تاریخ درج خبر : 1392/06/05
کد خبر : ۶۷۳۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

صادرات30هزار تن هندوانه از شهرستان کهگیلویه

سایت استان: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه گفت: بیشتر تولیدات کشور را جهاد کشاورزی تامین و در واقع رسالت آن است.

محمد رازی پور دوشنبه، چهارم شهریور ماه در نشست خبری با خبرنگاران کهگیلویه به مناسبت هفته دولت، افزود: کشور ما 20میلیارد تومان صادرات کشاورزی به کشور های همجوار داشته است.

وی اظهارکرد: در شهرستان کهگیلویه حدود 50هزار تن گندم برداشت شده که از این تعداد هشت هزار تن آن مربوط به صحرای کلاچو بوده و روستاییان معمولا گندم خود را نمی فروشند و برای خانواده نگه می دارند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه خاطرنشان کرد: شهرستان کهگیلویه را یکی از قطب های خوب و مطلوب برای دامپروری و تولید کننده گوشت به علت علوفه طبیعی دانست.

رازی پور بیان کرد: امسال 80هزار تن گندم و جو برداشت کردیم اما متاسفانه به دلیل قیمت پایین گندم و قیمت بالای آرد، مردم گندم خود را به سیلوها ندادند و برای خانواده هایشان نگهداشتند.

وی ادامه داد: کارخانه آرد گچساران گندم خوب شهرستان ما را به قیمت پایین خریداری و به قیمت بالایی به استان های همجوار برای تولید شیرینی می فروشد و گندم نامطلوب وارداتی را به آرد تبدیل و به مردم ما می فروشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه اضافه کرد: هم چنین در سال گذشته شهرستان کهگیلویه در کشور به خاطر صادرات هندوانه مقام اول را داشته و امسال تاکنون صادرات 30هزار تن هندوانه به استان های همجوار با بیش از1000نفر اشتغالزایی در سطح شهرستان داشتیم.

رازی پور تصریح کرد: بیش از 500هکتار ذرت دانه ای و علوفه ای در صحرای کلاچو آماده کاشت است که با دستگاههای نوین آبیاری و 20درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد