تاریخ درج خبر : 1392/05/27
کد خبر : ۶۱۱۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

تبعات سخنان بزرگواری

سایت استان: بهنام محمد پور

در باره ی سخنرانی جناب بزرگواری در صحن علنی مجلس و آن هم در راستای مخالفت با کلیات برنامه ی دولت ء چند نکته را به عنوان فرزند کوچکی از این خطه با شما دوستان در میان می گذارم .

1- در فحوای کلام ایشان به روشنی دیده می شد که با جناب بزرگواری از پیش در باب موضع گیری له یا علیه دولت صحبت شده است و به ایشان گفته شده که با دولت با توجه به شرایط منطقه مخالفت نکند .با این تفاصیل اما ایشان ضمن اعلام این هشدار ء باز از در مخالفت وارد شد.

2- در این که ایشان حق قانونی دارد که اظهار نظر کند شکی نیست ء اما تعجب من از مخالفت ایشان با کلیات برنامه ی دولت است .آیا واقعا ایشان تصور دقیقی از کلیات و جزییات نداشته ویا از سوی کسان دیگری وادار به این کار شده است؟ ظاهر امر نشان می دهد که جناح اصول گرا که انتخابات را باخته است در پی چند چیز می یاشد تا بتواند فشار زیادی از طریق برخی نیروهای سیاسی درجه چندم خود در مجلس برای ارعاب دولت و مردم و اصلاح طلبان حامی دولت وارد کند.تکرار کلید واژه ی فتنه آن هم در تیراژ 50 بار فقط در نطق یک نماینده حکایت از این دارد که اینان از این حربه نه در راستای حمایت از نظام عمل می کنند بلکه هم در پی ابراز خشم خود به مردم بوده و هم با نوعی رای صدقه سری به کابینه در صدد هستند تا همواره با این چماق به سر دولت و رئیس جمهور بکوبند.و البته نمایندگانی مانند بزرگواری و حکیمی به خوبی از عهده ی این موضع گیری سیاسی برآمدند تا نمایندگان سیاسی تهران و شهرهای بزرگ از طیف اصول گرا ء سپس از در چانه زنی و لابی گری با وزرا وارد شده و امتیاز لازم را بگیرند.در این جا فقط سر مردم محروم ما بی کلاه مانده و می ماند.

3- شیر کردن نمایندگان سطح پایین و سکوت نماینده گان صاحب نام در این زمینه ء نشان از این دارد که تنها فشار آوردن هدف آن ها است و حداکثر استفاده لازم از چماق فتنه ء در زمین گیر کردن اصلاح طلبان و از میدان بدر کردن حریف را ببرند…در این باره البته اصول گرایان ناراحتی زیادی ندارند ءانتخاب کسی مانند رحمانی فضلی به وزارت کشور برای آنها کافی است که به روحانی رای بدهند .اما استفاده از فتنه برای آنها همان حربه ی منت و رای اعتماد می باشد.اما چرا بزرگواری نتوانسته چنین سیایتی را بشناسد و در دام آن نیفتد؟.ایشان می توانست مانند خیلی دیگر با برخی وزرا مخالفت کند ء- از حمایت او گذشتیم -تا مخالفت او این چنین سنگین و ناروا به چشم نیاید.

4- استان محروم ما اکنون فرصت تاریخی خوبی داشت تا با هم دلی سه نماینده و رایزنی با نمایندگان متاطق نفت خیز ء خود حتی گزینه ی وزارت معرفی کنند و یا حداقل با لابی گری با وزیری مانند زنگنه در وزارت نفت بتوانند بهره برداری لازم را برای جذب سرمایه و جلب توجه دولت برای توجه به فرایند توسعه ی استان به دست آورند.حضور چهره ای مطرح و صاحب نظر مانند تاجگردون که دارای سابقه مدیریت ملی و هم چنین سابقه دوستی با برخی وزرای پیشنهادی می باشد می توانست در جلب نظر وزرا و دولت به استان بسیار موثر و مفید واقع شود.البته جناب ناجگردون از قبل به جناب بزرگواری هشدار لازم را داده بود.

5- از سوی دیگر مردم منطقه ی ما هم حق دارند که نمایندگان آن ها به خوبی نمایاننده ی کلاس و فرهنگ و تبار آنها باشند.سخنان جناب بزرگواری علاوه بر صدمه به منافع مردم منطقه ء به نوعی دیگر باعث خشم مردم شد .معرفی یک قوم به گو.نه ای که شایسته ی فرهنگ و نام آنان نیست هیچ کمکی که نمی کندء بلکه از نظر روان شناختی اجتماعی ء اعتماد به نفس آنان را هم پایین می آورد.

6- این رفتار جناب بزرگواری نشان دهنده ی این است ایشان اهل مشورت با کارشناسان و نخبگان نیست و دارای تیم مشاوران نمی باشد .نماینده ی یک منطقه در چنین امر حساسی که هم ویترینی است بی نظیر برای نشنان دادن خود نماینده به افکار عمومی کشور و هم فرصتی است برای لابی با کانون های قدرت و تصمیم ساز ملی ء نیازمند مشاوره با نخبگان و صاحب نظران منطقه بوده و هم نیاز سنجی و افکار سنجی موکلین خود را باید پیگری کند تا به خوبی از عهده ی نمایندگی منافع و سلیقه ی فکری آنها بر آید.تجربه تلخ کنونی درس بزرگ آیند ه می تواند باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • علی گفت:

  درود بر محمد پور عزیز

 • ناشناس گفت:

  بسیار متاسفم .بزرگواری همان کاندیدائی است که وقتی به درغک آمد در پستوی خانه های دوستانش تصمیم گیری می کرد و جرات حاضر شدن در جمع را نداشت حالا… می شود و …. می کنند تا با آن ادبیات……. اش تارخ کهن لر و فرهنگش را زیر سوال ببرد ما لرها با فرهنگ هرگز تو را نمی بخشیم و البته انتظاری نداریم

 • باران احساس گفت:

  بزرگواری توی این وادی نیست . او هنوز در دوران ارباب رعیتی زندگی میکند . ما صدسال از دیگران عقبیم و بزرگواری صد سال از ما .
  در یکی از کلان شهرهای کشور زندگی میکنم . طی این چند روز از بس زخم زبان و متلک شنیده ام خجالت میکشم از خانه بروم بیرون .
  آقای بزرگواری شما به چه قیمتی خودت را ….. چهارتا نماینده ی صاحب نام اصورگرا نمودی ؟ آیا وعده و وعیدی به شما دادند یا بقول خودمان شما را باد کردند ؟ من مطمئنم که آنها کاره ای و یا در جایگاهی نبودند که به شما وعده و وعید دهند این شما بودید که با اندیشه …………………………..، سناریویی در عالم توهم برای خوتان ساخته و آنها هم که شما را میشناختند هی …..زدند تا آنی شد که همه دیدیم و شنیدیم و اکنون هم تک تکمان در هر نقطه ای از ایران داریم تاوانش را میدهیم . ……. بر دهانی که بی موقع باز شود . ….. بر اندیشه ای که هیچ در بساط ندارد و محصول آن بی آبرویی است .

پربازديد