تاریخ درج خبر : 1391/09/08
کد خبر : ۶۲۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

احداث پالایشگاه “شورم” بویراحمد نهایی شد

سایت استان: نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث پالایشگاه ۵۰ هزار بشکه‌ای نفت “شورم” بویراحمد نهایی شد.

غلام محمد زارعی ظهر چهارشنبه در نشستی با کارکنان سازمان صنعت و معدن استان افزود: ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰مگابایتی، احداث کارخانه خودرو سازی و اتصال یاسوج به آزادراه اصفهان، شیراز با ساخت آزاد راه ۵۰کیلومتری توسط وزارت دفاع نیز از دیگر طرحهای در حال پیگیری استان است.

وی با بیان اینکه با احداث آزاد راه ۵۰کیلومتری، کار ساخت خط آهن استان نیز آغاز خواهد شد، عنوان کرد: با این طرح خط آهن مرکزی به بنادر جنوب متصل شده که این امر نقش مهمی در شکوفایی و پیشرفت اقتصاد استان و کشور خواهد داشت.

زارعی اظهار داشت: این استان از پتانسیلهای فراوانی در زمینه کشاورزی، دامداری، صنایع و جنگل برخوردار است که با همت مسئولین و تلاش مردم این استعدادها استان را در مسیر پیشرفت قرار می دهد.

وی انتقال صنوف آلاینده، ساماندهی جمعه بازار و حل مشکلات مجمع امور صنفی را از جمله مشکلاتی عنوان کرد که باید توسط مسئولین مرتفع شوند.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرمایشات مقام‌معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، بیان داشت: بازاریان اصل ترین گروه برای تحقق این موضوع هستند.

زارعی با بیان اینکه نقطه عملیاتی این مسئله مهم دولت نیست، تصریح کرد: این امر نیازمند داشتن بخش خصوصی فعال است.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی بنا به خواسته رهبری یک اقتصاد منقبض و بسته ای نیست بلکه اقتصاد پویایی است که باعث می شود داشته های خود را به حداکثر برسانیم.

وی عامل مهم خروج از شرایط موجود را گسترش و ایجاد اشتغال پایدارعنوان کرد و گفت: با تاسی از فرمایشات رهبری عزیز و توجه به اقتصاد مقاومتی، به سوی صادرات یک میلیون بشکه نفت حرکت خواهیم کرد.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد