تاریخ درج خبر : 1391/09/10
کد خبر : ۶۴۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

برنامه 10 روز با عکاسان ایران برگزار می شود

بازرس انجمن خانه عکاسان ایران به برگزاری برنامهˈ10 روز با عکاسان ایرانˈ در21 آذر ماه اشاره کرد و گفت:فعالیت هایی که درقالب این برنامه انجام می شود،تلاشی برای ارتقای هنر عکاسی و آموزش این رشته خواهد بود.

ˈبه گزارش سایت استان, حسن غفاری افزود:این برنامه پیشتر قراربود تیرماه برگزار شود که به خاطر شوک ناشی از افزایش بی رویه ارز و مسایل اقتصادی ،حامیان مالی از تامین هزینه های برگزاری ˈده روز با عکاسان ایرانˈ سرباز زدند.

وی ادامه داد:هیات مدیره انجمن عکاسان ایران همچنان برای برگزاری این برنامه مصمم بود و به همین دلیل پس از فراهم شدن شرایط ،نیمه دوم آذر ماه و خانه هنرمندان را برای برگزاری این برنامه تعیین کرد.

این هنرمند عکاس به خلاءهای موجود در زمینه برگزاری برنامه های کیفی در هنر عکاسی اشاره کرد و ادامه د اد:افراد پیشکسوت و پیشرو در هنر عکاسی باید شناخته شوند و ˈ10 روز با عکاسان ایرانˈ تلاشی در این زمینه و همچنین ایجاد افق جدید در هنرمندان جوان است.

غفاری با بیان اینکه محور برنامه ها ˈآسیب شناسی هنر عکاسیˈ است،یادآور شد:ˈ10 روز با عکاسان ایرانˈ شامل برنامه هایی چون نمایش فیلم،کارگاههای آموزشی،نشست های تخصصی و میزگرد های آموزشی است.علاوه بر این ،نمایشگاه‌های عکسی نیز با موضوع اعتیاد، زلزله آذربایجان ،آثار عکاسان معاصر و کتاب‌ های مربوط با عکاسی برپا خواهد شد.

وی ادامه داد: برنامه تقدیر از تعدادی چهره های پیشکسوت عرصه عکاسی نیز در این مراسم گنجانده شده است.

به گفته وی،سالانه درکشور جشنواره های متعددی پیرامون عکاسی برگزار می شود که تنها اقدام به جمع آوری عکس های موضوعی فعالان این رشته می کنند و در کمتر نشست ها و کارگاه های برای تحلیل محتوایی این رشته هنری برگزار می شود.

برنامه ˈ10 روز با عکاسان ایرانˈ از 21 تا 30 آذرماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد