تاریخ درج خبر : 1391/03/19
کد خبر : ۶۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

معاون وزیرراه وشهرسازی:رونداجرایی پروژه ملی پاتاوه -دهدشت مطلوب است

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت ، توسعه و حمل و نقل زیربناهای کشور در بازدید از محور ملی پاتاوه – دهدشت ، روند اجرایی این پروژه مهم را مطلوب ارزیابی کرد.

‘احمد صادقی ‘ روز شنبه در بازدید از محور ملی پاتاوه – دهدشت افزود: با شتابی که در مراحل اجرای این پروژه ملی آغاز شده این محور تا پایان خردادماه سال 92 به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه جاده ملی پاتاوه – دهدشت در کوریدل شمال به جنوب و بندر امام خمینی (ره) قرار گرفته است افزود: با بهره برداری این محور مسیر بندرامام خمینی به مرکز کشور حدود 240 کیلومتر کاهش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: این پروژه در کاهش مصرف سوخت، اصطکاک ماشین آلات و کاهش تصادفات نیز تاثیر بسزایی دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اینکه این محور در یک منطقه 100 درصد کوهستانی واقع شده است ادامه روند اجرایی این پروژه در مدتی دچار وقفه شد ولی با همت و تلاش پیمانکار پروژه و حمایت های ویژه وزارت راه و شهرسازی این پروژه هم اکنون شتاب بیشتری یافت.

صادقی طول تونل های موجود در این محور ملی را افزون بر پنج هزار متر عنوان کرد و افزود: تونل کوه پات به طول 5/2 کیلومتر بزرگترین تونل این محور ارتباطی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی میزان اعتبار هزینه شده برای این پروژه را افزون بر یک هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی افزون بر یکهزار میلیارد ریال دیگر برای اجرای این پروژه اختصاص داده شد.

صادقی ابراز داشت:بیش از 400 میلیارد ریال این اعتبار مربوط به اعتبارات طرح مهر ماندگار و مابقی نیز از طریق اعتبارات ملی تامین خواهد شد.

وی طول این محورارتباطی را 136 کیلومتر و دارای چهار قطعه عنوان کرد و گفت: مشکل اصلی برای اجرای این پروژه مربوط به قطعه سوم به طول 63 کیلومتر است که با اهتمام ویژه پیمانکار این قطعه (قرارگاه خاتم الانبیا)حداکثر تا خرداد سال 92 به اتمام می رسد.

وی گفت: با بهره برداری کامل از این طرح بیش از هشت بخش و 400 روستای کهگیلویه وبویراحمد از جاده مناسب بهره مند خواهند شد.

.

.

.

.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد