تاریخ درج خبر : 1391/09/16
کد خبر : ۶۷۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

30 تصادف در میادین مهم شهر یاسوج رخ داده است

فرماندار بویراحمد گفت: در دو ماهه اخیر میزان تصادفات در میدان امام حسین، انقلاب و جهاد یاسوج به 30 تصادف بوده که توجه به این امر و ساماندهی مناطق مذکور از ضروریات بوده و همت مسئولان ذی‌ربط را می‌طلبد.

به گزارش سایت استان،  ‌جلسه شورای ترافیک شهرستان بویراحمد با حضور فرماندار بویراحمد، شهردار یاسوج، مدیرکل‌ حمل و نقل و پایانه‌های کهگیلویه و بویراحمد، فرماندهی نیروی انتظامی این شهرستان، مدیرعامل تاکسی‌رانی و فرمانده پلیس راهور شهرستان بویراحمد برگزار شد.

محمد الفونه وظایف شورای ترافیک را مهم عنوان کرد و گفت: وظیفه اصلی این شورا اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های هماهنگی کننده درون شهری و اتخاذ تصمیمات لازم جهت عبور و مرور در سطح شهرستان به منظور بهره‌وری فعالیت‌ها است.

فرماندار بویراحمد به شرایط منطقه‌ای و قبیله‌ای بودن در سطح این استان و به تبع آن شهرستان اشاره کرد و گفت: در جلسات گذشته این شورا مصوباتی به تصویب رسید که تا کنون اجرا نشده است و امیدواریم در این جلسه و با توجه به میزان حساسیت موضوع مصوبات گذشته و امروز جامه عمل به خود بگیرد.

الفونه تصریح کرد:‌ بر اساس گزارشات واصله از راهنمایی و رانندگی در دو ماهه گذشته میزان تصادفات در میدان امام حسین«ع»، میدان انقلاب و میدان جهاد به 30 تصادف منجر شده که توجه به این امر و ساماندهی مناطق مذکور از ضروریات بوده که همت مسئولین ذی‌ربط را می‌طلبد.

وی در ادامه تاکید کرد: شهرداری جهت نسب چراغ راهنمایی دو زمانه در میدان‌های امام حسین، انقلاب و تقاطع دادگستری اقدام و نسبت به اصلاح هندسی میدان جهاد با همکاری دیگر دستگاه‌های متولی اقدامات لازم را ارائه تا از میزان تصادفات و بار ترافیکی در سطح شهرستان جلوگیری شود.

در این جلسه مقرر شد خیابان دادگستری همچون گذشته به صورت دو طرفه باشد،خط کشی عابر پیاده در محل‌هایی که چراغ راهنمایی و رانندگی نسب است، نسب تابلوی اسامی معابر در سطح شهر برای راهنمایی مسافرین و هدایت گردشگران از سوی شهرداری، تاکسی‌رانی اقدام لازم جهت مشخص شدن ایستگاه درون شهری شهرک جهاد را داشته باشد و اداره راه و شهرسازی نسبت به هم‌سطح سازی لاین کند‌رو مسیر دشتروم «حدفاصل روستای جهان آباد و حسن آباد» اقدامات لازم را ارائه دهد.

به گزارش فارس مصوبات زیادی در این جلسه به تصویب رسید که اگر مسئولان و متولیان امر ساماندهی اقدامات لازم را ارائه دهند از بسیاری مشکلات که در سطح شهرستان و استان به چشم می‌خورد برطرف و شهر و استانی با فرهنگ درست ترافیکی خواهیم داشت که توجه به این امر همت هرچه بیشتر مسئولان ذی‌ربط را می‌طلبد.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد