تاریخ درج خبر : 1392/05/31
کد خبر : ۶۴۸۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

آقای هدایتخواه، رای ملت تزیینی نیست باید اجرایی و عملی گردد

سایت استان: طی روزهای گذشته و در جریان رای اعتماد به کابینه رئیس جمهور منتخب، ستار هدایتخواه نماینده پیشین بویراحمد و دنا در اظهار نظری در خصوص وزیر علوم گفته بود که ” سپردن وزارت علوم به افراطیون دوم خردادی که سابقه آنچنان خوبی در برخی از حوادث نداشته‌اند از نکته‌هایی است که همواره باید مورد توجه دولتمردان قرار گیرد”

100

این صحبتهای هدایتخواه، واکنشهای مختلفی را به همراه داشت و در همین رابطه آقای محمود علی حریم کیش از فعالان سیاسی استان مطلبی را برای سایت استان ارسال کرده اند که در پی می آید:

این روزها اما واگرهای فروانی ازگوشه و کنار کشور شنیده می شود ،خط وربطهای معلوم و نا معلومی برای دولت کشیده می شود،هر که می خواهد رئیس جمهور منتخب را نزدیکتر به خود معرفی کند ، ویا خود را نزدیکتر به رئیس جمهور.

عجیب است که هنوز تبلیغات رسمی احزاب در خصوص کاندیدا های ریاست جمهوری بردر و دیوار شهرهاست ولی انگار کم و زیاد گفتن، یک اصل جدایی ناپذیر شده است ! اصولگرایان شش آتشه ، اصلاح طلب شده اند وکسی راکه تا دیروز ساکت فتنه میخواندیم انتظار داریم ازساکتین یا دوستان فتنه هیچ استفاده ای نکند. مقالات مکرر روزنامه های زنجیره ای اصولگرایان درتهمت زدن به هر کوی و برزنی به یاد کسی نرفته است شاید اگرآن حجم تهمت ها ،تحقیرها و بی احترامی های مستانه هشت سال گذدشته نبود، موج 92 در دو روز همچون سونامی، همه بافته های جناح راست را رشته نمی کرد .اکنون به هر ترتیبی که بود ، خدا خواست ، ملت خواستند ،اتفاقی شد و یا هر نامی که بر آن می نهیم ، شیخ حسن روحانی رئیس جمهور ایران است.
جناب آقای هدایت خواه از اینکه یک رو و شفاف صحبت نموده اید وقبل وبعد از انتخابات یک نامه را امضا کرده اید جای تشکر دارد.(فرموده اید اگر از اصحاب فتنه استفاده شود به ارمان ملت خیانت شده است)به همین خاطر چند نکته را خدمت شریفتان یاداور میشوم.
خوب است بدانیم ملت آرمانشان را در انتخابات اعلام می کنند ،اگر احمدی نژاد آرمان 84 یا 88 بود، روحانی و شعارهایش هم آرمان ملت ایران درسال92 است .
به یاد داشته باشید تا یاداشت محمد خاتمی به دست عارف نرسید موجی برای روحانی بلند نشد، تا هاشمی تمام قد کنار روحانی قرار نگرفت شوری در انتخابات ایجاد نشد و بالاخره به یاد دارید شعار های مردم را بعد از اعلام نتایج، آقای هدایت خواه ما باید رفتارمان را آینه تمام نمای خود بدانیم، مردم رفتار، گفتار و کردار ما را رصد می کنند، از تجربه ها باید درس گرفت ، و تا واقعیات را نپذیریم امیدی به حل مسئله نخواهیم داشت!

خوب میدانم که شما مناظره های کاندیدای ریاست جمهوری رابه دقت دیده اید. مردم هم دیده اند و بر اساس سیاست ها و بیانات آنان تصمیم گرفته اند ، اگر روحانی از خاتمی و هاشمی بعنوان انسانهای توانمند و یاران خود یاد نمی کرد اکنون احتمالاً اقای جلیلی شما ریس جمهور شده بود و تمام آرمانهای ملت ایران چون سال 85 در دست شماها بود ولی چه می شود کرد ؟، فرض کنید با همان ساختاری که  احمدی نژاد ریس جمهور شد دکتر روحانی هم انتخاب شد، ما که دفاع ومخالفتهای شما از دولتهای نهم ودهم را دیده ایم.
بهتر است بجای بی راهه رفتن ،با دولت منتخب ملت همراهی کنیم مخصوصاً شما که عنوان نمایندگی حوزه ای را نیز در کارنامه خود دارید و اگر انتخاب خود را صحیح و مردمی بدانید باید خوب درک کنید کارشکنی در کار ملت و منتخب ملت یعنی چه.!
کارشکنی درکار هر رئیس جمهور چه خاتمی ، چه احمدی نژاد چه روحانی اگر از روی جریانات حزبی باشد طبیعی است ولی اگر غرض ورزی حزبی یا کتمان حقیقت باشد مردم خوب می فهمند ، و در موقع مناسب هم پاسخ لازم را می دهند نه با چماق یا نیرنگ بلکه با یک برگه رای هدفمند.
جناب اقای هدایت خواه به نظر نگارنده درکشور ما یک رویه اشتباه وسابقه دارتکرار می شود وما براساس آن قضاوت میکنیم، متاسفانه هرگاه کسی دررقابتی شکست خورد،چه رقابت سالم باشد چه غیره سالم ،اگر اعتراضی کرد به عنوان مخالف نظام و دین خدا به ملت معرفی می شود، پیروز انتخابات تمام راه وکارها را به خود ختم میکند وحاضر نیست هیچ سهمی به دیگر رقبا بدهد، اقای روحانی اولین رئیس جمهوریست که به جناح شکست خورده بیشترین سهم ممکن را داده است. بهتر است بپذیریم بیشترین رای اقای روحانی ازمیان معترضین 88 بود واز این پذیرش نیزاستقبال کنید، چرا نمیگوید نظام باتدبیر وبصیرت ،اعتماد بخش اعظم معترضین 88 را به خود برگرداند، مگرنه اینکه دوستی بی مورد دیده ام ولی دشمنی بی جهت نه؟
ونتیجه اینکه مردم رای دادند تا سیاستهای قبلی تعدیل گردد اگر نگوییم تغییر، رای دادند چون ازتملق و ریا خسته شده اند، رای دادند چون به رشد وبالندگی ونشات ایمان دارند،رای دادند و مصمم هستند تا نظر خود را اعمال کنند، رای خود را برای تزیین حاکمیت نمی خواهند.

محمودعلی حریم کیش

(فعال سیاسی اصلاح طلب)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناصر گفت:

  برادر کریم کش مهندس حریم کیش رای نیاوردند درضمن بی ربط هم نگفتن.مابایدسعی کنیم انتقادات همدیگه راتحمل کنیم.

 • کریم کش گفت:

  خب این چه ربطی به گفته های هدایت خواه داشت؟
  عزیز اگر دم از اصلاح طلبی می زنید لا اقل منطقی حرف یزنید.
  در ضمن شمایید که عضو شورای شهرید؟
  اگر عضو شورای شهرید به درد مردم بچسبید ول کنید بازی های سیاسی را
  صوابش خیلی بیشتر است مردم هم بیشتر دوستتان دارند.

  • سیاح از همدان گفت:

   فرمایشات آقای هدایتخواه کاملا درست و مطابق با واقعیت است اما امروزه تحمل تحلیل درست در اصلاح طلبان وجود ندارد ، حتی محکومین فتنه در وزارت علوم بکارگیری شده اند

پربازديد