تاریخ درج خبر : 1391/09/11
کد خبر : ۶۵۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

واردات کالا باعث کاهش تولید کالای داخلی می شود

سایت استان: نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: وارد کردن برخی کالاهای غیر ضروری ضربه زیادی به اقتصاد کشورمان وارد کرده است.
‘غلام رضا تاجگردون’  افزود: اگر سالهای گذشته بر روی کیفیت کالا تولید شده در کشورمان توجه و کار شده بود، این زمان بهترین فرصت برای صادرات بود.

وی اظهار کرد: اگر واردات کالا به کشورمان سود زیادی هم داشته باشد از طرفی موجب کاهش تولید و کیفیت کالای داخلی نیز قربانی می شود.

تاجگردون با اشاره به اینکه امروز هیچ کالای ایرانی از نظر هزینه تولید با مشابه خارجی آن قابل مقایسه نیست افزود: قیمت تمام شده کالای ایرانی سه تا چهار برابر مشابه خارجی آن است ، این یعنی توان صادراتی ما کاهش پیدا کرده است.

وی تاکید کرد: لازم است بر روی قیمت و کیفیت کالاهای تولید شده در داخل کشور توجه ونظارت بیشتری صورت گیرد.

تاجگردون همدلی مسوولان در جنگ اقتصادی با دشمنان را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی همیشه در همه شرایط با همدلی و همفکری شرایط سختی را پشت سر گذاشته است.

نماینده مردم شهرستان های باشت و گچساران در مجلس شورای اسلامی گفت: نخبگان و جوان های فعالی در کشور ما وجود دارد که می توانند برای تولید کالاهای ضروری مورد نیاز کشورمان تلاش کنند.

تاجگردون ابراز داشت: دغدغه مسوولان باید خدمت صادقانه به مردم تلاش و برنامه ریزی در جهت برطرف کردن مشکلات مردم باشد.

وی اظهار کرد: با اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مساله تولید ملی،حمایت از کار و سرمایه ایرانی تأکید داشته و دارند، اما امروز تولید ملی مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

تاجگردون درخواست اصلی مردم را ایجاد ثبات اقتصادی عنوان کرد و ابراز کرد: وارد کردن کالاهای غیر ضروری و بی کیفیت به کشورمان معضلات زیادی از جمله بیکاری را به همراه دارد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کنار گذاشتن حاشیه ها از سوی مسوولان تاثیر مهمی در اقتصاد کشور ایجاد خواهد کرد تاکید کرد: استفاده از همه ی ظرفیت ها برای رونق تولید ملی راهگشاری مشکلات اقتصادی کشور خواهد شد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد