تاریخ درج خبر : 1391/09/08
کد خبر : ۶۲۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

رودخانه های استان ساماندهی می شود

سایت استان: مدیر عامل امور آب منطقه ای کهگلویه و بویراحمد گفت: 14 کیلومتر از رودخانه های این استان به دلیل حادثه خیر بودن با اولویت ساماندهی می شود.

‘علی لطفی’  افزود: ساماندهی این رودخانه ها با هدف کنترل فرسایش ساحل و تثبیت بستر، کنترل سیلاب، حفاظت از تاسیسات تامین آب و زیباسازی سواحل صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه تاکنون بخشی از این طرح به اجرا گذاشته شده است اظهار کرد: بهره برداری بی رویه از شن و ماسه از بستر رودخانه های استان از فعالیت های مخربی است که بر رودهای فصلی و دائمی سطح استان تحمیل می شود.

مدیر عامل امور آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد افزود: رودخانه فصلی باشت یکی از رودخانه های مهم استان است که تاکنون چهار کیلومتر آن با اعتباری افزون بر 12 میلیارد ریال ساماندهی شده است.

وی بیان کرد: از محل اعتبارات حوادث غیر مترقبه و منابع آب استان، نقاط حساس این رودخانه فصلی که احتمال بروز حوادث برای تاسیسات دولتی، ساختمان ها و بخش کشاورزی را دارد با اولویت بندی و مطالعات کارشناسی مرمت می شود.

لطفی تاکید کرد: 60 کارخانه شن و ماسه در سطح استان فعال است که مواد اولیه بخش زیادی از آنها از بستر رودخانه ها تامین می شود که جابجایی آنها به مناطق کوهستانی یک ضرورت است .

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد