تاریخ درج خبر : 1391/09/15
کد خبر : ۶۷۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

تحقق دانشگاه اسلامی مهمترین هدف دانشگاه پیام نور است

رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد گفت: تولید علم و ایجاد بستر برای تحقق دانشگاه اسلامی از جمله مهمترین اهداف این دانشگاه است.

به گزارش سایت استان، دکتر رضا یوسفوند در جمع کارکنان و اساتید این دانشگاه افزود: کادر علمی این دانشگاه با هدف تولید علم و ایجاد بستر دانشگاه اسلامی و بدون در نظر گرفتن بسیاری از کاستی ها و تنها با سلاح علم و تجربه اقدام به فعال سازی بستر پژوهش و تحقیق در جهت آرمان ها و دغدغه های اصلی بنیان گذار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری کرده اند.

وی توسعه پژوهش های کاربردی را ضروری دانست و بیان کرد: برای تداوم حرکت های علمی در مراکز و واحدها، همکاری همه ارگان ها و نهادهای مستقر در شهرستان ها  ضرورتی غیر قابل اجتناب است.

یوسفوند بیان داشت: در سایه رشد تحقیق و پژوهش در دانشگاههاست که دانشگاهیان می توانند به توسعه همه جانبه کشور کمک کنند.

مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور برگزار می شود

رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد گفت: مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

رضا یوسفوند با اشاره به تقارن روز دانشجو با ایام محرم افزود: به همین مناسبت برنامه های روز دانشجو در مراکز و واحدهای این دانشگاه با محوریت آذر عاشورایی برگزار می شود.

وی بر بزرگداشت روز 16 آذر به عنوان آغاز حرکت استکبار ستیزی دانشجویان تاکید کرد و اظهار داشت: باید ابعاد مختلف این روز بزرگ برای مردم به خصوص جوانان و دانشجویان تبیین شود.

یوسفوند با بیان اینکه دانشجویان و جویندگان علم و دانش در نظام اسلامی از شان و جایگاه والایی برخوردار هستند، گفت: دانشجویان باید با افزایش روحیه اعتماد به نفس و دوری از وابستگی ها، مشی استکبار ستیزی خود را حفظ کنند.

وی دفاع از فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی و نفی غرب زدگی را چارچوب اساسی حرکت های دانشجویی عنوان کرد و بیان داشت: دانشجویان باید در راستای تحقق آرمان های شهدا تلاش کنند.

حدود 20 هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور استان مشغول به تحصیل هستند.

شب شعر عاشورایی در دانشگاه پیام نور دهدشت برگزار شد

مراسم شب شعر آیینی با هدف نقد و بررسی اشعار عاشورایی و با حضور شاعران، دانشجویان و اساتید حوزه ادبیات در دانشگاه پیام نور دهدشت برگزار شد.

رئیس پیام نور دهدشت هدف از برگزاری این شب شعر را تبیین فلسفه قیام عاشورا عنوان کرد و گفت: شاعران شعر عاشورایی ادامه دهنده راه حضرت زینب (س) در بیان حوادث عاشورا و اهداف قیام امام حسین (ع) هستند.

باقر کارگر افزود: چنین محافلی برای محیط های دانشجویی لازم است و باید درسهای عاشورا و فرهنگی مقدس و ناب اسلامی را از دریچه هنر برای دانشجویان بازگو کنیم.

در ادامه برخی از شعرای دانشجو به خوانش اشعار عاشورایی خود پرداختند.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد