تاریخ درج خبر : 1391/09/15
کد خبر : ۶۷۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دانشجو باید فرهنگ انقلاب را به بیگانگان بفهماند

نماینده ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت:دانشجو باید فرهنگ انقلاب ، ایستادگی، استقلال و سیاستمداری را به بیگانگان بفهماند.

به گزارش سایت استان، حجت الاسلام سید امان الله حسینی صدر که به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان علمی کاربردی یاسوج سخن می گفت؛افزود:دشمنان ایران اسلامی از اینکه ما در میدان پژوهش و علم صاحب سبک و نظر هستیم نگران هستند به همین منظور از سال های قبل از انقلاب در صدد بودند تا این آزادگی وایستادگی در میادین علمی وپژوهشی را از ما بگیرند و هر روز کشور ونسل دانشگاهی ما را وارد چالش جدیدی می کردند.

وی اظهارکرد:به گفته امام خمینی (ره)اگر کشوری بخواهد کشور دیگری را مستعمره خود کند و در تمام زمینه های سیاسی، علمی، اقتصادی و معنوی بر آن کشور مسلط شود باید به سراغ مراکز علمی ودانشگاهی آن کشور برود که کشور ما در زمان قبل از انقلاب نیز قربانی همین ترفند بیگانگان شد و هر روز دانشجویان ما در دانشگاهها توسط دشمنان شکار می شدند .

نماینده ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد:دشمنان سعی داشتند با در اختیار گرفتن دانشگاههای ما فرهنگ غلط غربی خود را در این مراکز مهم علمی بنا کنند و باید این نکته را مسئولان مد نظر داشته باشند تمام ظرفیت ها را برای دانشگاهیان کشور فراهم کنند تا این پیشرفت علمی روز به روز گسترده تر شود.

حجت الاسلام حسینی صدر اضافه کرد:بنا به فرمایش مقام معظم رهبری دانشجویان واساتید دانشگاهها افسران جوان میدان جنگ نرم با دشمن هستند که اگر در بن بست قرار گیرند از خود فکر و تصمیم تولید می کنند و خود و دیگران را از بن بست بیرون می آورند و رهبری تمام جامعه را به عهده می گیرند.

وی ابراز کرد:از دیدگاه مقام معظم رهبری آرمان گرایی از دیگر ویژگی های است که یک دانشجو باید داشته باشد و دانشجو باید به دنبال فتح قله ها باشد و دانشجویان ما باید به گونه ای در زمینه های علمی پیشرفت کنند تا کسانی که در دنیا ادعا می کنند صاحب علم هستند از این فکر وگفته خود پشیمان شوند.

نماینده ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد:در کشور ما11برابر نرم جهانی چرخش و جوشش علمی به وجود آمده و با وجود تمام مشکلات اقتصادی که به خاطر تحریم ها در کشور ایجاد شده به برکت همین ایستادگی علمی است که امروز در دنیا و منطقه جمهوری اسلامی حرفی برای گفتن دارد.

حجت الاسلام حسینی صدر عنوان کرد:امروزه آمریکا با سلطه بر دنیا سعی بر حضور نظامی در تمام کشورها دارد و با ارسال هواپیماهای جاسوسی خود بر فراز کشورها سعی دارد تمام اطلاعات سری دنیا را در اختیار داشته باشد اما نمی خواهند کشوری در دنیا مستقل باشد.

وی اظهار کرد:آمریکا از علم در جهت منفی آن که ساخت سلاح و استفاده از آن علیه بشر است ،بهره می برد اما حاضر نیست دیگران در جهت استقلال و خدمت به مردم از علم استفاده کنند بنابراین دانشجویان فرهیخته کنونی ما در محیط دانشگاه باید اهل پژوهش وسیاستمدار باشند.

همچنین محمد آلفونه ،فرماندار شهرستان بویراحمد با تبریک 16آذر روز دانشجو گفت:در 16آذر سال 1332دانشجویان به منظور مقابله با رژیم پهلوی به پا خواستند و دشمن برای جلوگیری از حرکت دانشجویان وهمراهی مردم در این تظاهرات سه تن از آگاه ترین دانشجویان را در آن زمان به گلوله بست.

وی افزود:بعد از آن جریان و در سال های بعد دانشجویان ما بیدارتر شدند و با وحدت میان روحانیون ودانشگاههای ما حرکت به سوی از بین بردن رژیم پهلوی وپیروزی انقلاب رنگ وبوی تازه ای گرفت.

فرماندار شهرستان بویراحمد عنوان کرد:بحمدالله دانشجویان سال های اخیر ما از هوشیار ترین اقشار جامعه هستند که با وجود چنین دانشجویان، این نسل بیدار دشمنان هرگز اجازه فکر وخیالی علیه کشور را در سر نمی پرورانند.

الفونه ابراز کرد:دانشجویان ودانشگاهیان ما اگر به دنبال پیشرفت هستند که قطعا همین طور است باید با کمک و تأسی از مذهب به جلو حرکت کنند و از شعار زدگی دوری کنند چراکه حرکت های شعاری چیزی جز تخریب به دنبال نخواهد داشت و ادبیات سازنده بر فضای دانشگاه حاکم باشد و دانشجو باید نسبت انقلاب و آرمان های امام راحل پایبند باشد.

همچنین دکتر عباس ظریفی ،رییس دانشگاه جامع-علمی کاربردی واحد استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه خون به ناحق ریخته امام حسین(ع)را عامل استمرار هزار ساله فرهنگ عاشورا دانست و گفت:خون دانشجویان ادامه دهنده همین خون سرور و سالار شهیدان عالم است.

وی افزود:دانشجو متحول کننده یک جامعه است و فکر و نگرش یک دانشجو می تواند زمینه پیشرفت یک کشور را فراهم کندبه همین منظور دشمن همیشه برای ضربه زدن به یک کشور ابتدا دانشگاهها و دانشجویان را هدف حمله قرار می دهد.

ظریفی دانشجویان امروزه را آگاهتر از دانشجویان قدیم عنوان و خاطرنشان کرد:امروزه مدل جنگ دشمن تغییر کرده چرا که دشمن در سال های قبل با توپ وتانک به جنگ می آمد اما در سال های اخیر جنگ نرم و منحرف کردن فکر دانشجو را در دستور کار قرار داده که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری دانشجو علاوه بر اینکه درس می خواند باید به مسائل روز آگاهی داشته باشد و بتواند آنها را بدرستی تفسیر کند.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد