تاریخ درج خبر : 1391/09/06
کد خبر : ۶۰۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

از اختلاس در دولت‌ها، تغییراستاندار، مدیربومی و غیربومی و زیباکلام

نشست هم‌اندیشی دانشجویان و فرماندار شهرستان بویراحمد صبح امروز در محل فرمانداری برگزار گردید.

موافق شفاف‌سازی در همه حوزه‌ها هستم

به گزارش سایت استان، فرماندار بویراحمد بر تکرار این جلسات تاکید و اظهارداشت: باید در جامعه شفاف سازی شود و بنده موافق شفاف سازی در همه حوزه‌ها هستم.

محمد الفونه با اشاره به اینکه باید در شفاف سازی همگان صبر و تحمل داشته باشند، گفت: تشکل‌های مردم‌نهاد صوری هستند و هیچ‌گونه فعالیتی از آنها نمی‌بینیم، دانشجویان باید به مسائل کشور کلان‌تر فکر کنند و آگاه‌تر باشند.

وی با اشاره به اینکه در همه دولت‌ها نقاط ضعفی بود افزود: در دولت هاشمی می‌توان به اختلاس فاضل خداداد و در دولت خاتمی به مسئله شهرام‌جزائری و در دولت احمدی‌نژاد به اختلاس ۳ هزار میلیاردی اشاره کرد و نمی‌توان گفت فقط در همین دولت ضعف بوده و نقطه قوتی وجود نداشته است.

الفونه در ادامه سخنان خود ابرازداشت: آرمان‌‌گرایی خوب است ولی واقعه‌گرایی مهم‌تر است.

تلاش دولت نهم و دهم برای عدالت و برابری توزیع ثروت

عالی‌‌ترین مقام دولت در شهرستان بویراحمد با بیان اینکه نابرابری توزیع ثروت در جامعه وجود دارد، اظهارکرد: دولت تلاش می‌کند تا این نابرابری وجود‌ نداشته باشد و عدالت و برابری برقرار شود و همه ما باید در این راه به دولت کمک کنیم.

الفونه در پاسخ به سئوالی چرا که کشور ما نسبت به سایرکشورها پیشرفت کمتری داشت؟، گفت: علی‌رغم اینکه در این سال‌ها کشور به پیشرفت‌های خوبی دست‌یافته ولی یکی از دلایل پیشرفت نکردن را دوری برخی از مناطق ما نسبت به شهر و کویری بودن خیلی از مناطق کشور است.

زیبا کلام را قبول ندارم، ولی کتابش را بخوانید

فرمانداربویراحمد با اشاره به اینکه زیبا‌کلام را قبول ندارم ، افزود: توصیه می‌کنم کتاب آقای زیبا کلام را مطالعه فرمائید، زیرا برخی از دلایل عقب‌ماندگی کشورمان در آن نوشته شده‌است.

دهدشتی و یاسوجی را قبول ندارم/ بحث مدیر غیربومی و بومی را قبول ندارم

این مسئول در پاسخ به سئوالی دیگر مبنی بر اینکه، چرا با وجود استعدادهای فراوان مدیریتی بومی از نیروهای غیربومی در استان استفاده می‌شود؟ گفت: بحث مدیریت بومی و غیربومی را قبول ندارم، وقتی ما مسلمان هستیم، جغرافیا معنای ندارد، دهدشتی و یاسوجی هم معنای ندارد.

وی اضافه کرد: یکی از مشکلات ما قوم‌گرایی مدرن است که اگر کمتر شود مشکلات بهتر حل می‌شود، البته قبول دارم در برخی از مواقع به خاطر بومی بودن‌ به ما ظلم می‌شود.

برای توسعه استان باید نگرش‌ها عوض شود

محمدالفونه با اشاره به اینکه منتقد برخی از سیاست‌های دولت هستم، ولی مشاغل کوچک یکی از سیاست‌های خوب دولت در زمینه اشتغال‌زایی می‌باشد.

عالی‌ترین نماینده دولت در شهرستان بویراحمد در ادامه اظهارداشت: کمبود منابع نداریم و برای توسعه باید نگرش‌ها عوض شود. دانشگاه‌ها نقش مهمی در تغییر نگرش‌ها دارند که متاسفانه تا امروز این نقش را منفی عمل کرده‌اند.

فرماندار بویراحمد در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سئوالی که، با وجود منابع خدادادی زیادی که در استان داریم، چرا پیشرفتی نداشته‌ایم افزود: کهگیلویه و بویراحمد ۱۶ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و حدود ۱۵ هزار و ۷۰۰ کیلومترمربع جنگل مرتفع است که این علاوه بر امتیاز موانعی را برای پیشرفت ایجاد کرده‌است به گونه‌ای که با داشتن ۱۰ درصد آب کشور و به دلیل نداشتن دشت‌های زیاد این آب از استان خارج می‌شود.

الفونه گریزی به بودجه ۹۱ مصوب مجلس شورای اسلامی زد و گفت: لایحه‌های که دولت برای تصویب مجلس داده‌ بود متاسفانه مجلس ماهیت برخی از لایحه‌ها را تغییر داد و سبب شد که رئیس جمهور نسبت به تصویب این بودجه در برخی از نقاط آن معترض باشد ولی رئیس جمهور باید قانون مصوب مجلس را اجراء کند.

دخالت در کارهای همدیگر باعث بروز مشکلات می‌شود

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر دخالت نمایندگان در تغییر استاندار، ابرازداشت: تغییر استاندار نباید بسیار مهم باشد و اگر تغییری در استان صورت می‌گیرد بر اساس اولویت‌ها و پارامترهای دولت است. دخالت در کارهای همدیگر باعث بروز مشکلاتی در جامعه می‌شود و در برخی از مواقع مانع پیشرفت است. استاندار باید کار خودش را انجام دهد و نماینده هم باید کار خودش را و دخالتی در کار همدیگر نداشته باشند.

وی اضافه کرد: همچنین دخالت بی مورد برخی از دستگاه‌های اجرائی در کار همدیگر هم نباید باشد و هر کس بدرستی به وظیفه خود عمل کند.

محمدالفونه نیز به بخش کشاورزی اشاره‌ای داشت و افزود: در سال ۸۴، میزان مساحت باغات شهرستان بویراحمد را ۴هزار هکتار عنوان کرد و در حال حاضر به ۱۵هزار هکتار باغ رسیده‌است که با تقویت این محصولات استان در زمینه تولیدات مشکلی نخواهد داشت. مهمترین مشکل ما در این زمینه نبود سردخانه کافی در شهرستان بوده که با مصوباتی در این زمینه، امیدواریم این مشکل هم رفع گردد.

اصول‌گرایی یعنی حقوق همه شمارده شود/ افتخاری یک اصولگرایی واقعی است

الفونه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه تعریف شما از اصولگرایی چیست؟ افزود: در این مورد باید بگویم که صحبت‌های افتخاری را در تودیع و معارفه‌اش قبول دارم و باید گفت، افتخاری یکی از بزرگان استان و یک اصول‌گرایی واقعی است. تعریف من از اصول‌گرایی این‌است که حقوق همه شمارده شود و به کسی بی‌احترامی نشود.

فرماندار بویراحمد ادامه داد: افراطی‌گری‌ها در همه احزاب وجود دارد که بیشترین این افراطی‌گری ها در زمان اصلاح‌طلبان رخ داد و به مردم فشارهای زیادی تحمیل شد.

نقد تاریخ باید کارشناسی شده باشد/ رفتار غیررسانه‌ای را قبول ندارم

نماینده دولت در شهرستان بویراحمد در پاسخ به خبرنگاری مبنی بر تحریف تاریخ بویراحمد در یکی از سایت‌های محلی استان، گفت: نقد تاریخ اشکالی ندارد و خوب است. برخی از افراد که در قدیم بوده‌اند و الان زنده‌اند اشکالی ندارد که پاسخ عملکرد خودشان را در قدیم بدهند و تجربه‌ی شود برای آینده البته نقدی که بدون هتاکی و تهمت باشد.

وی اضافه کرد: در این خصوص باید گفت، برخورد غیررسانه‌ای با اهالی رسانه را قبول ندارم و این حرکت غیر رسانه‌ای می‌تواند اثبات کننده برخی از نقدهای تاریخی باشد، رسانه باید به آرامش جامعه کمک کند و در مورد نقد تاریخ از افراد با تجربه و کاردان استفاده گردد نه از هر کسی برای نقد تاریخ استفاده شود.

منبع: کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد