تاریخ درج خبر : 1391/03/18
کد خبر : ۶۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

شهردار دوگنبدان: زیرگذر گچساران پارکینگ اضطراری ندارد

شهردار دوگنبدان گفت: پروژه زیرگذر گچساران پارکینگ اضطراری ندارد و پیمانکار این پروژه باید در این زمینه چاره‌اندیشی کند.

سید عبدالکریم قاضی‌فر امروز در نشست بررسی روند اجرایی پروژه زیرگذر شهری گچساران و حل مشکلات اجرایی این پروژه اظهار کرد: احداث زیرگذر از مدت‌ها پیش جزء نیازهای ضروری گچساران بوده و نقش مؤثری در کاهش ترافیک مرکز شهر دارد.

* آمادگی شهرداری برای همکاری در رفع موانع اجرای زیرگذر گچساران

شهردار دوگنبدان یادآور شد: این پروژه در شرح نیاز اولیه با مبلغی قریب به 25 میلیارد ریال به تصویب رسید که مهیا نبودن زیرساخت‌های اجرایی مناسب علت اصلی به تأخیر افتادن آغاز این پروژه بود.

قاضی‌فر ابراز داشت: با انجام مطالعات و برآوردهای لازم و نیز با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سرانجام اجرای این پروژه با مبلغی افزون بر 68 میلیارد ریال به تصویب نهایی رسید.

وی محل تأمین اعتبار پروژه زیرگذر گچساران را از محل اعتبارات شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب عنوان کرد و گفت: طبق قرارداد این پروژه باید در مدت 25 ماه به اتمام برسد.

قاضی‌فر بیان داشت: این پروژه شامل زیرگذر، روگذر و کناره‌گذر بوده و بهره‌برداری از این پروژه سبب می‌شود ترافیک مرکز شهر در حد چشمگیری کاهش یابد.

وی با اشاره به آمادگی شهرداری دوگنبدان برای همکاری در رفع موانع اجرایی پروژه زیرگذر خاطرنشان کرد: مدیریت و کارشناسان فنی شهرداری دوگنبدان روزانه و به طور مستمر از این پروژه بازدید می‌کنند.

قاضی‌فر ادامه داد: با توجه به بازدید کارشناسان شهرداری نبود پارکینگ اضطراری در زیرگذر گچساران از مهم‌ترین نواقصات این پروژه است.

* بازگشایی ضلع جنوبی زیرگذر گچساران تا هفته آینده

شهردار دوگنبدان با تأکید بر ضرورت احداث و ایجاد پارکینگ اضطراری در دو مسیر رفت و برگشت زیرگذر از پیمانکار پروژه خواست در این زمینه چاره‌اندیشی کند.

قاضی‌فر افزود: برای ایجاد پارکینگ اضطراری باید مهندس ناظر و پیمانکار پروژه پیگیری‌های لازم را داشته باشند.

وی عنوان داشت: طول محور در نظر گرفته شده برای پروژه زیرگذر، یک‌هزار و 234 متر بوده که دارای عرض سواره‌رو 4.19 متر است.

این مسئول در گچساران خاطرنشان کرد: برخی ساختمان‌های تجاری در مرکز شهر مانع از اجرای طرح انتقال خط 33 کیلو‌وات فشارقوی برق است.

قاضی‌فر تصریح کرد: ساختمان دفتر خدمات ارتباطی قاصدک، پاسگاه پلیس شهری، گل‌فروشی و غذاخوری مرکز شهر را از جمله مکان‌هایی دانست که در کوتاه‌ترین زمان ممکن باید تخریب شوند.

وی بازگشایی ضلع جنوبی زیرگذر در مسیر بن‌بست خیابان امینی جنب هتل وفا را برای عبور و مرور وسایل نقلیه و رفاه حال شهروندان و مغازه‌داران ضروری عنوان کرد.

قاضی‌فر از پیمانکار خواست تا در مدت یک هفته ضلع جنوبی زیرگذر را بازگشایی و برای عبور و مرور وسایل نقلیه این مسیر را روکش آسفالت کند.

.

.

.

.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مهرداد گفت:

  بهترین گزینه برای پارکینگ عمومی توی گچساران ساختمان بخشداری فعلی است که بسیار جاب مناسبی است و وسعت زیادی هم داره و می تونه با کمترین هزینه ترافیک شهر رو کاملا روان کنه. با احداث این پارکینگ میشه خیابان بلادیان رو پارکینگ ممنوع کرد و عرض پیاده رو ها هم افزایش داد تا زن و مرد و دستفروش به هم برخورد نکن.

 • شهروند گفت:

  من هم همین پیشنهاد را دارم-روی روگذر که الان مسقف شده را پارکینگ طبقاتی عمومی با ورودی و خروجی ملایم جهت جلوگیری از ایجاد ترافیک درست کنید.البته الان نه-بعد از اینکه راه اندازی شد.امیدوارم به گوش شهردار برسد

 • شهرستان گچساران گفت:

  چرا کوچه نه شما لی آسفالت درست و حسابی نمی شود؟؟؟؟؟
  پیشنهاد می دهم که روی زیر گذر را پارکینگ عمومی کنند؟؟؟؟؟

پربازديد