تاریخ درج خبر : 1391/09/10
کد خبر : ۶۴۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

در اعتبارات عمرانی سال آینده اولویت با طرحهای مهر ماندگار باشد

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در اعتبارات عمرانی سال 92 نهادهای دولتی این استان اولویت با اجرای طرح های مهر ماندگار و تکمیل پروژه های نیمه تمام باشد.

سید ‘حسین صابری’ روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد افزود: این شورا دارای اهمیت چشمگیری بوده و هدف از برگزاری آن تنها تقسیم اعتبارات بین دستگاه های اجرایی نیست بلکه باید در آن برای رفع مشکلات اساسی و کمک به توسعه همه جانبه استان تصمیم گیری شود.

وی با تاکید بر لزوم استفاده بهینه از مواهب خدادادی موجود در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد شامل رودخانه ها، جنگل ها و معادن، بیان کرد: این امر علاوه بر توسعه همه جانبه استان موجب رونق صنعت گردشگری آن نیز خواهد شد.

صابری اظهار کرد: نشست های شورای برنامه ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد باید هر ماه یکبار برگزار شود ولی به دلیل تراکم امور تا مدت ها هر 15 روز یکبار برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: باید نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه بودجه های عمرانی و جاری سال 92 دقت کافی را داشته باشند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

در این نشست 73 طرح پیشنهادی مربوط به پنج کارگروه تخصصی زیرمجموعه شورای برنامه ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد شامل کارگروه میراث فرهنگی، امور زیربنایی و شهرسازی، اشتغال، امور اقتصادی و پژوهش، فناوری و تحول اداری از سوی اعضا بررسی و در مورد آنها بحث و تبادل نظر شد.

از مجموع این 73 طرح پیشنهادی 64 مورد برای اجرا به تصویب رسید و 9 مورد نیز به دلیل داشتن برخی مشکلات مصوب نشد.

در این نشست مقرر شد از یک میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار فرهنگی مصوب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد برای خرید خودرو یک میلیارد و 400 میلیون ریال برای تامین زیرساخت های حوزه فناوری اطلاعات این اداره و 200 میلیون ریال نیز برای تهیه و نصب تابلوهای مذهبی و فرهنگی در نقاط مختلف استان هزینه شود.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد