تاریخ درج خبر : 1391/09/12
کد خبر : ۶۵۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

معاون سیاسی و امنیتی: “امر به معروف استاندار” به معنای برخورد از طریق قانون است

جمعی از سران ایلات، فرهنگیان، فرهیختگان و اهل قلم و رسانه در دیدار با مسئولان استانی؛ مراتب اعتراض خود را به مطالب موهنی که تاریخ استان کهگیلویه و بویراحمد به خصوص حوزه بویراحمد را زیر سؤال برده است، اعلام کردند.

به گزارش سایت استان، این افراد طی اقدامی هماهنگ با مراجعه به استانداری استان و دیدار با معاون سیاسی و امنیتی، امام جمعه یاسوج و معاون دادستانی استان مراتب اعتراض خود را اعلام کرده و خواستار برخورد با خاطیان شدند.

افراد مذکور ابتدا ضمن مراجعه به دفتر امام جمعه یاسوج حجت‌الاسلام سید‌علی‌اصغر حسینی به استانداری استان رفته که موفق نشدند دکتر صابری استاندار استان را ببینند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار استان در دیدار با این افراد معترض، گفت: رسانه‌های جمعی و مطبوعات حق ندارد مطلبی را چاپ و منتشر کنند که مخل امنیت استان باشد.

غلامعلی رضوانی با اشاره به اینکه “صحبت استاندار در جمع رسانه‌های استان مبنی بر امر به معروف و نهی از منکر درمورد سایتی که مطالب موهون را منتشر کرده” ، اظهار داشت: امر به معروف استاندار به معنای برخورد از طریق مجاری و دستگاههای قانونی است.

وی بخشی از مقوله نهی از منکر را در موارد متعدد پیگیری و برخورد از سوی دستگاه قضایی دانست و افزود: در کمیسونهای مختلف مربوط به حوزه‌های امنیتی و سیاسی استان اقدامهای لازم در خصوص حادثه اخیر انجام شده و مراتب برای تصمیم‌گیری قانونی به مجاری ذی‌ربط اعلام شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خواستار حفظ آرامش و امنیت از سوی مردم شد و تأکید کرد: مسئله مورد نظر از طریق دستگاه قضایی بدن هیاهو، پیگیری و دنبال می‌شود.

رضوانی خاطرنشان کرد: مواضع بنده و آقای استاندار مخالف نیست و هر دو بر لزوم امر به معروف و نهی از منکر تاکید داریم. اما امر به معروف و نهی از منکر همیشه بصورت لسانی و گفتاری نخواهد بود، بلکه گاهی لازم است جهت جلوگیری از چنین اقداماتی برخوردهای قضایی و قانونی نیز انجام شود.

در ادامه  این افراد به دادگستری استان مراجعه کرده و با معاون دادستان استان دیدار و گفتگو کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فرهنگی گفت:

    درود بر رضوانی ولایی با فرد خاطی باید برخورد عاجل شود

  • اگر معاونت محترم سیاسی امنیتی بر همین قاطعیت خودشون استوار باشن باید منتظر عزل ایشون با دستور دفتر ریاست جمهوری باشیم.
    آقای استاندار خوب به این مسئله واقفا متنها به نظرم آقای صابری که تا جایی که اطلاع دارم آدم ولایت مدار و بسیار خوبی هستن بهتره فراتر از مسائل گروهی و جناهی و بدون در نظر گرفتن رابطه سردرمداران […] با حریان مسمومی که در دولت دهم به وجود اومد مطابق با منویات مقام معظم رهبری گام بردارن و از تکرار این اقدامات که به طور حتم بنا بر ترفند های انتخاباتی گسترش خواهند یافت جلوگیری کنند.

پربازديد