تاریخ درج خبر : 1392/06/02
کد خبر : ۶۶۰۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

از نطق جنجالی بزرگواری تا ارادت موحد به هاشمی

سایت استان:  فضای سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد همواره فضایی پیچیده و بدون برنامه ریزی خاص بوده و هریک از سیاسیون به تنهایی مسیر خود را می رود و تنها در پی دستیابی به اهداف خود می باشند.

استان کهگیلویه و بویراحمد در جلسه رای اعتماد به دولت یازدهم شاهد یکی از تاریخی ترین و جنجالی ترین نطق های نماینده خود در مجلس شورای اسلامی بود.

سید علی محمد بزرگواری نماینده کهگیلویه،بهمئی و چرام طی نطقی تاریخی،جنجالی به شدت به وزرای کابینه دولت یازدهم هشدار داد و به آنها گفت هرگونه کوتاهی در رفع مشکلات حوزه انتخابیه ام را بر نخواهم تابید.

15

وی همچنین به بیژن نامدار زنگنه (وزیر نفت) هشدار داد که مواظب اطرافیانش باشد و دوباره دزدها را دور خود جمع نکند.

بزرگواری در ادامه نطق خود در اقدامی غیر منتظره خانواده هاشمی رفسنجانی و فرزندان وی را به باد انتقاد گرفت.

وی با دله دزد خواندن مهدی هاشمی فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی به وزیر نفت به شدت هشدار داد تا مبادا دوباره پای مهدی هاشمی به وزارت نفت باز شود.

این اقدام بزرگواری واکنشهای متعددی را در پی داشت و باعث شکایت خانواده هاشمی از این نماینده مجلس شد.

اما در آن سوی دیگر میدان حجت الاسلام سید محمد موحد نماینده پیشین مردم کهگیلویه بهمئی و چرام در اقدامی تاکتیکی و کاملاً مخالف سید علی محمد بزرگواری با جمعی از دوستان و اطرافیان نزدیک خود سر از محل کار هاشمی رفسنجانی درآورد و طی سخنانی از ارادت قدیمی خود به آیت الله هاشمی سخن گفت.

گرچه اختلاف میان بزرگواری و موحد اختلافی قدیمی، دیرینه و کهنه است اما باید منتظر دعواهای جدید میان این دو از نوع دعوا بر سر آیت الله هاشمی رفسنجانی باشیم.

بزرگواری نشان داده است که هیچگاه در برابر اقدامات تلافی جویانه موحد سکوت نکرده است و همواره بدون هیچ واهمه ای مواضع موحد را در سطح ملی و منطقه ای به شدت مورد نقد و هدف قرار داده است.
هرچند ممکن است درخواست موحد برای دیدار با آیت الله هاشمی پیش از نطق تاریخی بزرگواری علیه خانواده هاشمی در روز رای اعتماد به کابینه روحانی بوده باشد اما اصرار بر انجام این دیدار و پیگیری برای آن پس از آن نطق می تواند این پیام را برای بزرگواری داشته باشد که هاشمی رفسنجانی و به طبع آن خانواده او که از سوی بزرگواری دله دزد خوانده شده اند مورد تکریم،احترام، و تقدیر موحد هستند و به آنها ارادت می ورزد.
بر همین اساس باید منتظر واکنش بزرگواری به اقدام موحد باشیم.

منبع:عصر دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  منتطقیان اگر کاره ای بود ی کاری بری خودش میگرد

 • ناشناس گفت:

  بدترین ضربه رو موحد ب مردم کهگیلویه زد ازمدیران وقت اب بپرسید برا ی سد رود مارون موحد وهاشمی هردو خیانت کردن درود بر بزرگواری باصداقت

 • پورسعید گفت:

  اقای هاشمی وپسرا نش به مملکت خیانت کردند وآقا ی موحد هم دست کمی از ایشان ندارند باید هم از ایشان حمایت کند…
  دست شان دیگر رو شده ….درمقابل افکار عمومی با چه رویی حرف میزنید
  درمجموع بهترین کارکرد را بزرگواری داشته البته از نظر افکار عمومی.

 • پورسعید گفت:

  حتما آقای موحد هم دستی در کاسه آقای هاشمی دارند که بهش ارادت دارد.

 • مقدا د بهرامی گفت:

  ای کاش اقای بزرگواری و اقای موحد ی خورده نگاه ب اقای تاج گردون میکردن ک چطور ب فکر مردم شهر خودش هست ن ب فکر منافع خودش ب خدا اگه تمام اعتبارات کشور رو دست شماها بدن هیچ کاری از دستتون برنمیاد
  واقعا متاسفم واسه این شهر ک باسوادهاشون سکوت میکنن و ی عده ی بی سواد ک فقط سوادشون در حد ااحکام الهی هست واسه مردم ما تصمیم میگیرن

 • صداقت گفت:

  کمی بیندیشیم ۱۶سال سال آقای موحد فقط در خدمت افراد خاص بوده است چند بار شماها موحد را درز صحن علنی مجلس مشاهده کردیدحالا که یکی پیدا شده جرات حرف زدن داره چرا این حرفا را مطرح میکنید

 • حسین گفت:

  بزرگواری یک رو و صادق است . اقایون چرا خودتون چیزی را بیان میکنید که واقعا می دانید بوده و در پی توجیه هستید ایا پرونده مهدی هاشمی دروغ است ایا زنگنه نخواست امثال م هاشمی را وارد کنه به خدا اگه از امثال بزرگواری نمی ترسید حتما این کار را می کرد بزرگواری از ادم های توانمند موحد و منطقیان و لاهوتی استفاده کرد حالا اگه اینها خیانت کردند این به خودشان مربوطه تاریخ پر است از چنین افرادی لذا این خورده گرفتن ها درست و منطقی نیست دموکراسی در عمل بزرگواری هویدا است انقلاب هم مال همه هست تو ادارات بروید ببینید استخدامها مال چه منطقه ایست لهجه شون چه جوریه بزرگواری برا همه کار میکنه اما در چارچوب قانون . ما لریم و افتخار به صداقت و شفافیت لر داریم بزرگواری هم صادق و شفاف حرف زد ریاکاری و ملاحظه کاری و تقیه از ترس تهدید و یا چشم به طمع در ذات لر و بزرگواری نیست بزرگواری به لر شان داد به صداقت لر به غیر محافظه کارانه بودن لر به شجاعت لر و به اعتقادات لر شان داد پیمانکار راشی و رئیس راشی و مدیر خائن در مکتب بزرگواری جایی نداره .

 • هم استانی گفت:

  تو رو خدا تو یکی بس کن جناب موحد
  دوره های خودتد فراموش نکن چه بر سر مردم شهرستان آوردی الان داری کوزه گری می کنی…

 • فائزه گفت:

  خیلی درشت به نظر میرسه

 • ناشناس گفت:

  آقای رفسنجانی شرمنده که بزرگواری نماینده ماست ولی در اصل نماینده شخص خودشه و لاغیر … ..آهای شمایی که راجب موحد حرف میزنید خواهشا اول مطالعه کنید بعد نطق !!!!! افتاد !!!!!!!!!!!

 • ناشناس گفت:

  آقای …… شرمنده ایم با داشتن بزرگواری

 • امید گفت:

  احسن به بزرگواری
  واقعا مرد است

 • شداد گفت:

  فقط بزرگواری اوضاع را خراب کرده

 • رولي گفت:

  بزرگواری باعث تاسف تمام لرها

 • ناشناس گفت:

  موحد همیشه از آب گل آلود ماهی میگیرد

 • ناشناس گفت:

  اقای بزرگواری نماینده لرها نیست

 • احمد گفت:

  انصافا بابت چنین نماینده ای یعنی بزرگواری به مردم حوزه انتخابیه باید …. گفت که نمیداندکجاست ونه …. که هرسخن جایی وهر نقطه مکانی دارد گویند وقتی عبدناصر با افسران ازاد به قدرت رسید ملک فاروق شاه مصر را که دستگیرکردن ازاد گذاشت که هرکجا میخواهد برود به باریس رفت ویک باشگاه عیاشی بنا کرد عبدناصر به دوستان معترضش گفت اگر اورا می کشتیم ازش یک قهرمان درست میشد ولی حالا مردم میدانند که لیاقتش چیست اقای بزرگواری با این نطق تاریخی نشان داد که حقش نمایندگی وارثان اریو برزن وفاتحان بستان ومدافعان خندق وکردستان قصرشیرین وهوراعظم وغیره نیست خدا از کسانی که ایشان را بر مردم تحمیل کردن نگذرد انشالا

 • شهرام گفت:

  موحد تنها کسی است که دعای خیر مردم پشت سر اوست

 • محقق تاریخ گفت:

  با نظرخبیرموافقم.

  • گل گندم گفت:

   کسی از شما نظر نخواست اقای موحد مرد به تمام معناست فقط از روی حسادت دارید کامنت بد براش میذارید

 • مهمان گفت:

  موحد تو انتخابات هم به ظاهر با همه بود حالا هم سریع طرف برد را گرفته

 • خبیر گفت:

  اینکه گفته شود آقای موحد در واکنش به آقای بزرگواری به دیدار آقای هاشمی رفت، هیچ واقعیت ندارد. امام علی(ع) فرمودند دنیا مانند آب شور است، هر چه بیشتر از آن بنوشی، بیشتر تشنه میشوی. آقای موحد هم مثل بسیاری از انسانهای دیگر، یکی از مصادیق بارز این فرمودۀ مولا است. بعد از رد صلاحیتش، اصولگراها دیگر او را تحویل نگرفتند. دست به سوی قوۀ قضائیه، احمدی نژاد، پورمحمدی(بازرسی)، و…دراز کرد، ولی چیزی عایدش نشد. حالا هم نسیم از این طرف وزید دست به این اقدام بیفایده زد. غافل از اینکه دوران با همه پلکیدن و با هیچکس نبودن گذشت. اسیر دنیا بودن، افراد را اینچنین ذلیل میکند و نمی گذارد بفهمند که هر چیزی عمری و دوره ای دارد که خواه نا خواه به پایان می رسد و این قبیل حرکات، باعث ضایع شدن بیشتر میشوند!

 • لیلی گفت:

  جای این خزعبلات بافیای فرصت طلبانه مرد باشن و مثل نماینده های شهرستانای هم جوار دلسوز شهرشون باشن. این دو نماینده سابقا دلسوز نبودن و نیستنو نخواهند بود…………….

 • ناشناس گفت:

  هردش نچین

  • اریو گفت:

   متاسفانه برخی رفتارها وگفتارها در شآن نماینده مجلس نیست اقای بزرگواری گاهی از یاد میبرد که نماینده چند شهر وروستاست ونماینده فرهنگ و ادب و مجلس جای قانون گذاریست نه جای بالا و پایین پریدن کودکانه و فحاشی و شعار دادن بیهوده و زننده

پربازديد