تاریخ درج خبر : 1392/06/01
کد خبر : ۶۵۳۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

وحدت و همدلی نمایندگان شرط پیشرفت و توسعه استان

سایت استان: سیدولی موسوی

سخنان نماینده محترم شهرستانهای کهگیلویه ،بهمئی وچرام در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیت کابینه وبرنامه های دولت در جلسه رای اعتماد به وزیران دولت تدبیر وامید واکنشهای متفاوتی را درپی داشت. عد ه ای این سخنان را توهین به قوم لر تلقی نمودند وعد ه ای نیز این سخنان را نشان از قاطعیت وشجاعت تلقی می کنند.به هر صورت دیدگاها ونظرات اشخاص بسیار قابل احترام است وباید به همه نقدها ونقطه نظرات به دیده احترام نگریست.اما آنچه دراین باره به نظر می رسد این است همانطور که حجت الاسلام بزرگواری در سخنانشان به تبیین آن پرداختند واشاره کردند که این موضوع یک اصطلاح لری بود واز همه لرزبانان عذرخواهی کردند باید گفت که در منش وشخصیت ایشان بی احترامی به اقوام وکرامت انسانها وسلایق مختلف جایگاهی ندارد وهمیشه در بیانات ودیدارهای خود بامردم بر حفظ حرمتها ورعایت حقوق انسانها تاکید فراوان داشتند ودارند. ایشان در این نطق با توجه به عمق محرومیت استان کهگیلویه وبویراحمد ومشکلات مردم می خواستند با این اصطلاح لری این محرومیتها را به گوش مسئولان برساند تا دردولت تدبیر وامید وزرای کابینه توجه بیشتری به مناطق محروم این استان داشته باشند . این نماینده گرانقدر که ملبس به لباس مقدس روحانیت است در صداقت وشجاعت ایشان در بیان آلام ودردهای مردم هیچ ابایی ندارد وصدای رسای مردم ولایتمدار استان کهگیلویه وبویراحمد را که در همه صحنه های همیشه شاگرد اول بوده به گوش مسئولان می رساند .لفظ توهین آمیز از هر نظر محکوم است وهرگز منظور ایشان از بکار بردن این تعابیر توهین به لرزبانان نبوده ونخواهد بود وآنقدر شخصیت ایشان متواضع بود که بعد از اظهار نظر وبرداشت های نامتعارف از این موضوع، ایشان رسما عذرخواهی کرد وگفت که هدف من توجه به مناطق محروم استان بوده است . امید آن می رود که مسئولان ما در هررده و سمتی که توفیق خدمتگذاری پیدا می کنند با سخنان سنجیده ،کارشناسی شده وعالمانه راه پیشرفت وتوسعه را هموار تر نمایند تابه سمت جامعه ای حرکت کنیم که پیشرفت وتوسعه از یک طرف ومحبت ،دوستی ومهربانی از طرف دیگر دستها را به گرمی بفشارند.
امروز وقت آن فرا رسیده است تا نمایندگان محترم استان را بیش از هرزمان دیگری یاری نماییم تا با وحدت وهمدلی برای پیشرفت استان بکوشند .باید کدروتها وکینه ها را ازدلها بزداییم وهمه دست به دست هم بدهیم تا قطار پیشرفت استان شتاب بگیرد . دامن زدن به اختلافات وایجاد دوستگی میان مسئولان باعث کند تر شدن مسیر توسعه استان می شود چرا که فرصت خدمتگذاری محدود است وهمچون ابر بهاری می گذرند.
امروز وقت آن فرا رسیده است که اخبار ورویداهایی که هیچ نفعی برای مردم ندارند به آنها دامن زده نشود وهمه در تقویت پایه های اجتماعی وقدرت ملی برای کمک به دولت در حل مشکلات مردم از قبیل تورم ،گرانی واشتغال بکوشند.
امروز وقت آن فرا رسیده است تا نخبگان واصحاب قلم واندیشه با نقدهای سازنده وعالمانه وارائه راهکارها لازم مسئولان خدوم را در حل مشکلات مردم وکم کردن آلام ودردهای آنان بیش از هرزمان دیگر یاری نمایند.
مردم ما ثابت کرده اند با هیچ کس عقدواخوتی نبسته اند وازنظرموقعیت شناسی نیز جلوتر از مسئولان حرکت می کنند وپیشگام هستندوخدمتگذاران صدیق خود را خوب می شناسندوهمیشه ودر همه حال قدردان آنان خواهند بود.
امیدمی رود در دولت تدبیر وامید با وحدت وهمدلی مردم ومسولان شاهد رشد شاخصهای توسعه استان در ابعاد مختلف باشیم ورضایت مندی مردم که صاحبان اصلی این انقلاب هستند را درپی داشته باشد .انشاءالله .

*مدیر مسئول هفته نامه نسیم دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد