تاریخ درج خبر : 1391/09/06
کد خبر : ۶۰۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

زمین محدوده معدن فسفات چرام خریداری می شود

سایت استان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: برای برطرف کردن مشکلات مربوط به معارضان محلی معدن فسفات چرام، زمین محدوده این معدن از مالکان خریداری می شود.

‘داریوش دیودیده’ افزود: حل مشکلات مربوط به معارضان محلی و خرید زمین از آنان روند کار پروژه عظیم فسفات چرام را شتاب می دهد.

 

وی با اشاره به ظرفیت های چرام در زمینه استخراج معادن گفت: معدن فسفات این شهرستان یکی از بزرگترین معادن فسفات در خاورمیانه است که با راه اندازی آن اقتصاد این منطقه دگرگون خواهد شد.

دیودیده بیان کرد: پیش بینی می شود راه اندازی این معدن افزون بر سه هزار فرصت شغلی به صورت غیر مستقیم در منطقه ایجاد کند که بخش بزرگی از مشکلات مربوط به بیکاری را برطرف می کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون بخش زیادی از فرآورده های فسفات کشور از خارج تامین می شود گفت: راه اندازی این معدن از خروج سالانه 100 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد کرد.

دیودیده گفت: شش محدوده ذخایر فسفات با ذخیره 282 میلیون و 94 هزار تن در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است.

به گفته وی بزرگترین معدن فسفات کشور با 81 میلیون تن ذخیره قطعی قابل بهره برداری در کوه لار در بخش چرام از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده این معدن را یک هزار و 200 میلیارد ریال عنوان کرد.

دیودیده با اشاره به شرایط ویژه معدن فسفات چرام گفت: سرمایه گذاران می بایست بهره برداری سریعتر از این معدن را در دستور کار خود قرار دهند تا طرح، مطابق پیش بینی ها پیش رود.

وی اظهار داشت: دولت از اجرای چنین طر های مهمی پشتیبانی می کند و سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد نیز با رایزنی با منابع گوناگون، مشکلات بهره برداری از این معدن را برطرف خواهد کرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد