تاریخ درج خبر : 1392/06/04
کد خبر : ۶۶۷۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -

خطر در محور یاسوج – اصفهان، آیا حادثه تلخ دشتروم تکرار می شود؟ ( گزارش تصویری)

سایت استان / عزت اله محسنی پور – تنها محور مواصلاتی مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، شهر یاسوج به استان اصفهان به دلیل عملیات تعریض و خاکبرداری، مشکلات فراوانی را برای رانندگان در حال تردد از این مسیر که به گفته کارشناسان یکی از مسیرهای پرخطر استان می باشد را به وجود آورده است. تعریض این مسیر که بعضاً با تخریب شانه جاده همراه بوده و ورود ماشین آلات سنگین راهسازی به جاده باعث حوادث تلخ و ناگواری گردیده است و خواست عموم مردم به حداقل رساندن این مشکلات می باشد.

IMG_0081

هم اکنون در این محور به دلیل عملیات تعریض از روستای سمرون بخش پاتاوه به سمت شهر پاتاوه، به طول تقریبی 10 کیلومتر و به مدت 8 ساعت، مسیر رفت از یاسوج به اصفهان به طور کامل مسدود گردیده و عبور و مرور از جاده قدیمی و بعد از طی نزدیک به 1 کیلومتر جاده خاکی و عبور از روستاهای احمد غریب و شهر پاتاوه و گذر از تپه های فراوان مجدداً وارد مسیر اصلی می گردد.

اهم مشکلات این مسیر عبارتند از:

1-      عدم وجود هیچ گونه علائم راهنمایی و رانندگی و علائم هشدار دهنده و حفاظ کنار جاده

2-      نداشتن خط کشی وسط و طرفین جاده، به طوری که راننده احساس می کند که این مسیر یک طرفه می باشد در حالی که این طور نیست و عبور و مرور روستاهای همجوار از هر دو طرف انجام می گیرد.

3-       بیشتر نقاط این جاده فاقد شانه و دید کافی می باشد.

4-      به دلیل حفاری شرکت گاز و عدم بازسازی و ترمیم در جاهایی که حفاری و عبور لوله گاز انجام گرفته، شاهد چاله و دست انداز جاده می باشیم.

5-      عدم وجود تابلوهای تعیین مسیر باعث سر در گمی رانندگان خصوصاً شهرستانیها می گردد که به دلیل وجود روستاهای متعدد در این مسیر و ختم جاده این روستاها به مسیر فوق باعث به اشتباه افتادن و طی مسیر غلط گردیده است.

6-      کم عرض بودن جاده؛ در منطقه مسکونی روستای احمدغریب و شهر پاتاوه باعث مشکلاتی برای اهالی، همچون بوق های ممتد رانندگان، سخت شدن عبور عابرین پیاده و احشام روستاییان گردیده است.

7-      خاکی بودن جاده در روستای سمرون نیز باعث نارضایتی مردم به دلیل بلند شدن گرد و خاک و نشستن ذرات بر روی برنج کاری همجوار این مسیر و قبرستان کنار آن شده است.

8-      عبور وسائط نقلیه سنگین با بار ترافیگی و ارتفاع بلند از خیابان اصلی شهر پاتاوه نیز باعث مشکلاتی همچون برخورد با کابل های مخابرات و برق وپاره شدن آنها می گردد.

امیدواریم با عنایت استاندار محترم و مسئولین شاهد اتفاقات تلخی شبیه به تصادفاتی همچون دشت روم نباشیم و به قول بزرگان علاج واقعه قبل از وقوع بنماییم . انشاء الله

گزارش تصویری

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • همشهری گفت:

    با این مدیر کل راه و شهرسازی …….. که ما داریم باید روزی 100 نفر بمیرن تا یک فرجی بشه حیف مهندس حبیبی که ……

پربازديد