تاریخ درج خبر : 1392/06/09
کد خبر : ۶۶۰۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

چرا کسی به جملات قبل از “چماق لری” بزرگواری اشاره‌ای نمی‌کند/ اصلاح‌طلبان کهگیلویه به جای نالیدن؛ انتظاراتشان را به حداقل برسانند

سایت استان: یک فعال سیاسی اصولگرا در استان با اشاره به سخنان حجت‌الاسلام بزرگواری درمورد مخالفت با کابینه روحانی در مجلس، اظهار داشت: باید منصفانه به ریشه یابی سخنان آقای بزرگواری پرداخت.

سید‌یوسف مرادی در گفتگو با سایت استان، گفت: بدون‌شک استفاده از اینگونه ادبیات به خصوص واژه “چماق لری” شایسته یک نماینده مجلس نیست اما سؤالی که باید پرسیده شود این است که چرا کسی به جمله قبل از این جمله اشاره‌ای نمی‌کند. آنجا که بزرگواری با عصبانیت از هشداری می‌گوید که به او داده شده مبنی بر اینکه از او خواسته‌اند به خاطر منطقه‌اش به مخالفت با دولت نپردازد چون دولت به منطقه محروم او بی‌توجهی خواهد کرد.

images
وی افزود: چرا در جامعه ما نسبت به این مسئله واکنشی نشان داده نشد. آیا نباید این مسئله حداقل در رسانه‌های استان بررسی شود که چرا یک نماینده برای آنکه دولت به منطقه‌اش توجه کند باید پا روی حقی که تشخیص می‌دهد بگذارد. مگر ما در حکومت اسلامی زندگی نمی‌کنیم. صحبتهای بزرگواری نشان از یک مسیر مخالف با حق و عدالت در مجلس دارد که بهتر بود نمایندگان محترم بیشتر از آنکه به قسمت دوم صحبتهای وی اعتراض کنند (چماق لری) به قسمت اول آن اعتراض می کردند.
مرادی اضافه کرد: چون اگر این مسئله واقعیت داشته باشد که نمایندگان می بایست از حق نمایندگی خویش و سوگندی که خورده‌اند بگذرند تا برای حوزه انتخابیه‌شان امتیاز بگیرند و این برای مجلس یک فاجعه است. نه تنها برای مجلس که باید در رأس امور باشد بلکه برای همه ما.

در نگاه بزرگواری؛ پیشنهاد تاجگردون جایی نداشت

وی در پاسخ به این سئوال که آقای تاجگردون نماینده گچساران و باشت از آقای برزرگواری خواست که در مخالفت با کابینه صحبت نکند چون از منطقه‌ای محروم است، بیان داشت: تاجگردون از سر دلسوزی این درخواست را مطرح کرده و این نشان می‌دهد که متأسفانه این فضا در مجلس وجود دارد و غالب است. به تاجگردون ایرادی نیست بلکه به فضای حاکم بر مجلس ایراد است. من این کار تاجگردون را یک نصیحت دلسوزانه می‌دانم اما بهتر بود آقای تاجگردون هم نسبت به این نوع نگاه در ارتباطات دولت و مجلس واکنش نشان می‌داد.
مرادی در پاسخ به این سؤال که آیا امکان دارد که این هشدار نماینده گچساران و باشت از طرف دولت آقای روحانی مطرح شده باشد و تاجگردون صرفاً یک پیام‌رسان باشد، گفت: این بعید بوده و دلیل آن هم این است که در دولتهای قبلی زمزمه‌های در این خصوص در مجلس مطرح شده و گویا این یک قانون نانوشته است که البته آقای بزرگواری آن را افشا کرد.
این استاد دانشگاه افزود: سؤال دیگری که باید پاسخ داده شود این است که آیا اگر امثال آقای بزرگواری وارد یک معامله با دولت روحانی و یا احمدی‌نژاد یا هر کس دیگری بشوند و حقیقت را ذبح کنند آیا واقعاً باز دولت به منطقه محروم آنها توجه خواهد کرد؟
وی در همین رابطه تصریح کرد: جواب این سؤال مشخص است اگر قرار بود با معامله محرومیتها حل شود با دوستی‌ها و تلاشهای نمایندگان استان با دولتهای گذشته و تلاشهایی که برخی از نمایندگان استان از اول انقلاب در کمک به دولتها داشته‌اند می بایست مشکلات استان ما سالها پیش رفع می شد و ما از دست این پیشوند محرومیت راحت می‌شدیم.
مرادی با اشاره به اینکه نباید از هر راهی برای رسیدن به یک هدف حتی اگر هدفی مقدس باشد استفاده کرد، تصریح کرد: با شناختی که از صراحت لهجه، رک‌گویی و صداقت آقای بزرگواری دارم فکر می‌کنم در نگاه بزرگواری اینگونه گذشتن از حقیقت برای رسیدن به یک هدف خوب و مقدس، نامقدس است و به همین دلیل پیشنهاد تاجگردون را قبول نکرد.

ساختار مجلس خود تولید بی‌عدالتی می‌کند

وی با اشاره به یکی از مصاحبه‌های آقای بزرگواری که در آن مصاحبه نماینده کهگیلویه به بی‌توجهی به استان ما به خاطر کم بودن تعداد نمایندگان اشاره کرده بود، افزود: آقای بزرگواری در آن مصاحبه به اساسی‌ترین مشکل پیش روی استان ما اشاره کرده بود که متأسفانه باز هم در بی سلیقه‌گی‌ها و دعواهای سیاسی گم شد. در واقع اعتراض بزرگواری به ساختار مجلس بود که خود تولید بی‌عدالتی می‌کند.
مرادی ادامه داد: یک نماینده استان ما به تغییر یک رئیس اداره در شهرستانش راضی می‌شود چون بیشتر از این قدرت چانه‌زنی ندارد. هر چند هم که یک نماینده قوی باشد باز هم فقط یک رای دارد.
وی با اشاره به ماجرای سقوط یک هواپیمای مسافربری در ارومیه که چند سال پیش رخ داد، افزود: نمایندگان آذربایجانها با اتحاد هم توانستند شیخ الوزرای دولت احمدی‌نژاد که دکتر بهبهانی بود را به خاطر آن اتفاق استیضاح و عزل کنند. ما کاری به بد و خوب این کار نداریم اما اگر خدای ناکرده این اتفاق در استان ما می‌افتاد آیا ما هم می‌توانستیم داد خود را بستانیم.
این فعال سیاسی گفت: از سخن بزرگواری می‌توان این برداشت را کرد که ساختار مجلس شورای اسلامی به گونه‌ای است که هر استانی که نماینده کمتری داشته باشد؛ قدرت کمتری نیز برای چانه‌زنی دارد و در نتیجه وزرا و مسئولان توجه کمتری به آنها دارند.
وی با بیان اینکه ساختار مجلس به گونه‌ای است که تولید تبعیض و بی‌عدالتی می‌‌کند، بیان داشت: استانهایی چون فارس، اصفهان و آذربایجان‌ها هر کدام نزدیک به 20 تا 30 نماینده در مجلس دارند که می‌توانند به راحتی یک وزیر را به چالش بِکشند در صورتی که استانهایی چون بوشهر، ایلام، چهارمحال و بختیاری ،هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد از این توان به دلیل تعداد کم نماینده؛ بی‌بهره اند.
مرادی، مهمترین عامل در اینکه در طول چند دهه که از انقلاب گذشته و استان ما با این همه نیروی مستعد حتی یک وزیر هم در هیچ کابینه‌ای نداشته است را همین ساختار مجلس دانست.

اصلاح‌طلبان کهگیلویه به جای نالیدن؛ انتظاراتشان را به حداقل برسانند

وی در پاسخ به این سئوال که بزرگواری در صورتی رای آورد که رقیب‌های اصلاح‌طلب او از یک طرف و از طرف دیگر موحد به عنوان نماینده چندین دوره در حوزه انتخابیه او رد صلاحیت شده بودند، گفت: این دیگر مشکل اصلاح‌طلبان است که باید توقعات خودشان را پایین بیاورند. انتخابات در کشور ما آزاد است و اتفاقا اصلاح طلبان با به حداقل رساندن انتظاراتشان در کهگیلویه می‌توانستند موفق باشند و به جای اینکه این همه بنالند به وضعیت بهتری برسند.
مرادی در همین رابطه اذعان داشت: این همان اتفاقی است که در انتخابات ریاست جمهوری امسال افتاد و اصلاح‌طلبان بدلیل اینکه احتمال شکست عارف بالا بود با کم کردن انتظاراتشان روی گزینه روحانی کار کردند و الان هم راضی هستند. متأسفانه جریانات سیاسی درون کهگیلویه ایده آل گرا هستند؛ چه اصول‌گرا و چه اصلاح‌طلب.

نظرات زیر اخبار سایت‌های خبری را نمی‌توان افکار عمومی‌ نامید

وی درمورد نظرات (کامنت‌های) منتشر شده درمورد بزرگواری در وب‌سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی نیز افزود: هیچگونه ارزش‌گذاری نمی‌توان بر این نظرات گذاشت. در بسیاری از موارد یک نفر چندین نظر توهین‌آمیز درمورد یک مطلب می‌نویسد ضمن‌آنکه این نظرات با اسم مستعار منتشر شده که شفاف نیست. نظرات و کامنتهای زیر اخبار در رسانه‌های دیجیتال را نمی‌توان افکار عمومی نامید. اگر چه برخی نظرات هم مغرضانه نیست بلکه دلسوزانه است اما باز هم به معنای نظر عامه مردم نیست.

جبهه پایداری انتصاب بزرگورای به خود را تکذیب کرد

این فعال سیاسی در پاسخ به این سؤال که برخی سخنان بزرگواری را در مجموعه جریان جبهه پایداری تحلیل می‌کنند و دلیل آن را وابستگی وی به این جبهه می‌دانند، بیان داشت: جبهه پایداری در سال گذشته طی بیانیه‌ای در سایت رسمی خود که با یک جستجوی ساده در اینترنت قابل دسترسی است؛ انتصاب آقای بزرگواری به این جریان را تکذیب کرده است؛ ضمن‌آنکه آقای بزرگواری حتی اگر عضو این جبهه یا هر جریان دیگری هم بود در اصل ماجرا تفاوتی نمی‌کرد.
وی در پاسخ به این سؤال که نظرتان درمورد بقیه سخنان بزرگواری به خصوص در مورد مهدی هاشمی و برخی از وزرای آقای روحانی چیست؟‌، گفت: اینکه در نطق آقای بزرگواری به فردی نسبت “دله دزد” داده می‌شود و اینکه در تریبونی اسمی بیاوریم و به شخصی برچسبی بزنیم که همه مردم می‌شنوند؛ از لحاظ اخلاقی درست نیست. مقام معظم رهبری بارها در مورد اینگونه موضع‌گیری‌ها واکنش نشان داده‌ و آن را نکوهش کرده‌اند.
مرادی در پاسخ به این سؤال که آیا با موضع‌گیری آقای بزرگواری دولت روحانی به منطقه کهگیلویه بی‌توجهی خواهد کرد، گفت: به منطقه‌ای که آقای بزرگواری نماینده آن است یعنی کهگیلویه و شهرستانهای تابعه آن در طی چند دهه گذشته خیلی ظلم شده است. درصد زیادی از مردم شهرستانهای کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده در انتخابات ریاست جمهوری به آقای روحانی رای داده‌اند و هیچ دولتی در نظام جمهوری اسلامی تاکنون مردم را تقسیم‌بندی نکرده است و این دولت نیز به مردم حتماً توجه دارد چون حداقلش این است که باز هم به رای مردم احتیاج دارد و اگر تبلیغات و جوسازی نیز صورت می‌گیرد این کار قبل از آنکه به ضرر بزرگواری باشد به ضرر نظام و دولت روحانی است.

اصولگرایان در انتخابات آینده مجلس کار دشواری دارند

وی درمورد آینده جریان اصولگرایان نیز اذعان داشت: اصولگرایان در طی سه سال اخیر مشغول دعواها و نزاع‌های درونی این جبهه بوده‌اند که موجب دوری مردم از اصولگرایان شد. همچنین کار اصولگرایان در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی نیز سخت و دشوار است و این فقط مختص آقای بزرگواری نیست.
این استاد دانشگاه در پاسخ به این سئوال که دولت روحانی را با توجه به اینکه به آن رای نداده‌اید چگونه می‌بینید؟، گفت: همین که پیروزی آقای روحانی در انتخابات موجب یک نشاط اجتماعی شده جای خوشحالی و خرسندی دارد. در طول تاریخ انقلاب اسلامی مردم هیچگاه در انتخابهایشان اشتباه نکرده اند چه روزی که به خاتمی رای دادند و چه روزی که به احمدی‌نژاد رای دادند. آقای روحانی در دورانی سخت دولت را در دست گرفته است باید برای وی دعا کرده و در حد توانمان به این دولت کمک کنیم. چون پیروزی روحانی و هر رئیس جمهور دیگری در واقع پیروزی انقلاب اسلامی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • جوان دهدشتی گفت:

  آقای بزرگواری درمجلس چکارمیکنند به جای بودجه گرفتن درمجلس برای ایجادصنعت وکارخونه ای درشهرستان فقط شدن سوژه ی خاص مجلس که کسی هم بهایی به حرفاش نمیده

 • عباس گفت:

  برادر محترم از کسی دفاع کنید که جایی برای دفاع داشته باشد

 • لیزه گفت:

  متاسفانه باید بپذیریم کلام آقای بزرگواری در مجلس تا کنون بدون تعامل با دیگران و بعضا پرخاشگرانه بوده است به نظر من اگر آقای بزرگواری از تبعیض سهم سیاسی در کشور ناراحتند باید راه دیگری غیر از پر خاشگری انتخاب کند . مثلا یک راه این است که نمایندگان مناطق محروم و کمتر بر خوردار اگر فکر می کنند با یک رای کار چندانی از دستشان بر نمی آید باید فراکسیون تشکیل دهند تا قادر باشند قوه ی مجریه و حتی بعضی از ارگانهای تاثیر گذار را به چالش بکشند . ومثلا آقای بزرگواری مجبور نباشد گناه خودش را یک جوری توجیه کند و به گردن دیگران بیندازد … با این اوصاف میبینیم که آقای بزرگواری و امثال ایشان اصولا برای نمایندگی مجلس آفریده نشده اند .

 • چرامی گفت:

  آقای مرادی. مقاله آقای تقوی را با عنوان کدام منطق چماق یا کلام؟؟ در روزنامه شرق همانموقع بخوانید.در آن مقاله همه حرفهای لازم زده شده اند.مطالبی که شما اینجا آورده اید همه در آن هست.

 • فرشیدعزیزی گفت:

  ابتدا در مورد آقای بزرگواری: ضمن تشکر از دلسوزی ایشان برای منطقه از ایشان خواهش داریم این دلسوزی تبدیل به دوستی خاله خرسه نشود. بعد موضوع چماق رو بعضی ها به این خاطر گنده اش کردند که نمیتونن از حرفی که آقای بزرگواری علیه هاشمی زد انتقاد کنند موضوع چماق رو بزرگ کردند علیرغم اینکه گفتن چماق جایش در مجلس آنهم پخش زنده و آنهم در جلسه رای اعتماد و با حضور ریس جمهور کار اشتباه و غیرقابل توجیه است.. بالاخره هرکس فرهنگی داره و این هم خصوصیت ایشانه و برای خودش قابل قبول.

  اما موضوع کراوات: در عجبم از کسانی که هنوز تکلیفشون برای خودشون و جهانیان مشخص نیست: منظور کسانیست که نمک میخورند نمک دون میشکنند: از تمام امکانات و اختراعات غرب استفاده میکنند اما کافر و بی دین میخوانندش. کت و شلوار غربی میپوشند کراواتش رو نتمیزنند.

  هرکی با کراوات بعنوان یک پوشش غربی مشکل داره اگه راست میگه اگه مرده و اعتقاد داره این پوشش غربی با دین مغایرت داره, از کت و شلوار و پارچه خارجی و اتومبیل خارجی و موبایل ساخت غرب و کامپیوتر ساخت بی دین های شرق استفاده نکنه و … خلاصه هرچی مربوط به غربه دست نزنه, ببینم تو خونه خانواده خودش راهش میدن؟؟!!!
  درمورد انتخابات آینده مجلس اگه اصلاحطلبان از هخم اکنون با یک انسجام و برنامه ریزی مدون و صحیح پیش بروند مطمونم که به امید خدا برای اولین بار اصلاحطلبان با قاطعیت پیروز خواهند شد.
  اما یک صحبت کلی دارم با دوستان عزیز و آن هم اینکه نگذاریم انتخابات موروثی شود و طوری حمایت کنیم که اشخاص بیشتر از یک دوره و نهایت نهایت دو دوره بیشتر نماینده نباشد و چه خوب بود اگه نمایندگان محترم خودشون محترمانه بعد از یک دوره یا نهایتا دو دوره کنار بکشند و میدون رو برای افراد جدید باز بگذارند تا هوای تازه در کالبد سیاست شهرستان دمیده شود

 • حمید _دانشگاه هرمزگان گفت:

  سید حرفت منطقی و قابل قبولیه ، هر کی هم باشه ، یه نقاط ضعفی هم داره .اقا بزرگواری هم که معصوم نیستن ولی با غیرت هستند ، البته با یه ادبیات خاص که مختص خودشونه .

 • میر مصطفی-شیراز گفت:

  تحلیل بسیار درست و منطقی هست ولی نوشداروی پس از مرگ سهراب است.پس از آنهمه هجمه و تخریب…
  دیرآمدی ای نگار سرمست
  ولی بنده بعنوان شخصی که بیش از یک دهه از دیار خود کوچ نموده میگویم تبعیض و بی عدالتی به خاطر محرومیت منطقه ما دامنگیر ماست.
  و فرقی نمکیند اصول گرا یا اصلاح طلب و یا هر کدام از اینها باشی وقتی میفهمند متولد کجایی تحقیر آمیز بهت نگاه میکنند.
  پس بیاید خودمان باشیم.
  حتی بزرگترین متخصص مان که دانشمندی جهانی هست و خدمت و رونقی جهانی به شهرشان داده مردک لرو می نامند .
  کریم خانی که شهرشان را شهر کرد و بزرگترین خیانت را خودشان با بستن در به روی لطفعلی خان زند به تاریخ ایران کردند و با اینکارشان سرزمین ایران را با جانشینی قاجار به باد دادند اون را هم مردمک لرو می نامند.
  دوستان جوان من ادعای مردم بقیه شهرها را درآوردند به هیچ دردی نمیخورد.
  اگر میخواهید به واژه چماق اعتراض کنید خداوکیلی چماق هایتان را از ….و ….تان بیرون بیندازید. و رفتار های رانندگی و عمومی یتان را اصلاح کنید.

 • مهندس گفت:

  آقای مرادی شما یک اغده ای تمام عیار هستید

  • حمید _دانشگاه هرمزگان گفت:

   جناب مهندس ، از کوزه همان برون تراود که در اوست ، واقعا این ادبیات ، ادبیاتی زشت و زننده است ، واقعا اگه این بنده خدا حرف غیر منطقی زده باشه ، اگه شما راست می گید ، می تونید با دل و منطق و ادله اونرو رد کنید ، نه با فحش و دشنمان و کج دهنی . مدیر محترم سایت واقعا من موندم شما با چه استدلالی کامنت هایی که حاوی بی احترامی به افراده رو تائید می کنید .

 • باشتی گفت:

  سلام به مسئول این سایت
  لطفا این خبر که در سابت اریا زده شده بود شما هم بزنید شاید فرجی برای این کشاورز حاصل شود
  کشاورز باشتی:
  بعد از 28 سال هنوز در انتظار دریافت خودروی پیکان می باشد
  خبرگزاری آریا ،کشاورز باشتی 90 ساله گفت :28 سال است که منتظر دریافت خودروی پیکانی که از جهاد کشاورزی برنده شده ام می باشم.
  به گزارش خبرگزاری آریا ، رمضان فلاحت زاده کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد از توابع باشتی ساکن روستای اب کنارون در گفتگوی تلفنی با خبرنگار آریا با اعلام این خبر افزود : در سال 1364 از وزارت تعاون وقت یا وزارت جهاد کشاورزی برنده خودروی پیکانی شدم که مبلغ پانصدو چهل هزار ریال در آن سال جهت اخذ این خودرو واریز نمودم .
  این کشاورز با اشاره به شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران خاطر نشان کرد: درزمان دریافت خودرو، دامادم که در شرکت تاسیس نفتی گوره گچساران مشغول به خدمت بود به مقام رفیع شهادت نائل شدو به همین علت نتوانستم در موعد مقرر جهت دریافت خودرو به وزارت بروم و نامه خودرو را تحویل نمایم و بعد از چند روز مراجعه دستور دادند در انتظار بمانم .
  فلاحت زاده با نگرانی و گلایه مندی فراوان از مسئولین تصریح کرد :متاسفانه از آن زمان 3 رئیس جمهور در کشور و چند استاندار در استان بر سر کار آمده اند و من هم پی گیرهای زیادی از همه این مسئولین به عمل آورده ام که مدارک همه این پیگیریها هم موجود می باشد و با وجود اینکه تولید خودروی پیکان در کشور متوقف شده و 28 از آن زمان می گذرد و پیگیریهای من فقط در حد مکاتبات عدیده ای که با عوض شدن هر مسئول تکرار می شد ، باقی مانده است
  وی از استاندار و مسئولین امر خواست با توجه به اهداف دولت جمهوری اسلامی که خدمت به مردم به خصوص مردم ضعیف و محروم می باشد و با داشتن سن 90 سال و مشکلات فراوان جسمی اقدام لازم جهت رفع مشکل وی به عمل آورند و با وجود گذشت این همه سال باز هم از مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواستار رسیدن به حق خود شد.

 • بهلول گفت:

  پاسخ به مهران مصطفایی
  در ادبیات بعد از انقلاب ، نگاه انقلابیون به کراوات این بود که کراوات را یک افسار غربی و نشانه جهل تلقی میکردند . این کراوات و سایر نمادها و نشانه های غربی قبل از انقلاب هم میان خانواده های ابرانی دیندار و معتقد جایگاهی نداشت . نکته ی مهم در اینجا اینست که آقای بزرگواری خودشان را از خانواده های دیندار مطرح میکنند و جای این سوال باقی است که چرا ایشون کراوات زده است؟ جایی گفته اند که عکاس کراوات را به گردن او انداخته ، من این حرف ایشون را یک دروغ تلقی میکنم . من هم مثل ایشون قبل از انقلاب و پس از ساعتها پیاده روی به شهر رفته و برای مدرسه عکس مگرفتم در عکاسی کث و پیراهن و کراوات در رنگهای مختلف بود و هر کس مطابق سلیقه اش خودش انتخاب میکرد اینطور نبود که اجباری در کار باشد و یا خدای نکرده عکاس بخواد از سادگی افراد استفاده و افسار غربی گردن آنها بیندازد . من خودم از همان پیراهنی اصتفاده کردم که به تن داشتم . بنابراین گفته آقای بزرگواری صحیح نمیباشد بلکه جو گیر و …
  شما فرمودید چماق لر دیگر از جنس چوب و چرم نیست ، جمله ای کاملا درست ولی بیان و گفته ی آقای بزرگواری در مجلس این نظر حضرتعالی را رد میکند و اعتراضات و انتقادات وارده به همین ادبیات آقای بزرگواری است که طی این ایام بسوی او سرازیر شده است . پس در اینجا شما هم با تایید آقای بزرگواری ، این گفته خودتان را نقض کرده اید. منطقی فکر کن
  پسر جون اگر کمی به گفته های خودت دقت کنی خواهی دید که مملو از ضد و نقیض و چاپلوسی است ، نه چاپلوسی بزرگواری بلکه چاپلوسی اندیشه ای که در منطقش چماق است نه چماقی از چنس فکر و اندیشه که چماقی از جنس چوب و چرم .
  پسر جون وقتی نمیتونید جلوی گسترش فتنه را بگیرید ، چرا به توسعه آن دامن میزنید؟ بقول دیگران فتنه ای در سال 88 آغاز شد و حضور ولایتمدارانی مثل جنابعالی خاموش و نابود گردید ، حال چطور است که هنوز که هنوز است شماها مثل کنه به این فتنه چسبیده اید و آن را ول نمکنید ؟ آیا این لفظ برای شما و امثال شما شده بازاری مکاره ؟

 • بهلول گفت:

  آقای مرادی ، ادبیات احمدی نژادی آقای بزرگواری در تعامل با افراد ، ادبیاتی است مردود و همواره شاه کلید و شاه واژه ها در اینگونه ادبیات (که در اینجا شاه واژه کلمه چماق است) بر سر زبانها می افتد و معیاری است برای سنجش افراد . اگر همه ی گفته های پیش و پس از این کلمه ی آقای بزرگواری منطقی و در دفاع از حقوق موکلانش باشد ، باز با توجه به استفاده ی نامناسب از این دست افزار آنهم در مکانی مثل مجلس آنهم زمانی که مستقیم برای دنیا پخش میشه ، کاری است که فقط شایسته مذمت است نه تایید .
  غیرت امری است بسیار خوب اما نماد آن چماق نیست . در ادبیات تعامل با دیگران ، چماق نماد نفهمی و بی منطقی است که آقای بزرگوار در کمال ناباوری درلباس یک روحانی آنهم سید در کسوت نمایندگی مجلس و در صحن علنی مجلس و برای دنیا ام را مطرح و قومی شریف را به این وسیله ، مورد تمسخر دیگران قرار داد.

 • مهرا ن مصطفایی گفت:

  باسلام خدمت اقای بزرگواری که بزرگوارانه مترجم غیرت لر بودند. و با بیان حقایق در نطق خود روشنگری فرمودند. ذکر چند نکته را ضروری می دانم : 1- زخم دل اقای بزرگواری ناشی از بیکاری جوانان حوزه انتخابی اش به دلیل عدم سرمایه گذاری های مناسب در این حوزه دارد .من لر مقیم شیرازم چرا باید بیش از هفتاد درصد نیروی جوان منتظر کار دهدشتی را صبح ها در فلکه های شیراز منتظر کارفرما ببینیم زیرا دله دزدان مانع سرمایه گذاری در مناطق محروم شد ه اند. 2- چماق لر دیگر از جنس چوب و چرم نیست بلکه از جنس فکر واندیشه است از جنس انتقاد و ارائه پیشنهادوقضاوت است . انان که تفسیر قدیمی از این نظر دارند شایسته است افکارخود را به روز کنند. 3- مخالفت با ورود فتنه گران به کابینه دولت اسلامی ناشی از غیرت لرهای ولایتمدار است وانان که عذرخواهی ازبابت این نطق را دستاویزی برای چابلوسی کرده اند بدانند که به زودی لرهای انقلابی ولایتمدار انان را از محافل سیاسی بیرون می کشند. 4- کراواتی بودن مربوط به سن غیر قانونی است شایسته است امروز این شخصیت سیاسی را ولایتی با غیرت لقب داد نه کراواتی چماق دار علاوه بر این به فرموده حضرت امام ( ره) میزان حال فعلی افراد است . برای ایشان و تمامی خدمت گذاران واقعی نظام و حامیان راستین رهبری ارزوی موفقیت دارم

 • محمد گفت:

  آقای بزرگواری خواست از لرجماعت دفاع کنه چه باچوب چ باچماق من ک خیلی هم باش موافقم

 • فرهاد صالحیان لیکک گفت:

  با سلام
  آقای مرادی به دغدغه ی قابل ستایشی اشاره کرده اند …
  «اگر این مسئله واقعیت داشته باشد که نمایندگان می بایست از حق نمایندگی خویش و سوگندی که خورده‌اند بگذرند تا برای حوزه انتخابیه‌شان امتیاز بگیرند و این برای مجلس یک فاجعه است.»
  «مرادی در پاسخ به این سؤال که آیا امکان دارد که این هشدار نماینده گچساران و باشت از طرف دولت آقای روحانی مطرح شده باشد و تاجگردون صرفاً یک پیام‌رسان باشد، گفت: این بعید بوده و دلیل آن هم این است که در دولتهای قبلی زمزمه‌های در این خصوص در مجلس مطرح شده و گویا این یک قانون نانوشته است که البته آقای بزرگواری آن را افشا کرد.»
  و . . .
  ایم مسدله مهمی است وبه نظرم باید یه آن توجه داشت.

 • ناشناس گفت:

  در جواب رضا
  فتوا داده اید که کسی نظر نگذارد آدم همه چیز در این استان می بیند برادر من مگه مراسم عروسیه که گاهی وقتها یک طایفه بایکوتش می کنند.
  عزیزم این نظرات را مردم می خوانند و به ما می خندند.
  من مصاحبه ایشان را خواندم . و نمی خواستم نظر بگذارم اما نظر تو را که خواندم نظر گذاشتم.
  میشه بگی تو از کدام جماعتی که آنها را دعوت کردی که برای این جماعت نظر نگذارند.
  فکر کنم جماعت تو قبیله ات است.
  ضمن اینکه باید به برادر مرادی عرض کنم که مطلب شما بسیار به جا بود اما ما دیگر به بزرگواری رای نمی دهیم. حالا حق با هر که می خواهد باشد.

  • رضا گفت:

   شک ندارم این کامنت کار خود یوسف مرادیه. یوسف عزیز و محترم 8 سال تموم تو ودوستانت دهن مارو سرویس کردین الان برین تو خونه تون بشینید تا لااقل یه ذره از اون وجهه ای که فکر میکنین داشتین برگرده

 • ناشناس گفت:

  گل گفتی هزاران درود :تحلیل منطقی و روشنی بود

 • کاظم گفت:

  کو گوش شنوا

 • قربانی گفت:

  احسنت بر اقای مرادی بالاخره یک نفر پیدا شد که بگوید نطق اقای بزرگواری بر روی دلسوزی بوده و ما متاسفیم که ما مردم استان کهگیلویه وبویراحمد به جای حمایت از شخصیت سیاسی و مردمی بزرگی مثل بزرگواری به خاطر مساله احساسی و سیاسی و تخریب این گونه نماینده خودمان را مورد تمسخر قرار داده و فعالیت های بزرگ او را نادیده بگیریم کاش همه روشنفکران و دلسوزان جامعه همچون اقای مرادی روحشان بیدار میشد و به دست خودمان استانمان را مورد تمسخر دیگر استانها قرار ندهیم هر چند اقای بزرگواری چون برای خدا و از روی ایمان و عقیده خود کار می کند هیچ بهایی به این اراجیفی که بعضی از مردم ساده و عامی می گویند ندارد و با احساس مسئولیت هر چه تمامتر به کار خود و خدمت برای نظام جمهوری اسلامی ایران ادامه میدهد

 • رضا گفت:

  خواخش می کنم کسی کامنت نذاره این جماعت دنبال جاب توجه هستند . طرف کاره ای نیست حتی خود اصولگرایان قبولش ندارن و ستاد جلیلی رل ازش گرفتند . پس نذارید

پربازديد