تاریخ درج خبر : 1392/06/02
کد خبر : ۶۵۶۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دفع غیربهداشتی زباله در روستای سمغان دهدشت

سایت استان: برخی از ساکنان روستای یک هزار و ۲۰۰ خانواری سمغان در حومه دهدشت با گلایه به دفع غیربهداشتی زباله های روستا ، خواستار توجه مسوولان شهرستان کهگیلویه به رفع مشکلات بهداشتی محل سکونت خود شدند.

101010

سمغان یکی از روستاهای پرجمعیت شهرستان کهگیلویه می باشد که به گفته اهالی آن با کمبود امکانات بهداشتی مواجه است.
سلیمان معینی از ساکنان روستای سمغان گفت: در این روستا جمع آوری زباله صورت نمی گیرد و و زباله ها توسط اهالی سوخته و یا در ورودی روستا رها می شوند.
وی تصریح کرد کرد که چند مرتبه این وضعیت را به فرمانداری کهگیلویه و شهرداری دهدشت برای کمک به دفع بهداشتی زباله ها گزارش کرده ایم ولی تاکنون پاسخی از مسوولین دریافت نکرده ایم.
محمد علی جوان ۲۵ ساله ساکن سمغان وجود زباله را یکی از معضلات اساسی روستا خواند و اظهار کرد: انباشته شدن انواع زباله در روستا سلامت مردم را تهدید می کند.
یکی دیگر از اهالی روستا با اشاره به انباشته شدن کود حیوانی توسط برخی اهالی در مکانهای رفت و آمد روستا گفت: از مسوولین شبکه بهداشت می خواهیم در این زمینه اقدامات قانونی را انجام دهند.
جلال دولت خواه با بیان اینکه روستای سمغان در فاصله دو کیلومتری از دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارد افزود: این روستا فاقد دهیار است و هیچ گونه خدماتی از شهرداری هم دریافت نمی کند.
مسوول بهداشت محیط شبکه بهداشت ودرمان کهگیلویه گفت: جمع آوری زباله های این روستا باید توسط شهرداری انجام شود.
سید نورالله فرهادی قول داد که در کم ترین زمان ممکن با همکاری مسوولان شهرستان کهگیلویه نسبت به جمع آوری زباله ها اقدامات لازم انجام خواهد شد.
شهردار دهدشت نیز گفت: شهرداری دهدشت خواهان الحاق روستای بلافصل سمغان به شهرداری است.
سید حجت الله تقوی با اشاره به مکاتبات لازم برای پیوستن این روستا به شهرداری افزود: هنگامی که در نقشه شهری روستای سمغان به شهرداری ملحق شد شهرداری وظیفه دارد خدمات لازم را ارایه دهد.

روستای سمغان با یک هزار و ۲۰۰ خانوار در دو کیلومتری شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد