تاریخ درج خبر : 1391/03/19
کد خبر : ۶۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -

تولید سالانه مرغ در استان هفت هزارو 150 تن است

رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد گفت: تولید سالانه مرغ در این استان افزون بر هفت هزارو 150تن است.

‘جعفر گرجی پور’ تعداد واحد های مرغداری در سطح استان را 118 مورد عنوان کرد و افزود: هم اکنون 95واحد از این تعداد فعال است.

وی میزان جوجه ریزی سالانه در این تعداد واحد را در هر نوبت پرورش افزون بر یک میلیون و 900 هزار قطعه اعلام کرد.

گرجی پوربه افزایش 40درصدی میزان پرورش مرغ و جوجه در دو ماهه آخر سال 90 نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: میزان جوجه ریزی در دو ماهه سال 89 حدود 670 هزار تن بود و در سال 90 این میزان به حدود 939 هزار تن افزایش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه میزان تولید مرغ در واحد های فعال مرغداری در استان در سال 90 و 91 نیز افزایش چشمگیری داشته است ، افزود: میزان تولید مرغ در دو ماهه اول امسال افزون بر یک هزار و 637 تن بوده است.

گرجی پور با اشاره به اینکه هم اکنون حدود 50درصد مصرف مرغ در سطح استان وارداتی است ، افزود: بیش از 75واحد مرغداری در بانک های عامل استان راکد مانده که با رفع مشکل وثیقه بانکی و همکاری بانک های عامل معضل کمبود تولید مرغ در استان برای همیشه مرتفع خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان نیاز مردم به مرغ در ماه حدود یکهزار و 432 تن و در روز حدود 9/38 تن است که هم اکنون تولید ماهانه مرغ در واحدهای مرغداری استان حدود 7/49 تن است.

وی میزان پرورش مرغ و جوجه در این 75 واحد مرغداری را افزون بر یک میلیون و 606 هزار قطعه در هر دوره عنوان کرد و افزود: با اجرای این تعداد واحد مرغداری میزان تولید سالانه مرغ در استان به بیش از 9 هزار تن افزایش خواهد یافت.

.

.

.

.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد