تاریخ درج خبر : 1392/05/26
کد خبر : ۶۱۹۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

محمدعلی نجفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی شد

محمدعلی نجفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی شد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور طی حکمی محمدعلی نجفی را به‌عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منصوب کرد.

نجفی تحصیلات آکادمیک خود را در دانشگاه صنعتی شریف و در رشته ریاضی آغاز و مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز از دانشگاه MIT آمریکا دریافت کرد.

وی در دولت اول و دوم سازندگی وزیر آموزش و پرورش بود و در دولت اصلاحات نیز با حکم سیدمحمد خاتمی به‌عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه منصوب شد. از محمدعلی نجفی به‌عنوان یکی از مؤسسان حزب کارگزاران سازندگی نام برده می‌شود. این حزب از نزدیک‌ترین احزاب سیاسی ایران به آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی است.

محمدعلی نجفی برای شرکت در سومین دوره انتخابات شورای شهر تهران در لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان قرار گرفت و توانست به شورای شهر تهران راه یابد اما در انتخابات شورای شهر چهارم، کاندیدا نشد.

محمدعلی نجفی از جمله سه وزیر پیشنهادی دولت یازدهم بود که در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در صحن علنی، نمایندگان مجلس به وی رأی اعتماد ندادند.

نمایندگان مجلس روز پنج‌شنبه از مجموع 284 رأی مأخوذه، با 142 رأی موافق، 133 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع به محمدعلی نجفی رأی اعتماد ندادند.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علی گفت:

    دروووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووود

  • ناشناس گفت:

    دروووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووود

  • ناشناس گفت:

    درود بر این انتخای هوشمندانه…قابل توجه بزرگواری ..هه هه هه

پربازديد