال که گفته می شد وزرای نفت و کار هم از وزاریی هستند که  احتمال رای آوری آنها پایین است ! خاطرنشان کرد : وضعیت این دو وزیر پیشنهادی نسبت به روزهای اولیه معرفی آنها بهتر شده است.
تاج گردون گفت : برای این دو وزیر نفت و کار هم تعداد زیادی نماینده موافق در برابر تعداد نماینده مخالف آنها ثبت نام کرده بود که نشان می دهد وضعیت خوبی میان نمایندگان مجلس خواهند داشت.

زارعی: رای اعتماد نهایی مجلس به کابینه دولت یازدهم غیرقابل پیش‌بینی است

نماینده “بویراحمد و دنا ” در مجلس نهم شورای اسلامی رای اعتماد نهایی مجلس به کابینه دولت یازدهم را قابل پیش بینی نشده عنوان کرد و گفت : همه چیز به جلسه آخر روز اعتماد و دفاعیات رئیس جمهور و وزرای پیشنهادی بستگی دارد .
“غلامحمد زارعی ”  افزود : آنچه تاکنون از فضای عمومی مجلس قابل برداشت است این است که وزرای پیشنهادی نفت ، آموزش و پرورش ، راه و شهرسازی و علوم و تحقیقات و فناوری باید فردا تلاش بیشتری برای کسب رای اعتماد نمایندگان از خود نشان دهند و  تلاش تیم دولت باید برای کسب رای اعتماد برای این وزرا متمرکز شود .
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم ادامه داد : آخرین نطق رئیس جمهور و دفاع  و جمع بندی او در مجلس بسیار مهم است و می تواند در کسب رای اعتماد برای کل کابینه بسیار موثر باشد .
وی در پاسخ به این سئوال که در روزهای آغازین رای معرفی وزرای پیشنهادی وزرای کار و آموزش و پرورش هم از وزرای بودند که گفته می شد رای اعتماد مجلس را کسب نمی کنند و الان وضعیت آنها پس از گذشت چند روز از مباحث رای اعتماد در مجلس چگونه است ؟ گفت : رای آوری وزیر کار به دلیل  مباحث مطرح شده و دفاعیات دکتر ربیعی و همچنین اینکه جریان سازمان یافته مجلس علیه او نیست بالا رفته است .
زارعی که خود در دفاع از نجفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش سخن گفته بود در خصوص احتمال رای آوری او  افزود : نجفی در پاسخ به انتقادات و مخالفانش بسیار قوی ، خوب و مستدل دفاعیات خود را مطرح کرد و توانست بخشی از نمایندگان مجلس و مخالفانش را قانع کند ولی بر روی گروهی که سازمان یافته علیه او هستند و دوست ندارند به او رای دهند تاثیری نداشت .
وی در پاسخ به این سئوال که کدام گروه بصورت سازمان یافته علیه کابینه در مجلس فعال است ؟ خاطرنشان کرد : جبهه پایداری بصورت سازمان یافته تصمیم گرفته است که به وزرای نفت ، آموزش و پرورش ، آموزش عالی و راه و شهرسازی رای ندهد که می توانند کسانی را تحت تاثیر خود هم قرار دهند.
زارعی از نشست امروز عصر فراکسیون های رهروان ولایت و اصولگریان مجلس بصورت جداگانه خبر داد و افزود : در این نشست ها بصورت کارتی برای هر وزیر بصورت جداگانه رای گیری شد که قرار است نتایج آن فردا به نمایندگان اعلام شود .
نماینده بویراحمد و دنا ادامه داد : وزرای دفاع ، نیرو ، بهداشت  ، کشور و اطلاعات بیشترین رای نمایندگان مجلس نهم را برای حضور به کابینه دولت یازدهم کسب می کنند.

بزرگواری: 4یا 5 وزیر پیشنهادی دولت رای نمی‌آورند

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس دهم شورای اسلامی از رای  اعتماد ندادن نمایندگان مجلس به ۴ یا ۵ وزیر پیشنهادی دولت یازدهم خبر داد.

 حجت‌الاسلام سیدعلی‌محمد بزرگواری در گفت‌وگو با تسنیم در یاسوج اظهار  کرد: نظر قطعی ما این است که 4 یا 5 وزیر پیشنهادی کابینه دولت روحانی رای  اعتماد از مجلس کسب نکنند.

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس دهم شورای اسلامی مهمترین  دلیل نمایندگان را مشخص نشدن مواضع 4 یا 5 وزیر پیشنهادی دولت روحانی راجع  به بحث فتنه عنوان و گفت: متاسفانه این وزیران پیشنهادی مواضع‌شان در بحث  فتنه تاکنون روشن نکرده‌اند.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی افزود: وزیران علوم و تحقیقات،  آموزش و پرورش، نفت، راه و شهرسازی و تعاون کار و رفاه اجتماعی وزیرانی  هستند که تاکنون مواضع خود را در قبال فتنه برای نمایندگان مجلس مشخص  نکردند.

بزرگواری با بیان اینکه هم‌اکنون نوساناتی در آراء وزیران پیشنهادی ایجاد  شده است، خاطرنشان کرد: امکان اینکه تمام وزرای این کابینه از نمایندگان  مجلس رای اعتماد کسب کنند بسیار ضعیف است.

وی گفت: بخشی از فراکسیون رهروان ولایت معتقدند 4 وزیر علوم و تحقیقات،  آموزش و پرورش، نفت و راه‌ و شهرسازی نباید رای اعتماد کسب کنند و بخشی از  این فراکسیون معتقدند این وزیران نیز باید رای اعتماد کسب نمایند و این  موضوع هم‌اکنون سبب مناقشه در فراکسیون رهروان ولایت شده است.

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس دهم شورای اسلامی در پاسخ  به این سئوال که به نظر شما کدام‌یک از وزیران پیشنهادی بیشترین آراء  نمایندگان مجلس را به خود اختصاص خواهد داد، افزود: به نظر من وزیران کشور،  دفاع و بهداشت‌ و درمان بیشتری آراء را به خود اختصاص می‌دهند اگرچه آراء  وزرای دادگستری و اطلاعات کمی ریزش دارد.

منبع: عصردنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد