تاریخ درج خبر : 1391/09/14
کد خبر : ۶۶۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

اهدای عضو در یاسوج به چهار نفر حیاتی دوباره بخشید

سایت استان: اهدای اعضای بدن یک خانم 42 ساله مرگ مغزی در یاسوج که در هفته گذشته بر اثر تصادف دچار خونریزی و سپس مرگ مغزی شده بود به چهار نفر بیمار نیازمند’ پیوند اعضا’ حیاتی دوباره بخشید.

مسوول هماهنگ کننده پیوند اعضا در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: این خانم 42ساله اهل روستای کوشک از توابع شهرستان بویراحمد درهفته گذشته بر اثر تصادف دچار خونریزی مغزی شده بود و از نظر پزشکان معالج دیگر امیدی به زنده بودن این بیمار وجود نداشت.

‘ ساسان عباسی’ روز سه شنبه در حاشیه اهدای اعضا این بیمار مرگ مغزی گفت: وقتی که به زنده بودن این بیمار امیدی نبود پیشنهاد اهدای اعضا به خانوده بیمار اعلام شد که مورد قبول و تایید تمامی اعضای خانواده قرار گرفت.

وی اعضای اهدایی خانم ‘شهین مسعودی’ را شامل دو تا کلیه ، کبد ، دریچه هاو پری کارد قلب عنوان کرد و اظهار داشت: کلیه ها و کبد این بیمار از سوی تیم جراحی پیوند در شیراز و پری کارد و نیز دریچه های قلب نیز به تهران ارسال خواهد شد.

وی اهدای اعضای ‘شهین مسعودی’ بیمار مرگ مغزی در یاسوج را نهمین مورد از اهدای عضو در 9ماهه گذشته سال جاری در استان عنوان کرد و افزود: میزان اهدای اعضا در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 25درصد رشد داشته است.

برادر این بیمار مرگ مغزی در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج نیز در این زمینه  گفت: اهدای اعضا خواهرم با رضایت کامل تمامی اعضای خانواده و نزدیکان بوده است.

‘ لطف الله مسعودی’ رضایت خداوند متعال و حس نوعدوستی برای نجات بیماران نیازمند را دلیل اصلی این عمل خیرخواهانه و خداپسندانه از سوی خانواده خود اعلام کرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد