تاریخ درج خبر : 1391/09/13
کد خبر : ۶۶۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

کارگاه آموزشی فیلم و عکس با تلفن همراه در یاسوج برگزار شد

سایت استان: کارگاه آموزشی تکنیک های عکاسی و فیلمسازی خلاق با تلفن همراه ، اولین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران با حضور مهرداد اسکویی فیلمساز و مدرس سینمای کشور روز دوشنبه ، 13 آذر ماه در دانشگاه یاسوج ، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

حمید خانی، مدیر اجرایی اولین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران در این کارگاه گفت: تاکنون بیش از دو هزار فریم عکس و حدود 250 اثرفیلم در موضوعات مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی اظهارکرد: ترویج فرهنگ استفاده صحیح از تلفن های همراه ، جهت دهی فرهنگی واجتماعی به جوانان و علاقمندان به هنر فیلم و عکس ، شکوفایی استعدادها و بروز خلاقیت های فردی و هنری در میان کاربران تلفن های همراه از مهمترین اهداف برگزاری این کارگاه های آموزشی است.

خانی با بیان اینکه تاکنون در سه دانشگاه کشور این کارگاه های آموزشی برگزار شده است ، بیان کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی تا قبل از نخستین جشنواره یعنی تا 10 دی ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

مدیر اجرایی اولین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران ابراز کرد: این جشنواره با موضوع عکاسی و فیلمسازی با تلفن همراه فعالیت می کند ، از یکم تا چهارم اسفند ماه برگزار می شود و مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا 10 دی ماه ادامه دارد.

خانی با بیان این مطلب که جشنواره فیلم و عکس همراه تهران در دو بخش آزاد و ویژه برگزار خواهد شد،اضافه کرد: بخش آزاد جشنواره با عنوان از نگاه همراه با موضوع آزاد و بخش ویژه جشنواره نیز تهیه و تولید عکس و فیلم از طریق دوربین های پیشرفته با کارکردهای مختلف فرهنگی و اجتماعی در سطح جامعه است.

همچنین مهرداد اسکویی ،فیلمساز و مدرس سینمای کشور نیز در این کارگاه گفت:جهان ، جهان روایت است و با یک فیلم پنج دقیقه ای می شود قصه ای را روایت کرد.

وی طریقه تلفن همراه در دست، باور پذیر بودن، حرکات بدن، زاویه دید، گرفتن فیلم وعکس در اندازه های متفاوت ، استفاده از میکرفون ، تولید ایده ، توجه به نقطه طلایی یا مرکزی ،قاب و قالب بندی و توجه به پیش زمینه و پس زمینه را در فیم و عکس مهم عنوان کرد.

 

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد