تاریخ درج خبر : 1391/09/12
کد خبر : ۶۶۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد شیمی و دامپزشکی دانشگاه پیام نور استان

سایت استان: رییس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد گفت:20 هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور این استان مشغول به تحصیل هستند.

دکتر رضا یوسف وند  افزود:سال گذشته بیش از 16 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل بودند که در سالجاری به 20 هزار دانشجو رسیده است.

وی اظهار کرد:این تعداد دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و در بیش از 170 کد رشته تحصیل می کنند.

رییس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:سال آینده در دو رشته شیمی و دامپزشکی مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

یوسف وند تصریح کرد:سیاست این دانشگاه در سطح استان توجه به رشته های علوم پایه و مهندسی است.

وی با بیان این مطلب که 65 درصد دانشجویان پیام نور استان کهگیلویه و بویراحمد دختر و مابقی پسر هستند، ادامه داد:بیش از 95 درصد دانشجویان این دانشگاه بومی و مابقی غیر بومی می باشند که در واقع می توان گفت بومی گزینی شده است.

رییس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: 40 عضو هیأت علمی تمام وقت در این دانشگاه داریم که نسبت به دانشجویان به نقطه مطلوبی نرسیده ایم به طوری که هم اکنون به ازای هر 450 دانشجوی این دانشگاه یک عضو هیأت علمی داریم.

یوسف وند عنوان کرد:در اکثر رشته هایی که به حد نصاب رسیده اند انجمن علمی راه اندازی کرده ایم و در حال فعالیت هستند.

وی اضافه کرد:این موضوع که گفته می شود در سال های اول دولت نهم و دهم به دانشگاه پیام نور توجه ویزه می شد اما بعد از تغییرات در دانشگاه آزاد اسلامی آنطور که باید و شاید توجه نمی شود ،درست نیست چراکه سیاست دانشگاه پیام نور «آموزش برای همه ،همه جا و همه وقت» بود که در راستای سیاست دولت عدالت محور بوده و بر این اساس از این دانشگاه حمایت انجام داد بطوری که هم اکنون در سطح کشور یک میلیون و 200 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

رییس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد در خصوص خرید و فروش ساختمان فعلی دانشگاه آزاد به دانشگاه پیام نور استان گفت:سازمان مرکزی دانشگاه آزاد با این موضوع مخالفت کرد و به ما اعلام کردند که می خواهند از این فضا برای واحد علوم تحقیقات یاسوج استفاده کنند.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد