تاریخ درج خبر : 1391/03/18
کد خبر : ۶۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

تاجگردون: تکمیل زیرساخت‌های فرهنگی گچساران ضروری است

نماینده گچساران در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مردم این شهرستان بیش از هر چیز صبغه فرهنگی داشته و گچسارانی‌ها مردمانی فرهنگ‌دوست هستند، گفت: از این رو تکمیل زیرساخت‌های فرهنگی در گچساران ضروری است.
غلامرضا تاجگردون اظهار کرد: برنامه‌های مربوط به یادواره شهدا می‌تواند تأثیر بسزایی در تقویت روحیه ایثارگری میان نسل جوان داشته باشد.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: فرهنگ دینی در متن و بدنه و خون و رگ جامعه ما جاری است و هیچ بخش از فرهنگ کشور ما عاری و خالی از رنگ و بوی دینی نیست.

وی با بیان این‌که گچساران در دفاع مقدس کارنامه خوبی از خود در سطح این استان و کشور بر جای گذاشته، گفت: تقویت و ترویج برنامه‌های فرهنگ دفاع مقدس در گچساران ضروری است.

تاجگردون فرهنگ را ریشه درخت توسعه دانست و گفت: مجموعه اعتقادات و باورهای مردم در مقوله فرهنگی گنجانده شده و فرهنگ نیز در طول تاریخ همواره دچار یک سری تغییرات اساسی بوده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فرهنگ مردم گچساران به دلیل تنوع جمعیتی و قومیتی تنوع خاصی دارد که مهم این است که آن را به مسیر صحیح هدایت کرد.

وی آلودگی فرهنگی را یکی از معضلات اساسی کنونی پیش پای جوامع عنوان کرد و بیان داشت: این آلودگی فرهنگی موجب نمی‌شود که مردم از اصالت خود فاصله بگیرند و امروزه اگر مسئولان کمی در راستای توجه به اصالت فرهنگ قومیتی در منطقه گچساران توجه بیشتری کنند برخی آلودگی‌های فرهنگی خطری ایجاد نخواهد کرد.

این نماینده در خانه ملت، وظیفه صدا و سیما را مهم دانست و گفت: کار این نهاد برای فرهنگ‌سازی بسیار مهم و خطیر است که امیدواریم توجه بیشتری به شهرستان گچساران داشته باشند.

وی با بیان این‌که در زمینه ارزش‌ها و حفظ و نگهداشت ارزش‌ها ضعیف کار شده، تصریح کرد: تأکید ما بر این است که برنامه‌های مربوط به ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی و انقلابی از جمله یادواره شهدا باید بیشتر و باکیفیت‌تر در استان و به خصوص در شهرستان گچساران برگزار شود.

وی بسیج را عامل تداوم نظام دانست و گفت: موضوع اصلی در بحث فرهنگ موضوعات نرم‌افزاری است و امروزه بیش از توجه به سخت‌افزار به نرم‌افزارهای فرهنگی کارآمد نیاز داریم.

تاجگردون با ذکر این سخن که توجه به نرم‌افزارهای فرهنگی به معنای غفلت از سخت‌افزارها نیست، تصریح کرد: برای نمونه مصلاها نماد شهرهای اسلامی هستند که متاسفانه چندین سال است مصلای گچساران نیمه‌تمام مانده و باید فکری به حال تکمیل آن شود.

.

.

.

.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد