تاریخ درج خبر : 1392/05/29
کد خبر : ۶۳۶۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

حمله مشکوک رسانه‌های افراطی به دکتر وکیلی

خبر فعالیت دکتر محمد‌علی وکیلی مدیر‌مسئول روزنامه ابتکار به عنوان معاون اطلا‌ع‌رسانی نهاد ریاست جمهوری و اظهارنظرها صریح و بی‌پرده وی درمورد برخی‌مخالفت‌ها و نطق‌ها نمایندگان مجلس در رای اعتماد به کابینه یازدهم؛ اردگاه برخی از مدعیان اصولگرایی و مشهور به افراطی را به هم ریخته است.

به گزارش سایت استان، صحبت‌های وکیلی درمورد پخش جلسات علنی رای اعتماد به وزرا از طریق صداوسیما که وزن سیاسی و فکری نمایندگان مجلس برای مردم را مشخص کرد، موجب واکنش سایتهای خبری از جمله مشرق‌نیوز و جهان‌نیوز شده است.

390137_219

حضور دکتر وکیلی در نهاد ریاست جمهوری

محمدعلی وکیلی، مدیرمسئول روزنامه ابتکار و از فرزندان شایسته استان کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به خبر انتصابش به عنوان معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور اظهار داشت: در حال حاضر نفیاً و اثباتاً در این مورد صحبت نمی‌کنم.

وی در مورد اینکه آیا صحبتی با شما در این مورد شده است، گفت: اجازه بدهید اگر قرار باشد خبری اعلام شود، از طریق مجاری رسمی منتشر شود.

مدیرمسئول روزنامه ابتکار در پاسخ به این سؤال که آیا در نهاد ریاست جمهوری مشغول به کار شده‌اید، خاطرنشان کرد: خیر، مشغول به کار نشده‌ام؛ شما هم بهتر است صبر کنید.

پیش تر برخی از نمایندگان مجلس از خبر انتصاب وکیلی بعنوان مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی استقبال کرده بودند.

اقلیتی سازمان‌یافته در مجلس درباره وزرا اعلام مخالفت می‌کردند

مدیر مسئول روزنامه ابتکار با بیان اینکه “در جریان روند بررسی صلاحیت وزرا در مجلس یک دو قطبی بوجود آمده بود”، گفت: یک اقلیت سازمان‌یافته که همواره اعلام مخالفت می‌کردند و به مانند دم خروس بودند، در مجلس بوجود آمده بود.

محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه “پخش جلسات علنی رای اعتماد به وزرا از طریق صداوسیما و در جریان قرار گرفتن مردم اقدامی مثبت بود”، اظهار کرد: پخش مستقیم این جلسات موجب شد که وزن سیاسی و فکری نمایندگان مجلس برای مردم مشخص شود.

وی با بیان اینکه “میزان کارشناسی بودن نطق‌ها – چه در موافقت و چه در مخالفت با وزرای پیشنهادی – در این جلسات تقریبا بر مردم مشخص شد”، گفت: در مجلس شاهد بوجود آمدن یک دو قطبی بودیم؛ یکی از قطب‌ها شامل یک اقلیت سازمان‌یافته بود. افرادی در این اقلیت قرار داشتند که همواره اعلام مخالفت می‌کردند. این افراد مانند دم خروس بودند و این در حالی است که خود خروس که لیدر این جریان مخالف در مجلس به حساب می‌آمد همواره پنهان بود ولی اراده‌اش توسط تعداد محدودی از نمایندگان به اشکال مختلف و با ادبیاتی غیرقابل تامل برای اکثریت مردم بروز پیدا کرد.

وکیلی ادامه داد: در مجلس صحبت‌هایی از سوی این اقلیت مطرح می‌شد که با شعار اعتدال تناسبی نداشت و بخش‌هایی از این صحبت‌ها برای مردم قابل هضم نبود.

این فعال رسانه‌ای افزود: از نظر کمیت نیز موافقان تعداد قابل توجهی بودند و آنطور که مشاهده کردیم، دفاعیات شخص وزرا از خودشان بسیار کارشناسی‌تر و تاثیرگذارتر از دفاعیاتی بود که نمایندگان موافق با آنها طی نطق‌هایی مطرح می‌کردند.

وی با اشاره به پخش مستقیم این جلسات نیز گفت: پخش جلسات رای اعتماد وزرا در صداوسیما موجب شد که تفاوت قضاوت مردم از مجلس با عملکرد مجلس مشخص شود، چراکه اگر امروز از مردم کوچه و بازار در مورد عملکرد مجلس در آن جلسات بپرسیم، آنها در مقابل یک یا دو نفر از افرادی که رای اعتماد نگرفتند با تعجب برخورد می‌کنند.

مدیر مسئول روزنامه ابتکار ادامه داد: مجلس نشان داد که خیلی تحت تاثیر اقلیت افراطی قرار ندارد، گرچه از مجلس انتظار عدالت و کارشناسی بیشتر و همچنین کلامی متناسب‌تر با شأن مجلس می‌رفت اما رای به پانزده نفر از هجده نفر هم رای قابل قبولی است.

وکیلی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نقش نظارتی و تقنینی مجلس درباره دولت اظهار کرد: قطعا دولت برای لوایحی که به منظور پیشبرد نیازهای خود به آنها نیازمند است، به مجلس و همراهی آن نیاز دارد. در روند فعالیت‌های دولت ممکن است قوانینی همچون قوانین مربوط به بودجه 92 و یا لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها نیاز به بازنگری داشته باشند که مجلس می‌تواند با تعامل با دولت، این قوانین را تغییر دهد.

این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه “مردم از مجلس انتظار دارند در بخش نظارتی نه سیاسی بلکه به صورت عملیاتی عمل کند”، یادآور شد: این دولت برای مردم دولت امید است و مردم به دولت امید دل بسته‌اند. مردم به تدبیر این دولت ایمان دارند و انتظار دارند که هیچگاه در روند انجام فعالیت‌های دولت سنگ‌اندازی نشود. مردم انتظار برخورد سیاسی با دولت ندارند بلکه انتظار دارند برخورد با دولت برخوردی کارکردی باشد تا شاید در اوضاع و احوال زندگی‌شان تحولاتی رخ دهد.

مدیر مسئول روزنامه ابتکار در پایان با تاکید بر اینکه “ایجاد آرامش، اولویت و قدم اول دولت باید باشد”، خاطرنشان کرد: برگرداندن آرامش به حوزه‌های اجتماعی کشور از جمله حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از اولویت‌هایی است که دولت باید در نظر بگیرد.

نقدی که توهین خوانده شد!

این سخنان دکتر وکیلی که بیشتر از دیدگاه یک فرد رسانه‌ای و فعال سیاسی مطرح شده است با واکنش رسانه‌های اصولگرای افراطی منتصب به جریان خاص در مجلس روبرو شد.

سایتهای خبری چون مشرق‌نیوز و جهان نیوز از این نقد مدیرمسئول روزنامه ابتکار با تیترهایی چون “رفت‌وآمد سردبیر اصلاح‌طلب به پاستور و توهین کم‌سابقه به مجلس” استقبال کردند که نشان دهنده رویه ناصواب و نابجای آنها در جریان رای اعتماد به کابینه دولت روحانی دارد.

این دو سایت در اخبار خود می‌گویند: پس از انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهور کشور، تیمی از نزدیکان و حامیان وی مأموریت یافتند تا نحوه اطلاع‌رسانی و کار رسانه‌ای در دولت یازدهم را مورد ارزیابی قرار داده تا بتوانند از با ساماندهی رسانه های همسو چه دولتی و چه غیر دولتی- جهت پیشبرد اهداف خود استفاده کنند.

اعضای این تیم که افرادی نظیر پازوکی، خانیکی، ابوالقاسمی و .. نیز در آن حضور دارند در گام اول محمد علی وکیلی که سالها به عنوان سردبیر روزنامه اصلاح طلب صدای عدالت به فعالیت مشغول بود را به جای شیخان به عنوان “رییس مرکز ارتباطات، ‌اطلاعات و تبلیغات دفتر رییس جمهور” به پاستور فرستاده اند. هر چند تاکنون حکم رسمی از این انتصاب منتشر نشده؛ اما پیگیری های خبرنگار ما حاکی است وکیلی چند روزی هست که به پاستور رفت و آمد می کند.

این در حالی است که محمد‌علی وکیلی دارای چهره‌ای شناخته شده در میان فعالان رسانه‌ای و مطبوعاتی کشور است و مورد خطاب قرار گرفتن وی توسط این رسانه‌ها با عنوان سردبیر اصلاح‌طلب نه تنها ناشی‌گری آنها را می‌رساند بلکه نشان از عدم شناخت کافی است درمورد مطبوعات کشور بوده چون وکیلی مدیرمسئول و صاحب‌امتیاز روزنامه ابتکار است.

محمد‌علی وکیلی کیست؟‌

وکیلی سوابقی چون مدیرکل فرهنگی در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها(دوره حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قمی)، راه‌اندازی ابتکاری ازدواج‌های دانشجویی در اواسط دهه هفتاد و مدیریت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه چمران اهواز را در کارنامه خود دارد. اما این تنها گوشه‌ای از کارنامه دکتر وکیلی است در حالی که وی در هشت‌سال دفاع مقدس سابقه درخشانی دارد که کمتر به آن توجه شده است.

این نظر (کامنت) تنها بخش کوچکی از دلاورمردی‌های دکتروکیلی و برادرانش در جنگ تحمیلی است.

وکیلی وخانواده اش صدها برابر امثال زاکانی ودا ردسته اش در هشت ساله جنگ تحمیلی به این مملکت خدمت صادقانه انجام داده اند. ایشان در عملیات خیبر با سن کم مجروح شده و در حالی که به شدت جراحات به اغما رفته بود در اسارت دشمن بعثی بود. بعد از حمله مجدد سپاهیان اسلام که سه برادر دیگر ایشان هم در آن عملیات حضور داشتند به عنوان شهید در مسیر سردخانه به اتفاق سرهنگ ذکاوت به هوش آمد. بعد از تحمل شش ماه درمان مستمر به زندگی بازگشت و خلاصه حضور همزمان پنج برادر وخود وکیلی و نقش کلیدی آنها در جنگ تحمیلی که عرصه شعار نبود زبانزد قهرمانان انروزهاست ولی شرم اور اینکه کسانی دنبال تخریب وکیلی‌ها هستند که خود را وارث ارزشها می نامند. خانواد ه وکیلی در طی سی وچند ساله انقلاب هیچ گاه دچار افراط وتفریط نشد‌اند ومردم داری مهمترین شاخصه این خانواده ولایی ومذهبی است. (بویرنیوز)

چرا؟

سایت “جهان نیوز ” و  دیگر یاران شکست خورده سیاسی آنها که هنوز از سیلی تاریخی ملت در گیجی به سر می برند به نیکی می دانند که اگر وکیلی در حوزه رسانه ای مسئولیت مهمی مانند اطلاع رسانی ریاست جمهوری را عهده دار شود با رانت خواری و تخریب های رسانه ای و سازمان یافته آنها علیه دولت یازدهم بخوبی و با توان و شایستگی مبارزه خواهد کرد و دست آنها را از بیت المال و سفره ای که میان آنها پهن شده بود برای همیشه خواهد برید!

به گزارش عصردنا، آنها بخوبی از روحیه تحول گرایی و مدیریت رسانه ای ممتاز مدیر مسئول و صاحب امتیاز ابتکار بخوبی آگاه هستند و می دانند که با حضور وکیلی و تیم رسانه ای او عرصه برای تخریب و باج خواهی آنها از روحانی و دولت  او برای همیشه بسته خواهد شد چرا که وکیلی خود رسانه ای است و با مدیریت شایسته رسانه های کشور بگونه ای رفتار خواهد کرد که عرصه ای برای مگسان گرد شیرینی و طیف افراطی های جهان و کیهان و امثال شریعتمداری و زاکانی نباشد .

مدیریت وکیلی درنهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها و راه اندازی ازدواج دانشجویی برای اولین بار توسط وی سابقه درخشان اجرایی او را همچنان در اذهان مدیران ملی و مسئولان نظام پس از گذشت سالها بخوبی حفظ نموده است و در این سالها هم وی با مدیریت اعتدالی خود در روزنامه ابتکار و همراهی با افکار آیت الله هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی همواره به عنوان حامی این طیف شناخته شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • 1112 گفت:

  وکیلی …کیه دیگه
  من فقط اینو میدونم سال1392 در اوج پیشرفت دنیا
  جایی سربازی رفتم که 1500 کیلومتر از خونه دور بودم که هیچ اصلن مهم نیست
  مهم اینه که نه بهمون اب میدادن نه غذا
  چون من سرباز جمهوری اسلامی بودم
  توی این کشور به زندانی ها خوب میسرن
  وکیلی و امثال اون مرغ سوخاری میخورن ومن گرسنه میمیونم
  توی دمای66 درجه خدمت میکردم
  … به همه وکیلی ها و امثال انها
  و کل روسا

 • علیزاده گفت:

  واقعا بعضی از مردم چرا انقدر کج اندیش و کوتاه فکر هستند که با شنیدن همچین موفقیتی برای استان بجای حمایت و خوشحالی انقدر تخریب می کنند. آیا آنها نمی دانند تا این موفقیت ها برای استان پیش نیاید استان از محرومیت خارج نمی شود!!!با این پست دکتر وکیلی استان از فقر سیاسی_فرهنگی خارج می شود.

 • کاظم گفت:

  …..دیگر یاران شکست خورده سیاسی آنها که هنوز از سیلی تاریخی ملت در گیجی به سر می برند…… بابا شما که خدای افراط گری هستید….
  انتخابات سال 88 سیلیش تاریخی تر نبود..65 درصد احمدی نزاد کجا و 50 در صد روحانی کجا.به هر حال همین 50 در صد هم برای ما قابل احترامه ولی شما که شعار روشنفکری و دموکراسیتون گوش فلک رو کر کرد چرا تحمل نظر مردم تا مخالف شماست قبول نمی کنید.چطور تا شما شکست می خورید تقلب و کیفیت آرای طرف مقابل پایینه و از این حرفا…در ضمن اقای بزرگواری حرف اشتباهی زد … در این شکی نیست.ولی رفتار شما به قول خودتون اصحاب رسانه بسیار زننده تر و سرشار از توهین بود.یه نگاه به لینک مقالات سایت خودتون کنید…به نظر شما همه مشکلات ما به این نطق برمی گرده…. بابا یه اشتباهی کرد….چطور شما تحمل ندارید از فتنه حرف بزنن و می گید بسه تمومش کنید مگه چه خبره و … حالا شما هم از اونا بد تر …خدا اخر و عاقبت این مملکت رو به خیر بگزرونه…

 • حسین گفت:

  این آقایان به اصطلاح اصولگرا یک بار هم که شده کتاب پایی که جا ماند را بخونند تا بفهمند خانواده وکیلی برای این نظام چکار کردند

پربازديد