تاریخ درج خبر : 1392/06/04
کد خبر : ۶۷۱۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

واکنشهایی که دیدار موحد با هاشمی در پی داشت

سایت استان: مهدی دانشی– چند روزی است به بهانه دیدار آقای موحد و چند نفر از نزدیکانش با آیت الله هاشمی هجمه های شدید علیه وی صورت گرفته و تلاش شده تا موجی علیه وی در میان مخاطبان ایجاد شود . در این نوشته نه به قصد حمایت از آقای موحد و نزدیکانش که به قصد هشدار به مخاطبان عزیز از دسیسه ای که پشت این هجمه پنهان است چند نکته را مطرح می کنم.

h3

به نظر نگارنده اولین دلیل این هجمه که بدون هیچ اتفاق خاصی و فقط به خاطر یک دیدار صورت گرفته , انحراف افکار عمومی مردم استان از سخنرانی اخیر آقای بزرگواری است . سخنرانی که موج منفی بزرگی در جامعه ایجاد کرد و باعث روی گردانی هر چه بیشترمردم از آقای بزرگواری و گروه ایشان شده است . فراموش نکرده ایم که هنوز دو نفر از همشهریانمان که در گردهمایی مردم استان علیه این سخنرانی شرکت کرده بودند , هنوز آزاد نشده اند و در حبس به سر می برند . این در حالی است که شنیده نشده است که آقای بزرگواری کوچکترین قدمی برای آزادی این همشهریان که نه شعاری دادند و نه اهانتی کردند برداشته باشد . سخنرانی آقای بزرگواری که با نام “چماق لری” نقل محافل طنز داخلی و خارجی شد شاید نیاز به یک کمپین رسانه ای در مورد دیگری داشت تا کمی آرام گیرد.

مدیران معلوم الحال یکی از سایتهای خبری استان که در میان قشر رسانه ای حرفه ای استان هیچ جایگاه و محبوبیتی ندارد و از حامیان اصلی آقای بزرگواریست , از طریق سایت خود به انشتار مطالب و نظراتی چینش شده در مورد اخیر به این موج دامن زده و شاید قصد دارد تا مثل همیشه از این آب گل آلود شده , ماهی مراد را به چنگ آورد . وی که در تخریب همه ی جناههای معقول استان در این سالها فروگزار نکرده , به مدد سینه چاکی برای گروهی که در استان کمترین طرفدارن ولی در سالهای اخیر بیشترین قدرت را داشته , به نام و نانی رسیده است .

با توجه به محبوبیت آقای موحد در میان مردم استان و قدرت وی و همچنین با توجه به فضای سیاسی اخیر که در آن رد صلاحیت وی نامحتمل به نظر می رسد , شاید توپخانه تخریب از هم اکنون کار خود را شروع کرده است . از آنجا که رسانه ها نقش هر روز پررنگ تری در استان ما پیدا می کنند , یک موج تخریب قوی رسانه ای هر چند زود هنگام اید تاکتیک جدید گروهی باشد که احتمال گرایش مردم به کاندیدایشان بسیار پائین است.

نکته ی دیگری که در بزرگنمایی یک دیدار ساده خود را می نمایاند , اینست که شاید بر مدار همیشه ی گروهی که آقای بزرگواری به آن منسوب است , تخریب رقیب بهترین راه بالا کشیدن خود است . هر چند با کمی دقت می توان فهمید که کسانی این تاکتیک را هسته ی استراتژی خود قرار می دهند که کارنامه ی قابل دفاعی ندارند . آقای بزرگواری در این سالها با عملکرد خود بسیاری از افرادی را که ممکن بود به دلایلی همراه ایشان باشند از خود رانده اند و همین می تواند دلیلی باشد تا توپخانه ی تخریب رقیب را از هم اکنون به کار اندازند .

ایجاد تفرقه در میان جبهه عملگرا (نزدیک به کارگزاران) که به نظر می رسد نقشی بسیار پررنگ در بازی قدرت در آینده استان ایفا خواهد کرد , میتواند دلیل دیگری باشد برای این شانتاژ رسانه ای . شاید اگر در استان ما از هر کس بپرسید (و یا می پرسیدید) که آقای موحد در میان همه ی سیاستمدارن کشور به چه کسی نزدیکتر است تقریبا همه نام آیت الله هاشمی را بر زبان بیاورند . این نزدیکی از دیرباز آشکار بوده و هست و این باعث می شود که جبهه عملگرا در آینده ی سیاسی استان دارای پتانسیل بالایی باشد . آیت الله هاشمی با محبوبیتی که در میان مردم و همزمان قدرتی که در حکومت دارد به همراه آقایان خاتمی و روحانی , بی شک موثرترین وزنه درآینده سیاسی کشور خواهند بود و از این روست که شکست خوردگان سیاسی شهرستان تلاش دارند تا با ایجاد شکاف در میان این جبهه باز هم سیاست تفرقه اندازانه ی خود را پیش برند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • هاشمی گفت:

  اقای موحد واقعا باعث شرمساری ست که 16 سال ازگار نماینده یک حوزه باشی و 16 کار عمده و بدرد بخور قابل ذکر انجام نداده باشی. تو حداقل نتوانستی یک فرد شاخص بسازی برای معرفی بجای خودت برای کاندیدا شدن در انتخابات مجلس. یک خودکامه که فقط با پولدارها شریک شد و ثروتی …. برای برخی ایجاد کرد.
  تو نه یک چهره فرهنگی هستی نه کاری اقتصادی و اجتماعی انجام دادی. نه چهره ای سیاسی شاخص در سطح اول کشور شدی.
  بالاترین هنرت هم همین بو که مفتخر به ملاقات با اقای رفسنجانی شدی.
  کسانی که مانند تو چند دوره در مجلس بودند هرکدام برای خودش دراین کشور قطب سیاسی و شخصیت تاثیرگذار شده.
  ول کن بابا برو یک کشو خوش اب و هوا بقیه زندگی را حال کن بگذار این مردم فکری بحال خودشان بکنند.

 • بی غرض گفت:

  همه ما ها یادمونه که دور دوم احمدی نژاد اقای موحد در حمایت از او در دهدشت سخنرانی کرد !!!!!
  حالا پیچید طرف هاشمی و … پنجم ابتدایی را با خودش برد

 • سید بصیر گفت:

  بله برادر سید! شورش عمومی مردم دهدشت در پی انتخابات مجلس هفتم برضد آقای موحد که سپاه هم نتوانست آن را مهار کند و حمله به منزل او و طرفدارانش ومتواری شدن آنها، و حتی حمله به حوزۀ علمیه و بیت شخصیت روحانی بزرگ استان(آمیر احمد تقوی) به خاطر حمایت او از موحد، یعنی کاری که در زمان ….هم انجام نمی گرفت! و برخورد مردم با آقای موحد در استادیوم دهدشت در حضور رئس جمهور احمدی نژاد، به طوریکه آقای موحد نتوانست سخن بگوید و از پشت تریبون فرارش دادند و… بخش کوچکی از اعتماد مردم به آقای موحد به عنوان نماد وفاق ملی هستند!!! تازه این آن مقداریش بود که توانست خطر را به جان بخرد و خودش را نشان بدهد، مطمئناً میزان واقعی این اعتماد بیش از اینهاست!!! شاید هم همه خس و خاشاک بودند!!!
  شنیدم پس از حادثۀ استادیوم آقای احمدی نژاد از آقای موحد پرسیدند مگر شما با این مردم چه کردید!؟
  مردم، اعتماد، وفاق ملی!! بیچاره این کلمات مظلوم که نمیتونند از تحریف معنا و قلب ماهیتشان شکایت کنند!

 • سید گفت:

  اقای بصیر چه بخواهید چه نخواهید -تجربه در کهگیلویه نشان داد که موحد درصحنه باشد مردم بعنوان نماد وفاق ملی بهش اعتماد دارند.خودت.بهلول وعلوی خودتان را اذیت نکنید

 • در انتظار عدالت گفت:

  من طرفدار چماق دار لر نیستم اما حاج آقا 16 سال در مجلس بود و این شهرستان محروم همچنان بر محرومیتش افزوده شد. البته که دیدارش با رفسنجانی خوب بود.

 • پرندوار گفت:

  احسنت آقای دانشی،زیبا و متین فرمودین…

 • شهروند گفت:

  افرادی مانندبزرگواری نمی توانندشخصیت بزرگ هاشمی رفسنجانی وموحدرادرک کنند.

 • ..... گفت:

  تغاری بشکند ماستی بریزد جهان گردد.بکام ……..

 • میر مصطفی-شیراز گفت:

  کامنت ها از مقاله باارزشترند.
  آفرین بصیر
  احسنت علوی

 • علوی گفت:

  من المومنین الرجال صدقو ما عاهداله الیه فمنهم من قضی نهبه ومنهم من ینتظر وما بدلو تبدیلا-
  جناب آقای موحد سلام-
  الف-درطول 16 سال نمایندگی حضرت عالی باتوجه به موقعیت خوب اقتصادی کشور از نظر بودجه واعتبارات ملی برای حوزه انتخابیه خود چه کار مثبتی انجام دادید.؟ خداوکیلی یک کارعام المنفعه که در شهرستان کهگیلویه انجام دادید چیست؟ چه دلیلی داشت شهرستان کهگیلویه که اکنون چهار شهرستان شده برای شهرستان شدن آنها اقدامی نکردی.جاده سراسری شهرضا به بهبهان که اگر به همت یک پاسدار که درمقابل مردم کهگیلویه وهمشهریانش احساس مسئولیت میکرد. پیگیری وتقریبا هفتاد درصد کارشده درحالیکه هیچ مسئولیتی نداشت.شما درطول شانزده سال نمایندگی . حتی یکبار ازتریبون مجلس ازحقوق مردم حوزه انتخابیه ات دفاع نکردی درحالیکه آقای دکتر شجاعپوریان نماینده وقت بهبهان از وضع فلاکت بار منطقه چاروسا ودیشموک سخن گفت . درحالیکه حوزه انتخابیه اش نبود و همان تذکر به وسیله شما برایش دردسر شد و شما در دور بعد نماینده بهبهان شدید. که با معلوم شدن …… در بهبهان در دور بعد به وسیله شورای محترم نگهبان رد صلاحیت شدید. اما دراین مدت 8سال بانبود اعتبار وحصر اقتصادی از ناحیه دشمنان انقلاب ونظام شهرستانهای چرام. لنده. بهمئی. استقلال یافته، جاده شهرضا به بهبهان 80 درصد کارشده و جاده دهدشت یاسوج (سادات سپیدار) 80درصد کارشده چندین مرکز درمانی و شبکه های آبرسای افتتاح گردیده . درزمان شما یک مرکز آم .آر. آی میخواستند به دهدشت بدهند که بعلت عدم توجه شما آنرا به زنجان بردند که درسالهای بعد مردم ازاین امر بهرمند شدند.
  ب-در بعد سیاسی شما در همین انتخابات اخیر هنگام اولین سخنرانی سردار رضایی درمسجد امام جعفر صادق دهدشت بعنوان حامیان دکتر رضایی حضور داشتید که از شما تقدیر شد. در مرحله نهایی اعلام حمایت و پشتیبانیت را به آقای دکتر ولایتی اعلام نمودید. و هم اکنون براثر بی توجهی و اشتباه نماینده فعلی در بکاربردن جملات نامانوس شما میخواهید از آب گل آلود ماهی بگیرید. و از این اشتباه میخواهید بهره برداری سیاسی کنید. مانند طوماری که خود و یارانت علیه خود نوشته و تمام اقشار جامعه کهگیلویه را بنحوی با خود مرتبط دانسته و برای هرکدام جرمی مشخص کردید.بنحوی که یعنی آنها طرفدار شما هستند .چه ظلم هایی که بر محمود منطقیان و سید قادر لاهوتی که هر دو انسانهای شایسته ای هستند روا نداشتید.ولی اولی انسان ساده و با صداقتی است که به نحوی میخواستید خود را به او نزدیک کنید.حال اشک تمساح میریزید. واز اشتباه نماینده .میخواهید بهره برداری سیاسی واقتصادی به نفع خود وهمفکرانت که سالیان سال به ……….. و ….. مشغول بدون توجه به اینکه وکیل مردم وعدم توجه به حقوق طبقات کم درآمد ومستضعف وحقوق عمومی آنها بودید. اکنون میخواهید حیات جدید پیدا کنید و باز از صداقت مردم محروم منطقه سئو استفاده وخود را به بزرگان نظام از جمله (آقای هاشمی رفسنجانی) که مردی مدیر و مدبر است نزدیک کنید . تا تیر آخر را هم در دولت آقای روحانی رها کرده باشید.ما مردم محروم منطقه شهرستانهای کهگیلویه .چرام .بهمعی.ولنده از آقای هاشمی و دولت تدبیر وامید آقای روحانی عاجزانه تقاضاداریم همانطوریکه مستحضرید. سوابق این اشخاص در دستگاهای امنیتی کاملا مشخص است .واز نهادهای امنیتی نظام مقدس جمهوری اسلامی و سربازان گمنام امام عصر تقاضامندیم اجازه عرض اندام به همچو اشخاصی که همواره خواسته اند ازصداقت مردم سو استفاده کنند . ندهند… من اله التوفیق

 • بهلول گفت:

  آقای نویسنده ، نظرتان قابل احترام است اما این را بدان که آقای موحد با آن مجموعه افرادی که همراهشان بود ، چرا تاکنون به دیدار آقای رفسنجانی نرفته اند ؟ مگر رفسنجانی قبل و بعد از انتخابات تفاوت کرده است؟ مگر این دوستانی که همراه آقای موحد بودند ، برای چه کس یا کسانی تبلیغ میکردند؟ میشه بفرمایید که این آقایان برای چه به حضور آقای رفسنجانی رفته اند؟ میشه بفرمایید خدمات این آقایان از جمله خود آقای موحد در دوران نمایندگی اش به شهرستان کهگیلویه چه بوده است؟ ایا آقای موحد که به فرصت طلبی شهرت دارد ، اکنون هم بر آن مدار فرصت طلبی به حضور آقای رفسنجانی رفته است؟ بزرگواری آبرو ریزی کرد و اصولا ایشون شان نمایندگی نداشته و ندارند . اما آقای موحد هم دست کمی از او ندارد . موحد جز برای عده ای معلوم ، کاری انجام نداده است . نزد عامه مردم موحد و بزرگواری یکی هستند ولی ایندو شدیدا با هم دشمنند . نه دشمنی به خاطر مردم و شهرستان بلکه حسادتی که در ذات ایندو و هواداران خونی شان وجود دارد تبدیل به کینه ای شده که به کینه شتری مشهور است . از نظر من موحد فاقد شان نمایندگی است همانطور که بزرگواری .

 • هال هوشی گفت:

  در دوستی و همکاری مهدی هاشمی و موحد هم باید اندکی تامل کرد.

 • میر گفت:

  آزموده را دوباره آزمودن خطاست.جناب دانشی آقای موحد16سال چه گلی بر سر استان زد بغیر از اینکه دلالان و پیمانکاران ورشکسته را صاحب ثروت نمود. استدلال هایت سیستم راننده تاکسی هست.

 • بصیر گفت:

  مهدی جان اینطور نیست. اتفاقاً هم آقای بزرگواری و هم نطق او ارزش این همه جنجال آفرینی را نداشتند و جنجال بر سر آن، نوعی انحراف افکار عمومی بود! اما انحراف بزرگ دیگر این است که القاء بشود آقای موحد امکان بازگشت دارد و رقیب اصلی بزرگواری به حساب می آید!! توجه داشته باشیم که رد صلاحیت آقای موحد در حالی انجام گرفت که ایشان به ظاهر با تمام وجود در خدمت اصولگرایان بوده است و هیچکدام از آنها هم نتوانسنتد برای ایشان کاری بکنند. بنابر این، رد صلاحیت ایشان به هیچوجه جنبۀ سیاسی نداشت به طوریکه حتی همین مشاورانش!! هم هر چه دست و پا زدند نتوانستند توجیه سیاسی برای آن بتراشند. به عبارتی، او بنا به دلایلی و از جایی رد شد که هیچ ربطی به دو لتهای رادیکال و اعتدال و غیره نداشته و ندارد و با آمدن و رفتن دواتها نیز شرنوشت او تغییری نخواهد کرد. این را به این خاطر به عرض رساندم تا مردم شریف کهگیلویه متوجه باشند که آقای موحد و همین مشاورانش! هم میدانند که او تمام شده است و بازگشتی برای مجلس در کار نیست، حتی اگر بر فرض دشوار، پست دست چندم دولتی هم به او داده شود. ولی میخواهند القا کنند که با تغییر دولت، ایشان میتوانند به صحنۀ انتخابات باز گردد، و تا دقیقۀ 90 فرصت حضور را از نیروهای توانمند و تازه نفس بگیرند. و در واقع، این آخرین مرحلۀ تلاش بیست سالۀ ایشان برای جلوگیری از حضور چهره های علمی و توانمند و مفید برای استان و کشور است. واین است مصداق بارز انحراف افکار عمومی! نسل تحصیلکرده برای روشن کردن جامعه و عبور آن از فسیلیسم مهلک کنونی مسئولیت بزرگی دارد.

 • بصیر گفت:

  مهدی جان اینطور نیست. اتفاقاً هم آقای بزرگواری و هم نطق او ارزش این همه جنجال آفرینی را نداشتند و جنجال بر سر آن، نوعی انحراف افکار عمومی بود! اما انحراف بزرگ دیگر این است که القاء بشود آقای موحد امکان بازگشت دارد و رقیب اصلی بزرگواری به حساب می آید!! توجه داشته باشیم که رد صلاحیت آقای موحد در حالی انجام گرفت که ایشان به ظاهر با تمام وجود در خدمت اصولگرایان بوده است و هیچکدام از آنها هم نتوانسنتد برای ایشان کاری بکنند. بنابر این، رد صلاحیت ایشان به هیچوجه جنبۀ سیاسی نداشت به طوریکه حتی همین مشاورانش!! هم هر چه دست و پا زدند نتوانستند توجیه سیاسی برای آن بتراشند. به عبارتی، او بنا به دلایلی و از جایی رد شد که هیچ ربطی به دو لتهای رادیکال و اعتدال و غیره نداشته و ندارد و با آمدن و رفتن دواتها نیز شرنوشت او تغییری نخواهد کرد. این را به این خاطر به عرض رساندم تا مردم شریف کهگیلویه متوجه باشند که آقای موحد و همین مشاورانش! هم میدانند که او تمام شده است و بازگشتی برای مجلس در کار نبست، حتی اگر بر فرض دشوار، پست دست چندم دولتی هم به او داده شود. ولی میخواهند القا کنند که با تغییر دولت، ایشان میتوانند به صحنۀ انتخابات باز گردد، و تا دقیقۀ 90 فرصت حضور را از نیروهای توانمند و تازه نفس بگیرند. و در واقع، این آخرین مرحلۀ تلاش بیست سالۀ ایشان برای جلوگیری از حضور چهره های علمی و توانمند و مفید برای استان و کشور است. واین است مصداق بارز افکار عمومی! نسل تحصیلکرده برای روشن کردن جامعه و عبور آن از فسیلیسم مهلک کنونی مسئولیت بزرگی دارد.

پربازديد