تاریخ درج خبر : 1391/09/10
کد خبر : ۶۴۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

بیش از 19 هزار نفر در طرح ملی رحمت آموزش دیدند

سایت استان: 19 هزار و 286 نفر از زنان استان طی شش از سال 85 تا کنون در سراسر استان مورد آموزش طرح ملی رحمت قرار گرفته اند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده با بیان این مطلب ، طرح رحمت را طرحی سراسری از سوی مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و با اعتباری ملی دانست و افزود: اعتبار شش ساله این طرح در استان تا کنون 1300 میلیون ریال بوده است.
فریده کیامرثی با بیان اینکه این طرح در هفت شهرستان،‌10 شهر و 17 بخش استان اجرا شده است ، افزود: با احتساب دو هزار و 500 نفر آمار پیش بینی شده جهت آموزش متربیان در سال جاری، آمار کل آموزش دیدگان این طرح تا پایان سال به 21 هزار و 786 نفر می رسد.
فریده کیامرثی گفت: تعداد مربیان این طرح که از سال 85 با شرایط خاص و از میان اساتید و طلاب حوزه علمیه و دانشگاه گزینش شده و طی شش سال اخیر آموزشهای گوناگون را گذرانده اند هم اکنون 498 نفر است .
وی جمعیت هدف این طرح را زنان خانه دار، دانش آموزان،‌دانشجویان، کارکنان دستگاه ها و کارگران شرکت ها از جمله شرکت های وابسته به صنعت ،‌معدن و تجارت استان دانست و اظهار داشت : مسایل شرعی،‌آموزش های مشاوره ای حقوقی، ‌بهداشتی،‌ مهارت های زندگی و آموزش های فنی و حرفه ای از جمله مواد آموزشی طرح رحمت هستند.
دبیرکارگروه بانوان وخانواده در خصوص مجری طرح رحمت در استان گفت: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و فرمانداری ها مجری و دستگاه های نظیر بخشداری ها و دهیاری ها،‌سازمان تبلیغات اسلامی،هلال احمر،‌کمیته امداد امام خمینی(ره) ،‌ جمعیت همیاران سلامت روان،‌آموزش و پرورش، حوزه های علمیه خواهران یاسوج و دهدشت،‌دانشگاه علوم پزشکی ،اداره آموزش فنی و حرفه ای استان ، سازمان ‌صنعت معدن و تجارت استان ،‌اداره کل زندان ها و سازمان های مردم نهاد استان را از همکاران اجرای این طرح عنوان کرد.
وی تعمیق باورهای دینی ، تحکیم و پویایی خانواده‌،تعالی فرهنگ و تعمیق باورهای دینی اقشار مختلف جامعه ،‌ارتقاء سطح آگاهی های جامعه نسبت به جایگاه و کرامت زن و آشنایی اقشار مختلف جامعه با مفاهیم قرآنی و سیره نبوی (ص) را از اهداف این طرح عنوان کرد.
وی در پایان گفت: افزایش سطح توانایی های بانوان در ارتباط و تعامل سازنده باهمسر،‌ارتقاء‌سطح مدیریتی بانوان در خانواده، افزایش ‌اطلاعات دینی و مذهبی بانوان،‌ کمک به ایجاد امنیت روحی و روانی درخانواده و برنامه ریزی در جهت داشتن جامعه ای سالم و پویا از جمله دستاوردهای طرح رحمت در استان هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد