تاریخ درج خبر : 1391/09/08
کد خبر : ۶۳۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

علی نرگس نژاد

سایت استان: علی نرگس‌نژاد در سن 6 سالگی برای اولین بار سر صحنه تئاتر حاضر شد و به گفته خودش کار سختی است و مشخص نیست کدام روز یا کدام اتفاق شروع کار هنری وی بوده است. نرگس‌نژاد معتقد است تئاتری که طی سالهای 77 و 78 بدون هیچگونه امکانات اولیه‌ای در دهدشت روی صحنه می‌رفت با تمام ویژگیهای کار حرفه‌ای هماهنگ بود. در درس انشای مقطع ابتدایی در پاسخ به سئوال می‌خواهید چه کاره شوید، می‌نویسد: می‌خواهم، نویسنده شوم. می گوید هنر به شدت مرز شخصی دارد و اگر روزی شرایط در استان مهیا شود، حتما باز می گردد. این هنرمند هم‌استانی با حضور در دفتر سایت استان پاسخگوی سئولات خبرنگاران بود که در پی می‌آید.

تئاتر را از چه زمانی شروع کردید؟‌

از دوران ابتدایی علاقه زیادی به خواندن داشتم ولی از دوران راهنمایی علاقه به نوشتن را در خودم حس کردم. اولین بار در متن انشایی با موضوع “می‌خواهید چه کاره شوید؟” نوشتم “می‌خواهم نویسنده شوم”، و این اولین مورد خود آگاهی است که در جواب به این سؤال که “چه شد به این سمت آمدم؟” دارم.

03

من در هنر قائل به کمک نیستم

خانواده شما چطور به تئاتر نگاه می‌کردند؟

خانواده‌ای حدودا دموکرات دارم و برای انتخاب‌هایم آزادی داشتم. با این حال دوست داشتند شغل دیگری داشته باشم اما مخالفتی هم برای ورود به این کار ندیدم.

با چه کسانی کار تئاتر را شروع کردید؟

عده زیادی بودند از جمله سیدمجید پرهیز، قربان موسوی و … . کار می‌کردند اما امکاناتی واقعا نبود و ما هیچ پیش زمینه‌ای عملی از تئاتر نداشتیم. شخصا با مطالعه شروع کردم و با وجه اندیشه‌ای تئاتر بیشتر آشنا شدم. چند نفری هم که کار می‌کردند فقط شنیده می‌شد فلان اثر کار شد اما امکانات و فضایی نبود که بتوانیم استفاده کنیم. با این حال عده‌ای جمع شدیم و چیزی به اسم تئاتر برای ما شروع شد.

چه کسانی در این راه به شما کمک کردند؟

من در هنر قائل به کمک نیستم، هنر مرز به شدت شخصی دارد. آرتیستی که نیاز به کمک دارد پا به این عرصه نخواهد گذاشت و یا اگر گذاشت ماندگاری ندارد. به نظر من هنر عرصه آدمهای سرکش و یاغی است. هنرمند کسی است که فهم دگرگونه‌ای از زندگی را می‌خواهد نشان دهند یا پیدا کنند. با این دیدگاه نباید کسی را در ذهن داشته باشم که برای رسیدن به این جایگاه به من کمک کرده و یا حتی مانع شده باشد.

آیا این سرکشی نیست که هنرمند تا به این حد کسی را برای قدردانی یا حتی اسم بردن به یاد نداشته باشد؟

من واقعا کسی را به یاد ندارم که در جواب به سؤال شما بتوانم نام ببرم. معتقدم احساسی و عاطفی وارد بحث فنی شدن “سَم” است، اگر قرار بر تشکر باشد می توانم از همه مردم استان تشکر کنم که درکنارشان به فرهنگی غنی رسیدم.

هنر دارای تقسیم‌بندی‌های طایفه‌ای و استانی نیست

چقدر از ظرفیتهای استانی در کارهایتان استفاده می‌کنید؟

از مجموع 20 کاری که تاکنون انجام دادم تنها 7 کار را در تهران تولید کردم که 2 تا 3 نفر از بازیگران و دست‌اندرکاران آن از نیروهای بومی بودند. با این حال اعتقاد دارم در هنر اساسا از این دست تقسیم‌بندی‌های طایفه‌ای و استانی نیست و نباید باشد چون خود اثر هنری به تو می‌گوید که کجا و به چه چیزهایی نیاز دارید. کارها و برنامه‌هایی دارم که نمی‌شود هیچ جای دنیا جز کهگیلویه و بویراحمد انجام داد و نمی‌دانم این به معنی استفاده از پتانسیل بومی می‌تواند باشد یا خیر؟! در این مدت کمتر نمایشنامه‌ای را دارم که در آن اشاره به فرهنگی که از آن آمده‌ام، نشده باشد و این یعنی استفاده از همین ظرفیتها.

اشخاص و شرایطی که بیشترین اثر مثبت را برای حرکت شما داشتند، چه کسانی بودند؟

01

هر چقدر بخواهم طوری جواب بدهم که کسی را ناراحت نکنم ولی گاهی واقعیت بسیار بی‌رحم‌تر از آن است که توی رودربایستی‌ها جای شود. جواب واقعا همانی است که قبلا نیز داده‌ام. ما 6-5 نفری بودیم که تئاتر کار می کردیم، تئاتر را از کسی یاد نگرفتیم چون کسی هم نبود. اگر بخواهم از کسی تشکر کنم باید از “اورلی هولتن” کسی‌ که ” تئاتر به مثابه آئینه طبیعت” رو نوشت، از “لاجوس ایگری” تشکر کنم که 100 سال پیش کتابی نوشت که نمایشنامه‌نویسی را از آن یاد گرفتم. از “دیوید سیرزمن” که بخش زیادی از برخورد و شیوه کار یک نویسنده را در ارتباط با زندگی روزمره را از ایشون یاد گرفتم. برای این کار باید ارجاع بدم به کاغذها و کتابها، کسی که به ما بگوید مثلا روی صحنه فلان کار را انجام دهید و یا چطور کار کنید واقعا نبود، کسی که پیش از ما تئاتر حرفه‌ای کار کند و ما از آنها خط بگیریم حقیقتا برای ما این اتفاق نیفتاد.

برای همین هم جواب من خیلی واضح و صادقانه است. اگر قرار باشد از کسی تشکر کنم باید از همان 6-5 نفری که کار تئاتر را با هم شروع کردیم تشکر کنم که در بدترین شرایط کار کردند اما اگر منظور مسئولین و جای خاصی باشد که نه.

به این موضوع که کسی هم مانع ما در این راه نشد هم خیلی خوش‌خیم نگاه می‌کنم و حقیقتا کسی هم ما را تشویق نکرد. من نه به هوش آن چنانی اعتقاد دارم و نه به نبوغ‌های پیچیده و تعریف نشده، نگاه من عملگراست و آدمی با هوش متوسط هم می‌تواند با کار زیاد به نتایج خوب برسد.

اولین اجرای حرفه‌ای نمایش “ایلناز” بود

اولین اجرای حرفه‌ای را در کجا داشتید؟

نمایش “ایلناز” که برای اولین بار در دهدشت اجرا و بعدها جشنواره‌ای هم شد. تمام مشخصه های یک کار حرفه ای از جمله مجوز اداری، پوستر و اجرای عمومی را داشت و با تمام توان، فکر و شعور کار شد.

تمام کارهایتان مجوز گرفته‌اند؟

کارهایی مربوط به سالهای اولی بودند از جمله “در انتظار گودو” که مشکلاتی در این راه داشتند. همیشه کارهایم اصلاحیه خوردند ولی به نظر من در جامعه ما چشم پوشی از بعضی واقعیات دور از هوش معمول یک آدم است. شکی نیست که دوست داشتم شرایط و فضای بازتری بود و هنرمند با خیال راحت‌تری کار می‌کرد ولی هیچ ممیزی نتوانست هیچ کدام از کارهایم را زمین‌گیر کند.

بی‌شک به استان برمی‌گردم اگر…

02

اگر شرایط برای کار در استان برای شما مهیا شود، چه انتخابی خواهید داشت؟

بی‌شک به استان برمی‌گردم.

روحیه و برخورد مردم با تئاتر در شهرستانهای استان و همچنین تهران چطور بود؟

حکم صادر کردن درباره چند هزار نفر کار بسیار مشکلی است. بکر بودن واکنشهای انسانی همیشه در دهدشت برایم جذاب بود. آنجا رشد کردم و شکل گرفتم اما هنوز واکنش مردم دهدشت به پدیده‌های مختلف برایم به شدت، دست اول است. مردمی بی‌پیرایه که ممکن است جوابت را در برخورد با مسایل مختلف ندهند ولی دروغ نمی‌گویند. در برخورد با تئاتر هم همین طور بود، برخورد جدیدی با این اتفاق داشتند اگرچه قبلا هم دیده بودند اما به صورت متداول و روزانه با این امر سر و کار نداشتند.

به نظر من مردمی که توی دهدشت فکر می‌کنند، بیشتر، مردمی که توی گچساران کار می‌کنند بیشتر و مردمی که توی یاسوج زحمت می کشند بیشتر هستند، با این حال مردم یکدستی داریم و تفاوت آنچنانی حس نمی‌کنم.

زن در کارهای من، دو سوم کار است

نگاه شما به زن در کارهایتان چطور است؟

زن در کارهای من، دو سوم کار است و هیچ قصه‌ای را تعریف نکردم که بر مبنای حضور زن در جهان نباشد.

اگر مدیر تئاتر کشور در استان بودید چه برنامه‌هایی داشتید؟

دهه 40 در دهدشت کار تئاتر انجام می‌شد و این موضوع نشان دهنده این است که جای کار دارد و می‌توان سرمایه‌گزاری کرد. بی‌شک 3 سالن خوب و حرفه ای با تمام امکانات در استان می‌ساختم و حداقل یک دانشکده هنر تأسیس می‌کردم تا زیرساختهای رشد تئاتر در استان آماده شود.

تنها مدیری که در استان با من قرارداد بست، قادر آشنا بود

معضل تئاتر استان را در چه چیزی می‌بینید؟

کارهایی در استان صورت می‌گیرد که گاهی از کارهای تهران هم قوی‌تر و حرفه‌ای ترند و برعکس گاهی امکاناتی در تهران هست که برای بعضی کارها امکان انجامش در شهرستان نیست. اما در مورد استان اینکه امکانات نیست و هنر به آموزش مدام نیاز دارد. این ذهنیت که آموزش یک هنرمند زمانی تمام خواهد شد، تیر خلاص است. تفاوتی که طی این سالها اتفاق افتاده و هم وجه منفی و هم مثبت دارد این است، زمانی که ما کار می‌کردیم به کلی روی کار متمرکز بودیم و مشکلات حاشیه‌ای را وارد کار نمی‌کردیم، اما امروز می‌بینیم که بچه‌های هنری در مورد حتی رفتن یا ماندن فلان مدیر هم ابراز نظر می‌کنند. من زمانی که کار می‌کردم حتی استاندار وقت را نمی‌شناختم. از این منظر که هنرمندان ما در مناسبات اجتماعی حضور دارند جنبه خوب ماجرا است اما وقتی بد می‌شود که این حضور به واسطه کارهایت نباشد بلکه به واسطه فردیت است که وارد حواشی می‌شوند. جایی که به واسطه هنر حضور داشته باشیم خوب است، مثلا مدیران هنرمند را به واسطه کارش بشناسند نه به واسطه نقدی که عیله کارش ایراد می‌کنند.

مسئولین طی سالهای گذشته کم لطفی‌های زیادی کردند که بحث عمیقی می‌طلبد. در تمام مدت کارم تنها مدیری که در کهگیلویه وبویراحمد با من قرارداد بست، قادر آشنا بود. اینکه کمک کرد یا نکرد بحث دیگری است، ولی برای شروع خوب بود و به نظرم وی کسی است که برای مدیریت باید زمان طولانی داشته باشد.

اینکه در استان اولویت با کارهای بومی است، خوب است یا…؟

این یک معضل است که انتظار داشته باشیم در کهگیلویه و بویراحمد فقط تئاتر بومی ببینیم. بارها این مورد تجربه شده و جواب هم نگرفته و تئاتر بومی رشد نکرد. هنر این طور رشد نمی‌کند. هنر خودش راهش را پیدا می‌کند و طبق سفارش و خط و مشی دادن کار به جایی نمی رسد.

___________________________________________________________

 

علی نرگس نژاد: هنرمند به نگاه مخاطب جهت می‌دهد
طراح صحنه نمایش”ماه در مرداب”، مسیر دادن به میدان دید تماشاگر را مهمترین وظیفه یک طراح صحنه عنوان کرد.

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از روابط عمومی نمایش، “علی نرگس‌نژاد” کارگردان و طراح تئاتر که به عنوان طراح صحنه با گروه تئاتر بهمن و نمایش”ماه در مرداب” همکاری دارد، معتقد است: صحنه در بستر فیزیکی اجرا و در روابطی که درام و اتفاقات آن با یکدیگر برقرار می‌کنند،؛ شکل می‌گیرد.
اوکه صحنه قاب دار تالار محراب را با استفاده از نوارچسب‌های زرد رنگ در کف صحنه به شکل مثلث تغییر داده درباره این وضعیت توضیح می‌دهد: مثلثی شدن صحنه محصول وضعیت بصری است. تالار محراب صحنه‌ای با عرض کم داد و اگر بازیگر بخواهد در عمق بازی کند هم در نقاط کور طرفین صحنه گرفتار می‌شود. با قرار دادن نقطه تاکید بصری در یک کنج به جای وسط صحنه میدان دید و بازی را وسیع‌تر کرده‌ام.
نرگس نژاد در بیان آنچه بیش از هر چیز برای طراحی صحنه مورد توجه قرار می‌دهد گفت: اولین چیزی که برای من در طراحی صحنه مهم است وضعیت سالن اجراست و بعد از آن این نکته که صحنه چه جایگاهی در کلیت اجرا خواهد داشت برایم اهمیت دارد.
او درباره استفاده از نوارچسب رنگی به جای لته‌های معمولی در نمایش‌ها‌ی‌ اخیر‌ استفاده می‌شود، گفت: کاری به این ندارم که استفاده از نوارچسب‌های کف صحنه مد شده‌ یا نه اما می‌توانم ادعاکنم که خودم جزء اولین کارگردانانی بوده‌ام که حدود صحنه را مشخص می‌کرده‌ام. ایده من برای کار روی کف صحنه این است که هر سالن در وهله اول یک شکل هندسی دارد که تاثیر آن شکل هندسی بر مخاطب و هنرمند به طور ناخودآگاه باقی می‌ماند. یک طراح صحنه حساس باید در اولین گام وضعیت شکل هندسی صحنه را مشخص کند. خود من در همه کارهایم ابتدا به میدان دید تماشاگر مسیر می‌دهم زیرا معتقدم وظیفه هنرمند جهت دادن به جهان پیرامون است.
او ضمن تشریح روند طراحی صحنه نمایش”ماه در مرداب” به مراحل شکل گرفتن یک طرح صحنه پرداخت و ادامه داد: خود من در آغاز متن را می خوانم و چند اسکیس هم می‌زنم بعد در تمرین به تماشای وضعیت حرکت در آن نمایش توجه نشان می‌دهم، زیرا که پیش از هر اطلاعات دیگری در صحنه‌پردازی خط، نقطه و حرکت را مهم می‌دانم. به شخصه نمایش را بصری می‌دانم تا کلامی و این را در کارگردانی خودم نیز نشان داده‌ام. در طراحی صحنه کار دیگران،
پیش از صحبت با کارگردان به جزئیات تمرین توجه می‌کنم و سرانجام درباره هزینه‌ها و سبک و شیوه و مکان اجرا و غیره با کارگردان صحبت می‌کنم. در آخر مجموعه این مصالح را کنار هم قرار داده و درباره طراحی به جمع‌بندی می‌رسم.
وی در پایان همکاری با گروه تئاتر بهمن و نمایش”ماه در مرداب” را تجربه‌ای موفق در شرایطی کاملا دوستانه توصیف کرد.

***

«علی نرگس نژاد» : نگاه من به موضوعات مختلف، رادیکالی است

˝علی نرگس نژاد˝ کارگردان نمایش ˝همچون شبنمی چشم بسته و آغوش گشوده˝ نوع نگاهش را به یک موضوع نمایشی، رادیکالی توصیف کرد.

به گزارش سرویس فرهنگی برنا،”علی نرگس نژاد” کارگردان نمایش “همچون شبنمی چشم بسته و آغوش گشوده” در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، در خصوص اجرای نمایشی با مضمون مقاومت و دفاع مقدس اذعان داشت: “من شیوه خاصی در اجرای این اثر به کار نگرفتم؛ چرا که قصد متفاوت بودن با سایر آثار مربوط به دفاع مقدس نبود و معمولا در اجرای نمایش هایم کمتر به آثار پیشین نگاه می کنم.”
وی با بیان این که من کمتر به تماشای نمایش های دفاع مقدس نشسته ام گفت: “نگاه من به موضوعات مختلف، نگاهی رادیکالی است، در این نمایش قصد من ایجاد تفاوت با سایر آثار نبوده است.”
وی افزود: ” سعی کردم یک واکنش اجتماعی را در جامعه نشان دهم و هرگز خودم را ملزم به داشتن شعار خاصی نکردم.”
نرگس نژاد در خصوص وجود استانداردهای لازم در تالار حافظ گفت: “این تالار تمامی ویژگی های یک تالار خوب و مناسب را دارا و ایده آل است.”
گفتنی است اجرای نمایش “همچون شبنمی چشم بسته و آغوش گشوده” نوشته “محمدرضا کوهستانی” و به کارگردانی “علی نرگس نژاد” که از اواخر آذر در تالار حافظ آغاز شده تا 25 دی روی صحنه خواهد بود.
این نمایش  با بازی هنرمندانی چون فرزین صابونی، نسیم ادبی، روشنک گرامی و فهیمه اَمَن زاده روی صحنه رفت.
***

جیره بندی پر خروس برای سوگواری در تالار چهارسو

نمایش علی نرگس نژاد در تئاتر شهر به روی صحنه می رود.

ا

به گزارش خبرنگار کافه تئاتر، “جیره بندی پر خروس برای سوگواری” به نویسندگی و کارگردانی علی نرگس نژاد از بیست و سه خرداد در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه خواهد رفت.

بنا بر این گزارش، داستان نمایش حول زندگی پسری 23 ساله است که با مادرش زندگی می کند، بازیگران در این نمایش، با چالش کشیدن سوالی که از سوی پسر مطرح می شود، داستان نمایش را حادث می شوند.

پانته آ پناهی ها، هانیه توسلی، صابر ابر در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

علی نرگس نژاد طراح صحنه، پریدخت عابدین نژاد طراح لباس، بهرنگ بقایی آهنگساز، استودیو پاکدل طراح پوستر و بروشور، نورالدین حیدری ماهر دستیار کارگردان و برنامه ریز، مهتا پناهی منشی صحنه و محمد قدس به عنوان مدیر اجرا سایر عوامل این نمایش هستند.

پیش از این نمایش “جیره بندی پر خروس برای سوگواری” در بخش چشم انداز سال 90 تئاتر ایران بیست و نهمین جشنواره بین االمللی تئاتر فجر به روی صحنه رفته است.

همچنین این نمایش، از 23 خرداد تا 24 تیر هر روز ساعت بیست در تالار  چهارسو مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه خواهد رفت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دوست قدیمی گفت:

  سلام بر علی آقای خودمون یادش بخیر با اون ژست راه رفتنت خیلی خاطر خواه داشتی و مسلما داری ما که همیشه دوست دارت هستیم از کلاس بکس تا نقد فیلمهای دیوید فینچر و جوزپ تورناتوره و مارچلو ماسترویانی اکیرا کوروساوا و استنلی کوبریک و جیم جارموش و یادش بخیر فیلم باشگاه مشت زنی که بی شک زندگی من بود …

 • محمد بوذری گفت:

  باسلام خدمت علی اقا .اگه برگردی که خیلی خوبه ولی تو استان اجرا بزاریت این حرف از طرف جمع کثیری ازدوستان است ..اپرکات.

 • مشیری گفت:

  سلام برعلی آقای عزیز همیشه به یادتم ……دوست دارم زیارتت کنم ای دوست دوران نوجوانی

 • جلال از دستگرد گفت:

  با سلام و درود

  درود و صد بدرود که واقعا لایقی

 • قاسم مجیدی گفت:

  جناب اقای نرگس نژاد سلام علیکم
  ازینکه جنابعالی استان ما را در حوزه هنر و تعاتر نام و نشان داده اید واقعا جای بسی تشکر را داریم
  انشالله که همیشه در پناه حق پیروز و سربلند باشید

 • مجید از دهدشت گفت:

  دایی علی دوستت داریم و بهت افتخار میکنیم

 • jjjgggggggggggggggg گفت:

  nargesnejad vaghean kargardan ba savad va sahebe sabke hast..

 • مینا گفت:

  درود بر آقای نرگس نژاد و خانواده روشنفکر و اجتماعی ایشان..

 • سارا گفت:

  علی آقا دمت گرم واقعا لیاقت هر چیزیو داری

 • یه رفیق غریب گفت:

  موفق باشی ،

 • طبیب بریسایی گفت:

  من افتخار میکنم که علی اقایه دهدشتیه /

 • جمال راه بین گفت:

  توهمیشه موفق باشی ماافتخارمی کنیم ودوست داریم

  ولی چرادهدشت اجرا نمی زارید اینجاهمه دوست دارند

 • جمال راه بین گفت:

  توهمیشه موفق باشی ماافتخارمی کنیم ودوست داریم

 • ناشناس گفت:

  کاشکی یکی از اجرای های آقای نرگس نژاد با بازیگرهای معروف در یاسوج اجرا بشه تا همشهری ها هم ببینند..

 • بهرام گفت:

  به هر حال هنرمنددرهررده ای باشه قابل تحسینه……

 • ناشناس گفت:

  وحید نرگس نژاد ک داداش علی هست ..کامنت بالا رو تصحیح کنید آقای آرام..

 • وحید نرگس نژاد گفت:

  دایی علی بهت افتخار میکنم

 • لیدا گفت:

  من واقعا اقای نرگس نژاد رو دوست دارم.اصلا خودشونو نمیگیرن.خیلی مهربونن…خیلی خوش برخوردن…انشااله همیشه موفق و سربلند باشن…

 • سید نواب دولتخواه گفت:

  علی جان دوستت داریم و بهت افتخار میکنیم.

 • جواد گفت:

  درود بر جناب نرگس نژاد،اولین بار شما رو تو خونه یکی از دوستان مشترکمان در گچساران سال ۸۳ زیارت کردم اونجا درویش مسلکی و خاکی بودن شما رو دیدم.الان بعد از سالها موفقیت شما رو در عرصه هنر که میبینم واقعأ خوشحالم و امیدوارم با تلاش و انگیزه ای که دارید به درجات بالات هنری برسید تا من نوعی به عنوان همشهری و تقریبأ هم محله ای به شما افتخار کنم.امیدوارم به آرزوهات برسی.بدرود

 • سعید گفت:

  سلام :هر شخصی سالها باید تلاش کنه تا ان لحظه های جادویی فرا برسه که دایی علی هم از جمله همین افراده خسته نباشد میگم به دایی و ارزوی سربلندی برات دارم (مث کنگر ‍‍بخته بی ماس ایخمت/مث گندم رسیده افتاده وداس ایخمت/مث نون تیری وری تاوه قدیم/گرم وبا عشق ایخمت/هرکه ابراز بکنه دوست دارم باور مکن/موقسم وشیر دیم سیت ایخرم راس ایخمت.

 • رضا گفت:

  همه چی اقای نرگس نژاد خوبه الی یه چی
  نمیدونم چرا مثل … نسبت به سنش حساسه
  ایشون متولد 1354 هستند !

 • ناشناس گفت:

  آقا علی واقعا زحمت کشید تا به اینجا رسید..یادمان نمی رود که یکی از آخرین تاترهایش در استان را در پذیرایی خانه اشان تمرین میکرد…الان در تهران بهترین امکانات را در اختیارتش قرار میدهند

 • هنر دوست گفت:

  با سلام
  استان ما هنرمندان بزرگی چون آقا علی داره و امسال اون ،دوست خوبم آقای آرام عزیز خدا وکیلی عکس چند نفر از آقایون نمایشی (تئاتر)به ناحق گذاشته شده هیچ سابقه ای جزء بالا رفتن در جشنواره با تماس تلفنی با رابط ندارند خداوند پشت و پناه آقای قادر آشنا و دکتر تاجگردون باشه که آقایون قبل جشنواره دست به دامان این افراد میشوند برای راهیابی به مقاطع بالاتر و هستند کسانی که بهتر از اینها باشند خواهشمندم با معرفی اشخاص برتر استان و چهره های بهتر این کار قشنگ را قشنگ تر کنید خسته نباشید .

 • جعفری از یاسوج گفت:

  کهگیلویه و بویر احمد همچین کارگردانهای دارد ولی ما دارد و ما نمی دانیم…واقعا خوشحال شدم

 • یاسوج گفت:

  آقای آرام گرامی شما فقط مصاحبه های آقای نرگس نژاد رو در معرفی ایشون ذکر کردید در حالی که ایشون کارگردان برگزیده کشور برای نمایش وقتی فرشته خواب سگ می بیند و طراح صحنه برتر کشور برای همین نمایش و بازیگر این نمایش خانم جمشید نژاد که گچسارانی هستند بهترین بازیگر ایران در سال 84 شدند..ضمننا ایشون در کشورهای آلمان- بلژیک -هلند-کانادا اجرا داشتند..

 • ناشناس گفت:

  اشکال نداره ..مهم سن و سال نیست مهم موفقیت هم استانی هامون هستش….

 • دوست دوران کودکی گفت:

  دوستان صبرکنیدچون اینجایه اشتباهی شده آخه علی آقاچندسال از اخویش مرحوم احمد بزرگتره ومرحوم احمد که همکلاس من بودمتولد56بودحالانمیدونم چرانوشتن علی متولد 58احتمالااشتباه شده .ازبچه های محله سپاه دهدشت

 • رضا از طایفه جلیل بویر احمد گفت:

  انشاالله توی آینده از ایشون بیشتر میشنویم…مطمعا باشید..ضمننا نرگس نژاد یه رگ جلیلی داره..

 • ا.ص گفت:

  abrouye har chi lore ba in didgahaye ghomgerayanatoun bordid

  • ناشناس گفت:

   age takhrib gara va zerab zan bashim va honarman hamostane ro farare bedum abroe lor hefz mishe

 • ویدا گفت:

  i love you ali jjjjjjooooooooooooooonnnnnnnnnnnnnnnnn

 • ناشناس گفت:

  اینقدر قدر ندون باشیم تا هنرمندان بزرگمون فرار بکنن برن تهران..

 • نعمت پیرای.بچه محل گفت:

  س داداش علی قربونت بچه محل ارزوی دید نتو دارام

 • سید محمد امین طاعتی پور گفت:

  در مورد ورزشکاران پر افتخار هم مطلب بزنید.

 • مهرداد گفت:

  لطفا از تاتر خانه سربی اثر جدید نرگس نژاد مطلب بزنید..این اثر یکی از بزرگترین کارهای نرگس نزاد است.

 • سلام برادر
  چهره تو شبیه به تارنتینو ست
  عقاید و گفتن بی محابایش هم همانطور است
  پیروز باشی

  • محمود آرام / سردبیر گفت:

   سلام آقای دانش پژوه.
   لطفن شماره تماستان را در قسمت ارسال مطلب بفرستید.
   با احترام

 • نعمت گفت:

  علی دمت گرم بچه محل

 • reza گفت:

  بینهایت گوی طلا برای علی جان

 • سیدصادق گفت:

  استان باید به شهرستان کهگیلویه و بچه هاش بنازه.

  • مهران از یاسوج گفت:

   واقعاً!!!!!!!همین حرفارو میزنید که بهتون میگن بی فرهنگ

   • تقی گفت:

    افا مهران ژاپنی ها دارن میمون به فضا میفرستن اما ما توی یاسوجی و دهدشتی موندیم..فرهنگ رو تعریف کن خدای؟؟؟کدوم حرفا رو میزننیم که بهمون میگن بی فرهنگ؟؟ سما هم بگید استان باید به یاسوجی بنازه…ولی توهین به شهرستان کهگیلویه و مردم دهدشت درست نیست..

 • تقی گفت:

  کار بسیار قشنگی هست که افراد موفق استان رو معرفی میکنید از جمله اقای نرگس نژاد که یکی از با هوشترین کارگردانهای ایران هستن. ولی بعضی افراد که توی بخش اشخاص زدین خیلی معمولی هستن لطفا هر کسی را با توجه به تلاش و زحمتی که میکشه باید معرفی بشه .این افراد اصلا هم سطح نیستن. لطفا اصلاح شود…

  • تقوی دهدشت گفت:

   این استان افراد شایسته تر از نرگسنژاد فراوون داره .تازه اینکه نرگس جونت هیچ معروفیتی هم نداره که به اون ببالی

   • تقی گفت:

    آقای تقوی عزیز عقده و حسادت از حرف زدنتون میباره..وگرنه از کلمه نرگس جون استفاده نمیکردید..ضمننا ما لرها از پیشرفت همشهری ها و هم استانی ها حسادت میکنیم تا حمایت .. اگه یادت باشه خیلی ها مرحوم حسین پناهی رو بعنوان کسی که عابروی لرها رو برده یاد میکردن ولی الن میگن اخ سی حسین پناهی……..

   • دهدشتی گفت:

    چرا ما حرفامون از روی منطق نیست؟؟جناب تقوی.. بهترین بازیگر تاتر سال 90 ایران آقای صابر ابر بودند به خاطر بازی در نمایش همین همشهریت..بهترین بازیگر امسال جشنواره بین المللی فیلم فجر خانم هانیه توسلی بودند که 6 ماه قبلش در نمایش ایشون بازی میکردند و از همین همشهریت به عنوان یه کارگردان نابغه نام بردند..ضمننا بهترین بازیگر سال 89 و 91 تاتر ایران پانته ا پناهی ها بازیگر کارگردان همشهریت هست.. ایشون شایسته هسنتد دیگه …حالا نرگس نژاد که محتاج حمایت ما توی استان نیست ولی حیفه …من به شخصه همه چهرهای استان از یاسوج گرفته تا گچساران و دهدشت رد بهشون افتخار میکنم…

 • گچ بوی گفت:

  یا هم خانم قهرمانی مجری سیمای خانواده بچه گچسارانه یا میلاد غریبی بازیکن سایپا بچه گچسارانه و ایمان موسوی بازیکن استقلال که باشتی هستش

 • رضا گفت:

  راستی یه گله ای دارم از مسئولان سایت که یه بخشی رو راه اندازی کردین که کارش معرفی افراد موفق استان هستش اولا ممنون از شما بخاطر این ایده خوب و ثانیا اینه که اطلاعات شما درباره افراد موفق خیلی کم هست و اینکه خیلی افراد دیگه هستند که خیلی موفقترند ولی شما هیچ نامی نبردید مثلا آقای هادی محقق و آقای فرهاد مصباح و اینکه آقای مجید پرهیز که فکر کنم خیلی از بقیه معروفتر باشه و اینکه علی ابادی و کشتی گیر قدیمی مثه اقای علیرضا عزیزیان یا اقای احمد مهرابی که خیلی هم مقام رسمی و مدال داره که اگه بخوام بیشتر بنویسم شاید صحفه کم بیاد ولی به هر حال ممنونم که تریبونی هم هست که انتقادمون رو بنویسم با تشکر از مسئولان سایت ممنونم

  • سامان رضایی گفت:

   استاد طهمورث دوستکام که یکی از مفاخر تئاتر استان هم هستند فراموش شد

 • رضا م گفت:

  باعث افتخار مونه که علی اقا رو داریم بعد از حسین پناهی بلاخره یکی رو داریم که هر جا میریم حرفشو بزنیم

 • محمد گفت:

  نرگس نژاد افتخاریه برای استان.

 • مهدی گفت:

  با تشکر از مدیریت سایت به خاطر طراحی بخش اشخاص . نرگس نژاد افتخار شهرستان کهگیلویه و شهر دهدشت هست .

  • مجیدی گفت:

   بازیگرانی مثل مهناز افشار و هانیه توسلی دوست دارند نرگس نژاد به عنوان بازیگر ازشون استفاده بکنه ولی ما اونجوری که باید قدردون هنرمندای هم استانی نیستیم.

  • علی بهرامیان گفت:

   از هنرمندن دیگری مثل رحمان دادگستر و دوست سرسفیدش هم بنویسید -ازش معذرت میخوام اسمش یادم رفته ولی هم شاعرهست وهم نقاش وهم خوشنویس -لطفااسمش رایکی بهم بگه-خیلی وقته ندیدمش

   • محمود آرام / سردبیر گفت:

    سلام
    احتمالاً منظورت سید عباد تقوی است. حتماً ترتیب اثر داده خواهد شد.
    موفق باشید.

پربازديد