تاریخ درج خبر : 1392/05/26
کد خبر : ۶۱۸۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

نطقی که به گل انداختن شوق ناله انجامید

سایت استان: غریب واحدی پور

آنگونه که از کلام جناب آقای بزرگواری در نطق پارلمانی اودر مخالفت با وزرای دولت روحانی درک می شود، اوبصورت سنجیده وحساب شده وبدون توجه به نصیحت دوستان خود داوطلبانه ، با افتخاروبا پذیرفتن ریسک کارش صحنه گردان ماجرا گردیده است وبدیهی است که گوشش به حرف های کسی بدهکار نیست .
بنابراین ، رقص قلم برای نگاشتن ، نه امیدبه تحت تأثیر قرار گرفتن جناب آقای بزرگواری ونیز نه با وسوسه مشهور وجنجالی شدن است، بلکه خدا را شاهد می گیرم که شکل گرفتن بخشی از این نوشته در ذهنم حتی اشک چشمانم را جاری کرد و اژدهای درونم آرام وقرارم را ربود ونهیبم زد که مگر نه اینکه مرگ انسان زمانی است که در برابر آنچه مهم است سکوت کند وچرا با سکوت خود مرگت را پذیرفته ای و لذا در واقع نطق بزرگواری بهانه ای شد تا باز شوق ناله ام گل کند ونکات ذیل را بعنوان رنجنامه ای برای دلداری آنانکه از سخنان ایشان در پارلمان رنجیده اند بیان کنم :
1- جناب آقای بزرگواری آنگونه که فرموده اند.با نادیده گرفتن نصیحت دوستانش مبنی بر اینکه نماینده حوزه انتخابیه کوچکی است وبرای حفظ منافع حوزه انتخابیه اش بهتر است .این کار را به نماینده گان کلان شهرها بسپارد .در واقع درست به همان صورتی که سال ها با دفاع از کله شقی های عده ای منافع کشور را نادیده گرفت این مرتبه هم ضمن عدم توجه به منافع ملی ودر اقدامی دون شأن سیاستمداران مردم سالاری دینی مصالح حوزه انتخابیه محروم خود را فدای منافع جناحی اقلیت تندروی مجلس کرد.
2- آقای بزرگواری با افتخار فرمودند که تریبون رئیس مجلس را گرفتم وعلیه….شعار دادم ودنیا مرا نشان داد .واین مرتبه هم دنیا او را نشان داد اما همانند جریان ماجرای غیر معمولی که در هنگام استیضاح وزیر کار دولت یازدهم در مجلس بوقوع پیوست وآنگونه که آقای لاریجانی به همان مناسبت بیان کردند با عدم رعایت شئونات اسلامی وادامه بد اخلاقی هائی که بلای جان کشور شده بودند ونیزاختصاص سر تا پای یک نطق ناطقی که قراربود بعنوان مخالف وزرای پیشنهادی به مجلس سخن منطقی ومستدل بگوید به اتهاماتی بدون سند ومدرک به افراد بی دفاع وبی ربط به موضوع بحث
ولذا معلوم شد که ظهورگفتمان اعتدال به پشتوانه استوانه ها وعقلای نظام وحضور ملت به معنای برچیدن بساط تندروی ،کفن پوشی ،وتیغ از روبستن وچماق کشیدن است وبدون شک عده ای را ازتیتر رسانه ها شدن وخود رابه دنیا نشان دادن محروم می کند .
وای کاش برخی متوجه می شدند که نه خبر ساز بودن بلکه اثر گذار بودن افتخار است ونماینده ملی شدن مستلزم مرد زمان بودن وهمسوئی با ملت ومجهز شدن به دانش، عقل ومنطق است نه جار وجنجال کردن و تلاش برای محدود کردن حمایت رهبری نظامی که هر رأی این مردم با هر تفکر واندیشه ای را رأی به نظام می دانند.به اقلیتی ویژه واز آن هم بدتر خوار وخفیف کردن قومی تاریخی وخوش نام.
واینجا است که مردم کهگلویه زمان نه چندان دوری را به یاد می آورند که دریکی از مبارزات انتخاباتی مجلس وآن هنگام که کاندیدائی مهارت خود در آرپی جی زدن در جنگ را چماقی کرده بود تا بر سررقبا بکوبد .رقیب توانمند ش که مبارز قبل از انقلاب ،دلسوز مملکت ، منطقی ودارای سابقه مؤثر قانون گذاری بود با ظرافت خاصی فریاد زد”که مجلس آرپی جی زن می خواهد اما نه برای صحن مجلس وتکیه دادن بر کرسی قانونگذاری بلکه برای گارد مجلس وحفاظت از قانون گذاران”
وای کاش رزمندگان عزیزی که روزی با خشم وغضب خود نسبت به دشمن متجاوز مملکت را بر بال ملائک نشاندند به خود می آمدند وبا دشمن شناسی درست سیبل گلوله هایشان را نه وفاداران ودوستداران نظام بلکه دشمن قرار می دادند .
3- جناب آقای بزرگواری نیک می دانندکه در حوزه انتخابیه اش شرایط به گونه ای رقم خورد که خیلی از افراد با سلایق وتفکرات مختلف مجبور شدندتا بنا به مصالحی به ایشان رأی دهند ولذا بعنوان کسی که بیش از دیگران خود را ملتزم به اطاعت از رهبری می دانند .خوب بود در هر اظهار نظری به گونه ای عمل کنند که برآیند فکر جمعی مردمی باشند که به او رأی داده اند نه متأسفانه بر آیند فکر جمعی وانعکاس دهنده نظریات اقلیتی که بواسطه احراز سمتی ویا دست یافتن به فرصت شغلی نادری با محروم کردن رقبا ی خودوغیره به هر دلیلی وامدار حضرت عالی شده اند ولذامنبع اطلاعاتی شما شده اند و از واقعیات جامعه پیرامون خود ایزوله تان کرده اند .
4- جناب آقای بزرگواری،اگرچرخش چماق شما را مردم حوزه انتخابیه با ناقضان حقوق خود می دیدند که درد کشیده گان دردهای لادرمان را با رنجنامه ها فریاد نمی زدند .وراننده تاکسی مظلومی که کشاورزی نیم بندی هم داشتودر واقع نمونه ای از شهروندان حوزه انتخابیه ات می باشد با بغضی در گلو نمی گفت که اگر اعلان پشتیبانی علنی نکنیم .برای گرفتن چند متر شلنگ آبیاری هم مورد بی مهری به اصطلاح مهر ورزان قرارمی گیریم و…
لکن امروز شما چرخش چماق خود راوسیله خط ونشان کشیدن وتهدید کسانی کرده اید که ملت امیدوارند با آمدنشان تحقق خواسته های غیر قانونی ومرید پرورانه واضعان قانون به نفع اقلیتی محبوب غیر ممکن گردد.والبته غافل از اینکه اسباب تحقیر نه فقط لرهای شریف حوزه انتخابیه بلکه تمام لرهای ایران زمین را هم فراهم کرده اید .
5- عزیزی می گفت هنگامی که در مقطع فوق لیسانس پذیرفته شدم ودر یکی از دانشگاههای معتبر پایتخت مشغول به تحصیل شدم. اساتیدی را دیدم که برخی حتی بیش از100سال سن داشتنداما بمراتب بیشتر از برخی جوانان فعالیت می کردند وخوب که اندیشه کردم متوجه شدم که چون علاوه بر پرورش جسم از فکر خودهم استفاده می کنند . همچنان با انرژی هستند .
بنابراین ،جناب آقای بزرگواری بخشی از نخبه های مملکت راکه مسلماً دستگاه فکری خود را هرگز تعطیل نکرده ولذا سالیان سال با انرژی قادر به خدمت گذاری هستندنباید پیر وناتوان خطاب کرد.
واز آن گذشته ،امروز به برکت تکنولوژی پروژه ها وسایت ها وشهرها به دفتر کار وزرا ومدیران می آیند وسفرهای پرهزینه ومکرربه بهانه سرکشی به پروزه ها وشهرها وغیره بجز در مواقع خیلی نادرغیر ضروری است .
از اینرو،جناب آقای بزرگواری خوب بود بجای نگرانی جهت تهیه سرم برای رفع کسالت وزرا هنگام بازدید ازپروژه هادر طول دوره نمایندگی تذکری در خصوص کاهش هزینه های سفرها وبازدید های بدون حاصل می دادند .
6- رهبری که بدون شک بیش از هرکسی واقف است که موفقیت رئیس همین دولت مرهون رأی خاتمی ورفسنجانی است نه تنها تنفیذ بلکه مورد تفقد بسیار قرار داده وموفقیت او را آرزو کرده است .بنابراین،نطق های جنجالی وتأمین خوراک برای رسانه های مغرض احنبی وهزینه کردن از رهبری نظام برای مورد لطف قراردادن رئیس جمهور جفای آشکار به سرمایه های ارزشی نظام وانقلاب آن هم توسط مدعیان ارزشی است. .
با آن امید که با دفاع منطقی ومستدل دستاورد خون شهدا را پاس داریم نه با ادبیات غیر معمول

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ali.papi1352@yahoo.com گفت:

  سلام
  خیلی عالی بود.منطقی وبدون اغماض انشاالله اینگونه تجزیه تحلیل هابرای نسل جوان راهگشا ومفید باشد. موفق باشی

 • طاها گفت:

  تخریب خوب نیست

 • منظور از پسر خاله مهندس واحدی پور

 • ایت الله خشامن گفت:

  سلام پسرخاله اقای …….. چند سال پیش می خواست باارپیچی وارد مجلس شود ولی این دوره گویا با چماق و ششپر وارد مجلس شد

 • محمد دورقی گفت:

  یکی از فانکشن های پنجگانه گفتگو، اقناع است و دیگری سهیم کردن دیگران در « دانسته ها» . بحث برزگواری بزرگوار در پارلمان نه قانع کننده بود و نه محتوایی داشت برای به اشتراک گذاشتن. قوم ریشه دار و فهیم لر یقینا با سطح اندیشی و قشری گری و تحجر آزار دهنده گویندگان الکن و نارسایی مانند بزرگواری به حاشیه نمی رود. چه خوش و چه ماندگار گفتند جناب آقای مهندس واحدی پور که اثر گذاری سخن شرط است و نه غوغاسالاری و دغدغه صدر تصاویر نشستن و تیتر یک شدن.

 • اصلاح طلب گفت:

  سلام مهندس
  خیلی خوب می نویسید. من شما را اون زمان که برای تاجگردون در دهدشت فعالیت می کردی میشناختم. البته خیلی ساله که ندیدمت. البته من مهاجرت کردم و فکر کنم شما هم از دهدشت رفتید. هر کجا هستید موفق باشید.

 • امیررایگان گفت:

  بدین بهانه پرقدر، ناب ترین مراتب سپاس و احترام به پاس قلم روان وشیوای حضرتعالی در گشایش روزنه های تحلیل و شناخت حقایق که طی چندین مقاله زیبا ازسایت استان منتشر شده است تقدیم شما مهندس واحدپورعزیز باد.

پربازديد