تاریخ درج خبر : 1391/09/11
کد خبر : ۶۵۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری طرح «مطهره» در شهرستان کهگیلویه

سایت استان: مسئول امور بانوان و خانواده کهگیلویه گفت: طرح مطهره ویژه بانوان شاغل شهرستان کهگیلویه با حضور بیش از 40 تن از بانوان کهگیلویه‌ای آغاز شد.

مرضیه شادباش اظهار داشت: دوره آموزشی طرح مطهره ویژه بانوان شاغل شهرستان کهگیلویه آغاز شد.

مسئول امور بانوان و خانواده شهرستان کهگیلویه اضافه کرد: مرحله اول این طرح با حضور بیش از 40 بانوی شاغل در ادارات و نهادهای دولتی آغاز شده است.

وی بیان داشت: در طرح مطهره آثار شهید مرتضی مطهری شامل نظام حقوق زن در اسلام، مسئله حجاب، تعلیم و تربیت در اسلام، سیری در سیره نبوی، سیری در سیره ائمه اطهار(ع)، انسان کامل و آزادی معنوی در 12 جلسه 90 دقیقه‌ای آموزش داده می‌شود.

مسئول امور بانوان شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه این طرح با استقبال چشمگیر بانوان کهگیلویه‌ای در حال انجام است، خاطرنشان کرد: این طرح در دوره‌های بعدی برای دانش‌آموزان و دانشجویان دختر نیز برگزار خواهد شد و قطعا با توجه به محتوای بحث‌هایی که در این کلاس‌ها ارائه می‌شود، می‌توان بازخوردها و خروجی مؤثری را از این کلاس‌ها به دست آورد.

وی تحکیم بنیان خانواده، ایجاد الگوی صحیح و با نشاط در بین بانوان و ایجاد جامعه سالم و با نشاط را از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد و گفت: با توجه به اهمیت آموزش و افزایش سطح آگاهی بانوان انجام چنین دوره‌هایی بسیار مؤثر خواهد بود.

شادباش بیان داشت: بانوان و دختران جامعه نیازمند دریافت مشاوره دینی، عقیدتی و احکام فردی هستند و برگزاری دوره‌های آموزشی آثار شهید مطهری خواهد توانست آنان را به این سمت هدایت کند.

مسئول امور بانوان فرمانداری کهگیلویه ابراز داشت: حضور بانوان در سطوح و حوزه‌های مختلف اجتماعی می‌طلبد که بانوان با توانایی فکری و عقیدتی قوی‌تر در جامعه به ایفای نقش بپردازند.

وی با بیان اینکه در اسلام برای زن جایگاه والا و شایسته‌ای در نظر گرفته شده، تاکید کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که تبلیغات مسموم و جهت‌دار غرب نتواند بر تفکر و رویکرد بانوان ما مؤثر باشد.

این مسئول اذعان داشت: بانوان استان ما با حضور خود در سطوح مختلف جامعه نشان داده‌اند که پایبند به مسائل دینی و بنیان خانواده بوده‌اند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد