تاریخ درج خبر : 1392/05/28
کد خبر : ۶۲۸۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

شکایت مردم یاسوج از نداشتن پایانه مسافربری مناسب

سایت استان: یاسوج بعنوان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد پایانه مسافربری در دسترس و مناسبی ندارد که گلایه مندی و نارضایتی مردم و مسافران را در پی داشته است.

تا هفت ماه پیش حرف ها و صحبتها از یک پایانه مسافربری مناسب و در شأن مرکز استان بود و بعد از این مدت پایانه مسافربری سیزده آبان ماه یاسوج را به پنج کیلومتری این شهر در ساختمان میدان میوه و تره بار انتقال دادند که هم اکنون بدلیل راحت دردسترس نبودن و نداشتن امکانات رفاهی و خدمات دهی مطلوب استقبال خوبی از ان نمی شود و با مشکلات زیادی مواجه است که مسوولان مربوطه شهر یاسوج و استان کهگیلویه و بویراحمد باید برای احداث یک پایانه مسافربری مناسب و در شأن مرکز استان و برای رفاه حال مردم و مسافران اقدامی جدی و وِیژه انجام دهند.

231

یک نفر که قصد سفر به شهر شیراز را داشت در خصوص وضعیت پایانه مسافر بری یاسوج گفت: من نمیدانم که کجای میدان میوه و تره بار به پایانه مسافربری شباهت دارد که میدان میوه و تره بار یاسوج را به پایانه مسافربری تبدیل کردند البته امکانات لازم را ندارد.

وی افزود: در کنار این پایانه که اسمش پایانه مسافر بری می باشد جایگاهCNG است که هر لحظه امکان حادثه ای وجود دارد.

موسوی، یک مسافر که در این پایانه ایستاده بود گفت: واقعا پایانه مسافربری در شأن مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نیست. این پایانه سرویس بهداشتی مناسبی و اتاقی برای رانندگان ندارد.

وی ادامه داد: پایانه مسافربری شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد قابل مقایسه با پایانه میافربری سایر مراکز استانهای کشور نیست.

این راننده بیان کرد: اگر مسوولان مدیریت و برنامه ریزی خوبی داشته باشند که نیست و خیلی ضعیف است هیچ مرکز استانی چنین وضعیتی ندارد و هر مدیر و مسوولی ادعای خدمت به مردم را دارد پایانه مسافربری یک خدمت ارزشمند به مردم است و در این خصوص اقدام کند.

هادی پور، یک مسافر که قصد سفر به گچساران را داشت و می گفت هر هفته به گچساران سفر می کنم در این رابطه گفت: آیا اگر اینجا پایانه مسافر است نیازی به سایبان ندارد و این چه پایانه ای است که حتی یک سانتیمتر فضای سبز و درختکاری ندارد.

وی دسترسی به پایانه ها را سخت و دشوار عنوان و تصریح کرد: حدود سه تا پنج هزار تومان کرایه از شهر تا پایانه مسافربری است این درحالی است که کرایه یاسوج به بابامیدان پنج هزار تومان می باشد. برای مسیر از شهر تا پایانه و بلعکس سرویس ایاب و ذهاب وجود ندارد که باعث مشکلاتی برای مردم و مسافران شد شهرداری قول داده که این مشکل را حل کند اما متأسفانه هنوز هیچ اقدامی در این خصوص انجام نشده است.

یک مسافر دیگر عنوان کرد: از مسوولان می پرسم آیا یک پایانه مسافر بری نباید آب سردکن داشته باشد؟ و نباید خدمات دهی خوب و مطلوبی به مسافران داشته باشد؟ کجای این مکان مثل پایانه مسافربری است.

کیانی یک راننده نیز گفت: پایانه مسافربری یک صندلی ندارد، اتاق استراحت برای رانندگان ندارد، نمازخانه با امکانات لازم ندارد و در واقع رنگ و روی یک پایانه مسافربری در او دیده نمی شود.

وی با اشاره به این مطلب که شهرداری عوارض می گیرد اما خدمات دهی مطلوبی نمی دهد، بیان کرد: یاسوج مرکز استان است اما پایانه های برخی از شهرهای کوچک استانهای همجوار و حتی شهرهای کوچک استان با پایانه مسافربری یاسوج زمین تا آسمان فرق دارند.

کیانی افزود: سالن انتظار برای استراحت و نشستن مسافران در پایانه های مسافربری یاسوج وجود ندارد. از مسوولان استانی و شهرستان بویراحمد تقاضا دارم به وضعیت نامناسب و نامطلوب پایانه مسافربری یاسوج که اصلا همچون پایانه نیست رسیدگی و اقدامات لازم را انجام دهند.

علی علی پور، منتخب دور چهارم شورای اسلامی شهر یاسوج در باره وضعیت پایانه مسافربری این شهر گفت: یکی از ایرادات اساسی پایانه فعلی شهر یاسوج نداشتن سرویس حمل و نقل عمومی مناسب در ساعات مختلف است و در این پایانه مسافربری امکانات رفاهی، فرهنگی و مذهبی خوبی برای مسافران در نظر گرفته نشده است.

وی افزود: باید وقتی می خواستند پایانه 13 آبان یاسوج را به خارج از شهر انتقال دهند زیرساخت های لازم را فراهم می کردند بعد اقدام به انتقال می شد اما متأسفانه این کار صورت نگرفت و باید در صورتی انتقال داده می شد که مکان جدید بهتر از مکان قبلی بود اما اینطور نبود و مشکلاتی را برای مردم بوجود آورده است.

علی پور اظهار کرد: پایانه مسافربری شهر یاسوج بعنوان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در شأن مردم استان نیست و منتخبین شورای شهر در آینده نزدیک از پایانه فعلی بازدید خواهند داشت و اگر به نتیجه رسیدیم که مکان مناسبی است برای ایجاد شرایط و امکانات رفاهی لازم باید اقدام شود و گر نه باید مکانی مناسب برای این امر در نظر گرفته شود.

باید چاره ای اساسی برای پایانه مسافربری یاسوج اندیشیده شود

همچنین سعید پایدار، یک دیگر از منتخبین دور چهارم شورای اسلامی شهر یاسوج گفت:بطور کلی وضعیت حمل و نقل در شهر یاسوج مطلوب نیست و از این وضعیت راضی نیستم که با شروع دوره کاری این مشکل که بخش عمده ای از مشکلات ترافیکی شهر به آن برمی گردد را پیگیری و دنبال خواهم کرد.

وی ادامه داد: مکان فعلی میدان میوه و تره بار است که با توجه به نیاز شهر به پایانه مسافربری در نظر گرفته شده و این مکان شایسته مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نیست و باید چاره ای اساسی برای آن اندیشیده شود.

پایانه مسافربری یاسوج در شأن مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نیست

همچنین مسعود مصدقی، مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل کهگیلویه و بویراحمد در رابطه به وضعیت پایانه مسافربری شهر یاسوج گفت: امکانات رفاهی،سرویس دهی و ساختمان پایانه ها و حمل و نقل با شهرداری است و شهرداری باید پاسخگو باشد چراکه واقعا این پایانه در در حد و اندازه و یک پایانه و در شأن و منزلت مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و مرکز این استان نیست.

وی اظهار کرد: این مکان که اسمش پایانه مسافربری یاسوج است سرویس ایاب و ذهاب، امکانات لازم رفاهی را ندارد.

مصدقی با بیان این مطلب که خدمات ما مجوز دادن به شرکت های مسافربری می باشد، عنوان کرد: دوری از شهر و به سختی دسترسی پیداکردن به آن و نبود امکانات از مهمترین مشکلات این مکان است. البته خود فضا بهتر از مکان قبلی است اما باید خدمات دهی صورت گیرد و امکانات رفاهی لازم فراهم شود.

مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل کهگیلویه و بویراحمد با بیان این مطلب که وضعیت و مشکلات پایانه های یاسوج را بعنوان مدیر پایانه ها و حمل و نقل استان از شهرداری پیگیری کردم، تصریح کرد: متأسفانه از شهرداری جواب مثبتی دریافت نکردم و شاید شهرداری بدلیل محدودیت های مالی که دارد نتواند این مشکل را رفع کند.

پایانه مسافربری استاندارد و مطلوب در شهر یاسوج وجود ندارد

همچنین محمد الفونه، فرماندار شهرستان بویراحمد در این رابطه گفت: پایانه مسافربری استاندارد و مطلوب در شهر یاسوج وجود ندارد.

وی اظهار کرد:مکان فعلی که بعنوان پایانه مسافربری در نظر گرفته شده میدان میوه و تره بار این شهر بوده که با استقبال خوبی مواجه نشده و تبدیل به پایانه شد که متناسب و شایسته مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نیست.

الفونه با اشاره به این مطلب که باید بخش خصوصی در این زمینه سرمایه گذاری کند که تاکنون استقبالی صورت نگرفته است، خاطرنشان کرد: شهرداری این توان را ندارد که پایانه مسافربری ایجاد کند و ایجاد و احدث پایانه مسافربری استاندارد و مطلوب در شأن مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار ما قرار دارد بطوریکه جانمایی های شده و یکی از آن نقاط بین مناطق نجف آباد و تلخسرو است.

فرماندار شهرستان بویراحمد درخصوص وضعیت ایاب و ذهاب از شهر به پایانه فعلی و بلعکس عنوان کرد:تاکسی ها برای تردد در این محدوده محدودیتی ندارند. مکان فعلی پایانه مسافربری یاسوج مناسب نیست اما پیگیری خواهم کرد که تا مشخص شدن وضعیت نهایی آن باید امکانات لازم رفاهی فراهم شود.

بدنبال احداث و ساخت پایانه مسافربری در شأن مرکز استان هستیم

همچنین قباد نگین تاجی، شهردار یاسوج ضمن تأیید مشکلات موجود در پایانه مسافر بری فعلی شهر یاسوج گفت: ما بدنبال احداث و ساخت پایانه مسافربری در شأن مرکز استان هستیم و جانمایی انجام شده که با این امر در شورای ترافیک استان موافقت شد.

وی افزود: دولت در زمینه احداث پایانه های مسافربری کمکی نمی کند و وظیفه شهرداری است که باید پایانه های مسافربری بسازد.

نگین تاجی بیان کرد: ساختمان قبلی پایانه مسافربری یاسوج کوچک بود و باعث مسایل و مشکلات ترافیکی شده بود که میدان میوه و تره بار را برای آن در نظرگرفته ایم و 250 میلیون تومان هزینه فضای فعلی شده است اما با این وجود مشکلاتی ازجمله امکانات و خدمات رفاهی و بعد مسافت زیاد را دارد.

شهردار یاسوج تصریح کرد: مسافت زیادی که پایانه مسافربری فعلی دارد باعث شده که مسافران با خودرو های مسافر کِش شخصی که در محدوده شهر اقدام به مسافرکشی می کنند، مسافرت بروند. سه دستگاه اتوبوس برای ایاب و ذهاب مردم از شهر به پایانه فعلی و بلعکس در نظرگرفته شده است .

نگین تاجی اضافه کرد: پایانه فعلی که در میدان میوه و تره بار سابق مستقر است بصورت موقتی است و در مدت یک تا یک و نیم سال باید احداث و ساخته می شد که تاکنون 6 ماه از این مدت گذشته است و جانمایی آن در یکی از مناطق نزدیک به شهر و در دسترس مشخص شده است.

شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد و دارای حدود 200 هزار نفر جمعیت است که نیازمند توجه فوری و ویژه مسوولان و متولیان مربوطه برای ایجاد و احداث یک پایانه مسافربری مناسب و مطلوب در شأن و شایسته مردم این استان است.

منبع: ایسنا/عیسی فتحی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • شروین بابکانی گفت:

    متاسفانه مسولان شهر یاسوج میخواهند ابروشو درست کنند زدن چشمشم کور کردن .پایانه مسافر بری رو ازانتهای شهر به وسط شهر اوردن .حالا متاسفانه ترمینال به محل نمایشگاه انتقال داده شده وترافیک شهری را با وجود جمعه بازار بیشتر کردن.حالا شهر یاسوج نه میدان تره بار داره نه نمایشگاه ونه ترمینال درست وحسابی.فقط خدا به دادمون برسه

  • حامد گفت:

    باز یه بدبختیه دیگه ؟؟؟ترمینالو از انتهای شهر به وسط شهر اوردن .حالا شهر یاشوج نه نمایشگاه داره نه میدان بار .فقط ترافیک شهری و تنها پل خروجی شهز رو بیشتر کردن

  • حامد گفت:

    آقایون الان چند ساله این حرفو میزنید …………

پربازديد