تاریخ درج خبر : 1392/05/28
کد خبر : ۶۳۱۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

حلق آویزی، شایع ترین نوع خودکشی در کهگیلویه و بویراحمد است

مدیر کل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان نسبت به جمعیت در دوسال اخیر مقام اول سقط جنین قانونی و طبی را دارد.

دکتر کامروز امینی افزود: آمار سقط جنین غیر قانونی را نداریم اما به دلیل مسایل جنینی، معلولیت جنین و بیماری مادر سقط جنین قانونی و طبی صورت می گیرد.

102

وی اظهار کرد: در سال گذشته 96 مورد مجوز سقط جنین قانونی و طبی در استان کهگیلویه و بویراحمد صادر شد.

مدیر کل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در چهار ماه اول سالجاری 46 مورد سقط جنین قانونی و طبی داشته ایم که این تعداد در مدت مشابه سال قبل 31 مورد بوده است.

امینی همچنین بدون اشاره به آمار خودکشی های استان تصریح کرد: شایع ترین خودکشی در استان کهگیلویه و بویراحمد حلق آویزی بوده است.

وی با بیان این مطلب که روش دوم خودکشی استان نیز خودسوزی می باشد، ادامه داد: خودکشی های انجام شده بیشتر در محدوده سنی 20 تا 30 سال است و آقایان بیشتر از خانم ها مرتکب خودکشی شدند.

مدیر کل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص فوتی های ناشی از اعتیاد و مواد مخدر در استان بیان کرد: در این زمینه جزء استانهای خوب کشور هستیم و بین 31 استان کشور نسبت به جمعیت جزء 6 استان آخر می باشیم و بدون در نظر گرفتن جمعیت جزء سه استان آخر کشور هستیم.

امینی عنوان کرد:در سه ماه اول سال گذشته یک مورد مرگ ناشی از اعتیاد و مواد مخدر در استان داشتیم و در سالجاری هیچ موردی وجود نداشته است.

وی در باره موارد قصور پزشکی گفت: دو مرجع نظام پزشکی و پزشکی قانونی برای رسیدگی و در رابطه به قصور پزشکی اظهار نظر می کنند بطوریکه در سال گذشته 25 مورد پرونده تشکیل شد که از این تعداد 11 مورد محکوم و 14 مورد تبرئه شدند.

مدیر کل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد:در چهار ماه اول سالجاری پنج مورد پرونده تشکیل شد که از این تعداد دو مورد محکوم و سه مورد تبرئه شدند.در چهار ماه اول سال گذشته 9 مورد قصور پزشکی داشتیم.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد