تاریخ درج خبر : 1391/09/11
کد خبر : ۶۵۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

دستگاه های اجرایی املاک تحت مالکیت خود را مستند کنند

سایت استان: دستگاه های اجرایی مهلت دارند تا پایان سال جاری نسبت به مستند سازی اموال فاقد سند خود که نسبت به آن ها ادعای مالکیت دارند اقدام کنند ،‌در صورت عدم تحویل اسناد املاک تا فروردین ماه سال آینده دستگاه مربوطه متجاور اعلام ، ملک تصرف و جهت فروش به مزایده گذاشته می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این مطلب در کمیسیون مستند سازی اموال غیرمنقول دستگاه های اجرایی گفت: هدف از مستند سازی ، تعیین تکلیف و سند دار کردن اموال و املاک دستگاه های اجرایی است.

وی با بیان اینکه تمامی اراضی دستگاه های دولتی اعم از درون شهری و برون شهری که مالکیتشان متعلق به منابع طبیعی استان و یا سازمان مسکن و شهرسازی است با پرداخت قیمت تمام شده قابل واگذاری به دستگاه بهره بردار است، افزود: در غیر این صورت حق مالکیت زمین های تحت تصرف ادارات که متعلق به دولت نیستند در هیأت حل اختلاف بررسی می شوند.

صابری همچنین درخصوص درخواست های نیروی انتظامی استان گفت: اسناد تمامی واحدهای نیروی انتظامی اعم از پاسگاه ها،‌کلانتری ها،‌پادگان ها و میادین تیر ، واقع شده در اراضی متعلق به دولت اعم از درون شهری و برون شهری با ارایه سوابق و مدارک تصرفی توسط نیروی انتظامی ، پس از عقد قرارداد بر اساس قیمت تمام شده واگذار شوند.

وی در پایان تأکید کرد:تمامی اختلاف نظرهای ملکی در دستگاه های اداری استان باید در کمیسیون مستند سازی اموال غیرمنقول دستگاه های اجرایی با حضور طرفین دعوی و اعضاء کمیسیون برطرف شود .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد