تاریخ درج خبر : 1391/09/08
کد خبر : ۶۲۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

50 هزار نفر در بازار استان مشغول به کار هستند

سایت استان: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: 50 هزار نفر در بازار شهرستان های هفت گانه استان مشغول به کار هستند.

‘داریوش دیودیده’ روز چهارشنبه در نشستی با اتحادیه های صنفی شهرستان بویراحمد افزود: این تعداد بازاری در بیش از 18 هزار واحد صنفی در سطح استان فعالیت می کنند.

وی اظهار داشت: شهرستان بویراحمد با هفت هزار واحد صنفی، گسترده ترین بازار استان را دارد که در قالب 31 اتحادیه و 300 رسته کار می کنند.

دیودیده بیان کرد: رعایت انصاف و ارزش های مذهبی، مسوولیت پذیری بازار، توجه بازاریان به دانش روز، رقابت پذیری بازار در زمینه کمیت و کیفیت، پویایی و تنوع از ویژگیهای یک بازار موفق، پویا و امروزی است که ضرورت دارد بازار استان به این سمت پیش رود.

وی با اشاره به اهمیت موضوع آموزش در بین بازاریان و صنف های گوناگون گفت: برنامه ها و نشست های آموزشی مختلفی در دستور کار قرار گرفته است تا زمینه فعالیت و رعایت ضوابط توسط بازار و فعالان اقتصادی فراهم شود.

دیودیده دربخش دیگری از سخنانش به حل مشکلات مجامع امور صنفی قول همکاری داد و ابراز امیدواری کرد روزی رسد که دیگر نیز به حضور بازرسان نباشد و کنترل و نظارت بر بازار را خود مردم و بازاریان به عهده گیرند.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: بازار، همواره و در طول تاریخ نقش مهم و تعیین کننده ای داشته است و نقش آن تنها مربوط به دوره کنونی نیست.

غلام محمد زارعی افزود: بازار، قلب تپنده هر شهری است و یکی از عوامل شکوفایی یک شهر بازار پررونق آن است.

وی بیان کرد: به طور معمول، بازاریان استان را افرادی خوشنام و اهل انصاف تشکیل داده اند و تخلف های موردی برخی بازاریان نباید خوشنامی همه آنان را لکه دار کند.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در پایان، حل مشکل انتقال صنف های آلاینده، ساماندهی جمعه بازار و حل مشکلات مجمع امور صنفی را از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خواستار شد.

این نشست با حضور نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، فرماندار بویراحمد، جمعی از مدیران استانی و اصناف، اتحادیه ها و بازاریان استان با هدف بررسی مشکلات واحدهای صنفی شهرستان بویراحمد برگزار شد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد