تاریخ درج خبر : 1392/05/29
کد خبر : ۶۳۴۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

تحلیلی بر رای عدم اعتماد به سه وزیر در مجلس

سایت استان: بهنام محمدپور –  علیرغم فضای مثبت عمومی جامعه و به ویژه فرهنگیان با نجفی، رای عدم اعتماد به نجفی و میلی منفرد و دیگر گزینه وزارت در مجلس  چند چیز را به خوبی نشان داد .

3022
1- جناح اصول گرا جناحی غیر منعطف ء تما میت خواه ء کینه ای و غیر درس  آموخته از تحولات جاری و ساری ایران و جهان می باشد .خشم موجود در بیان  نطق کسانی مانند بزرگواری ء حکیمی ء قدوسی کریمی ء رسایی و زاکانی موید  این نکته است. تمامیت خواهی آنها همین بس که در دولت احمدی نژاد از یک  اصلاح طلب استفاده نشد و الان روحانی چند وزارت کلیدی را به آن جناح تقدیم کرد ء اما با این احوال ء اصولگرایان راضی نبودند.

2- خشم و عصبانیت آنان از مردم و اصلاح طلبان در رفتار آنان به خوبی دیده  می شد.آن جا که رسایی از دولت لب مرزی و رای کم دولت به زعم خودش سخن می گفت و رفتار انتقامی از فعالین ستاد های اصلاح طلبان نشان می دهد که اصول گرایان با بی اخلاقی ء خواهان به در کردن حریف ء حنی از عرصه ی زندگی می باشند.

3-رای عدم اعتماد کانالیزه شده و هماهنگ آنها به نجفی و میلی منفرد ء  نشان از چه چیزی می تواند داشته باشد ؟ ترس آنان از تفکر و اندیشه می  باشد.که همواره این جناح ء از سال 76 تا کنون دشمنی با هر فکر متفاوت با  خود را به بدترین شیوه ها  و بازنشسته کردن اساتید دگر اندیش نشان داده است.در فضای فکری ایران اصول گرایان با خود اسلام پنداری هر فکر متفاوت را انحرافی و باطل و با خود نظام پنداری ء حریف را خائن ء جاسوس ء وطن فروش و وابسته به دشمن و بیگانه معرفی کرده است .نقطه ی ضعف این گروه همواره اندیشه و تفکر بوده و خواهد بود .

4- نجفی بی شک مورد تایید بیشتر فرهنگیان بود و در فضای عمومی جامعه این علاقمندی به خوبی دیده می شد.نمایندگانی که خلاف نظر و منافع اکثریت موکلین خود رای داده اند چه حجت شرعی و عرفی و قانونی دارند؟

3021
5- رای عدم اعتماد به میلی منفرد آِیا ادامه ی همان سیاست کرختی ء خواب آلودگی ء سکون و جمود فضای سال های اخیر دانشگاه را می خواهد در پی داشته باشد؟ اصولگرایان در کدام جهان و جامعه ی امروزی زندگی می کنند؟  دیوار بلند و آهنین دور خود را چرا از میان بر نمی دارند؟ دانشگاه موتور محرکه ی خرد یک جامعه ی ترقی خواه و نوگرا می باشد. انتظار انباشته شده ی نخبگانی از روحانی چیزی قابل فرو کاهی و فرو گذاری نیست.

6-اصلاح طلبان و اقلیت مجلس به حرف خود در همراهی با روحانی وفاداری نشان دادند. همراهی آنان در رای بالا به وزرای اصولگرا به خوبی دیده می شد.اما جناح اصولگرا نشان داد که بازی جوانمردانه را بلد نیست و یا باور ندارد.آنها همه چیز را می خواهند ء بی کم و کاست .

7- از منظر همین رای عدم اعتماد می شود پی برد که جناح تمامیت خواه در نشانه گذاری اصلاح طلبی کابینه ء با روشنی نشان داده که به حضور اصلاح طلبان باور ندارند و روحانی را هم چون احمدی نژاد مدیریت کرده و سپری می کنند . به خوبی عدم باور آنان به بازی رقیبانه را با حذف نماد های اصلاح طلبی کابینه می توان دید . در گفتمان اعتدال روحانی ء نجفی و میلی منفرد به زعم اصولگرایان ء تندرو و افراطی هستند . اصلاح طلب واقعی برای آنها یعنی اصلاح طلب مرده.

8- در این جا باید گفت بدون تردید ء اگر اصلاح طلبی و طلبا ن مرده بودند و یا در احتضار بودند ء محافظه کاران با ترحم و رافت هم که شده بود به آنان رای می دادند .نپذیرفتن اینها مهر تایید است به وجود و هستی غیر قابل کتمان و همواره ملموس اصلاح طلبی و اصلاح خواهی مردمی که اکنون مانند مصرو لیبی و سوریه سخن نمی گویند . تفنگ بر نمی دارند .با گفتمان انتقاد و اصلاح به صندوق رای باور دارند و با درک و شناخت بازار سیاست ء انتخاب می کند آنچه را که می خواهد.ناباورمندان به اراده و خواست مردم دود خواهند شد و به هوا خواهند رفت .این جامعه نازا و سترون نیست ء زایش نجفی و میلی منفرد امری ناشدنی نیست .ما همه نجفی و میلی منفرد هستیم .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • کریم گفت:

    اولا”اگر سلطه طلب بودند در سال 76 به همه کابینه آقای خاتمی رای نمیدادند بعد هم این دولت اصلاحات بود که شروع به حذف اصول گرایان در زمان خاتمی انجام داد تا جایی که حتی سرایدارها را هم مشخص شده عوض میکردند در صورتی که مجلس اصلاحات کمتر از مجلس اصولگرا با خاتمی همکاری کرد.در ضمن در انتخابات نهم که اتفاقا” در دولت آقای خاتمی برگزار شد هم آقای معین بود هم آقای مهرعلیزاده و هم آقای کروبی ولی مردم به آنها نه گفتند،الان هم آقای روحانی لب مرزی رای آورده نه مثل اون موقع خاتمی،طوری حرکت کنید که مردم این دفعه اعتماد خوبی به شما داشته باشند.اتفاقا”بنده آقای نجفی رو قبول دارم و دوست داشتم رای بیاره ولی اختلاف یک رای به نظر من شانسی بوده(باور کنید من نه اصلاح طلب هستم و نه اصول گرا،و در ضمن با دولت آقای احمدی نژاد مخالف بودم و لی تا اینجای کار تا حدود زیادی دولت آقای روحانی رو قبول دارم)

  • شهروند گفت:

    متنی فاقد معیارهای اولیه برای نوشتن.

پربازديد