تاریخ درج خبر : 1392/05/29
کد خبر : ۶۳۴۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

برخورد پلیس، راننده ای را راهی بیمارستان کرد

سایت استان: بی شک مهمترین وظیفه پلیس راهنمایی و رانندگی اعمال قانون است اما این اعمال قانون نه تنها باید بدور از توهین و خشونت و رفتار نامناسب باشد بلکه پلیس باید با رفتار و گفتار نیکو الگویی برای شهروندان در عمل به قانون باشد.

205
صبح دوشنبه در یکی از ورودی های شهر یاسوج راننده خودرویی به علت تخطی از سرعت مجاز،70هزار تومان جریمه می شود. راننده از پلیس خواهش می کند که مبلغ را کم کند زیرا در این روزهای سخت اقتصادی 70هزار تومان برای کارمندی ساده بسیار زیاد است. با این حال با برخورد نامناسب و خشن پلیس راهنمایی و رانندگی مواجه شده و به علت مشکلات قلبی دقایقی دچار درد در ناحیه قفسه سینه می شود.
با این حال در حالی که راننده بیمار خود شاکی بود، این پلیس عزیز اقدام به تهیه صورت جلسه علیه او مبنی بر درگیری با مامور دولت می کند و خود پرونده را به دادسرا می برد.
راننده بیچاره در دادسرا دچار مشکل قلبی و تنفسی شده و توسط امدادگران فوریتهای پزشکی به بیمارستان امام سجاد(ع) اعزام می شود و از مرگ نجات پیدا می کند. این راننده بدشانس اکنون در بخش قلب بیمارستان بستری است.
اگرچه اغلب پلیسهای راهنمایی و رانندگی انسانهایی زحمت کش و با اخلاق هستند اما به نظر می رسد باید آموزشهایی به برخی از نیروهای این حوزه در خصوص شیوه بر خورد با مردم داده شود تا خدای ناکرده سهل انگاری و یا خطای احدی از ماموران به نام مقدس پلیس که حافظ جان و مال و ناموس این کشور است، نوشته نشود.
بی شک خوش اخلاقی و گفتار نیک از سوی پلیس در کنار اعمال قانون منجر به اعتماد بیشتر مردم به پلیس و احترام بیشتر به قوانین راهنمایی و رانندگی و مشارکت حداکثری در اجرای قوانین خواهد شد.
اما اگر اعمال قانون با بداخلاقی و احیانا خشونت کلامی و فیزیکی همراه باشد نه تنها قانون را زیر سوال می برد بلکه موجب بدبینی مردم به قوانین و نیروهای خدوم پلیس می شود.

امید است سردار عادلی فرمانده نیروی انتظامی استان که قانونمداری، اخلاقمداری و خلق نیکویش زبانزد همگان است، این موضوع را بررسی کرده تا خدای ناکرده خدشه ای در اعتماد مردم به خادمان خود در راهنمایی و رانندگی وارد نشود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  ا سلام و خسته نباشین
  هرچه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک
  حقیقتاً در این مملکت وقتی پلیس خلاف میکند باید راه به کجا برد….!؟
  چند هفته است که در خیابان ستارخان دریان نو، تمامی کوچه ها را سر یا ته شان را بستند و کل ورودی دریان نو، فقط از خیابان هفتم دریان نو (میکائلی) شده و این یک خیابان باریک است که کشش خود اهالی این کوچه را ندارد. دیگر نه وارد و خارج پارکینگهایمان میتوانیم بشویم، نه حتی میتوانیم درآن خیابان پارک کنیم چون سیل ماشین بوق زنان در پشت سر ایستادند و این راه بندان تا ستارخان نیز کشیده. علاوه بر آن شب و روز از صدای ماشین آرامش نداریم، گویی وسط اتوبان خوابیدیم. تازه این روز خوشمان هست که هوا سرد است و پنجره ها بسته، وای بحال تابستانش! به افسری که در این محل ساکن است شکایت بردیم تمامی اهالی به ۱۹۷ زنگ زدند. استشهاد محلی جمع کردیم و به یکی از پیرمردان و معتمدان محل دادیم تا تحویل اداره راهنمایی رانندگی بدهند، بلکه مشکل حل شود. به جای آن این بنده خدا را راه به راه مزاحمش میشوند، توهین و تهدید میکنند که تو چیکاره هستی استشهاد جمع میکنی! من واقعا میخواهم بدانم پلیس در خدمت مردم و برای امنیت مردم است یا برای ایجاد مشکلات، دردسر و عدم امنیت هست و اداره پلیس بجای تربیت یک عده خادم و حافظ یک مشت ……….. و …….. تربیت میکند. در ضمن میخواستم بدانم آیا میشود مشکل این منطقه را به نحوی به رساناها کشاند و در تلویزیون نشان داد تا بلکه مثمر ثمر واقع شود. چون سر خیابانهای سیزدهم و یازدهم کاملا بسته و سر نهم هم نصفه بسته است در صورتیکه خیابانی بسیار پهن هست و میتواند جوابگوی دو طرفه بودن را بدهدو هفته گذشته نیز در تقاطع هفتم به علت همین مشکل تصادف وحشتناکی شده که مصدوم نیز داشته…
  اگر بتوانید راهنمایی کنید با تماس تلفنی با کجا میتوانیم این موضوع را به رساناها بدهیم ممنون میشویم
  با تشکر اهالی به تنگ آمده دریان نو

 • ملت گفت:

  با سلام وظیفه ی پلیس مخصوصا راهنمایی و رانندگی نظارت بر حسن اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی در شهر هستش و گاه وقتی چنین برخوردنا مناسبی از طرف پلیس و گاهی مردم به عنوان طرف مقابل ( راننده متخلف) میشه ولی آیا نیرو های پلیس راهنمایی و رانندگی خودشون موقعی که پشت فرمون هستن مقرراتو رعایت میکنن؟ مطمعنانه مثل دودی کردن شیشه ماشین

 • mohammad_kharaman@yahoo.com گفت:

  وظیفه اصلی پلیس راهنمایی ورانندگی که از نام این نهاد امنیتی ساطع میشود راهنمایی وایجاد بستر مناسب برای اجذای قانون درحوزه رانندگی میباشد نا اینکه مواخذه وتوقیف رانندگانی که اغلب بدلیل شرایط بد آسفالت وغیراستاندارد بودن علایم اشتباهی بسیار کوچک متوجه میشوند واین درصورتیست که تخلفات رانندگان در درون شهر وپارک کردن هایی که اغلب باعث ترافیک شدید ووضعیت نابهنجار میشود بی توجهی عوامل امنیتی را درپی داشته ودارد.امید است روزی شاهد این باشیم که در این نظام که برپایه انقلابی جهت مبارزه با ظلم جور وخودکامگی بنا نهاده شده روزی شاهد اعمال قوانینی باشیم که در حوزه های مختلف به تعالی وآرامش بیانجامد نه بیمارستان وزندان وسرانجام ….

 • شاقلی گفت:

  پلیس محترم لطفا کنید جریمه ها را سوبل بنویسید تا دیگه راننده محترم کارش به بیمارستان نکشه و همون جا باماشین خاکش کنن.(ممنون از راننده محترم)

 • Tazakkor گفت:

  دوست عزیز ؟ تخطی ازسرعت مجاز = شمانوشته ای تخطی ازسرعت غیرمجاز

 • مهدی گفت:

  احسن برپلیس وظیفه شناس باید متخلفین را به هر صورتی هست راهی بیمارستان کرد

پربازديد