تاریخ درج خبر : 1392/06/06
کد خبر : ۶۸۰۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

ابتکاری برای ماندگاری

سایت استان: محمود حریم کیش

در کشور های جهان سوم حال روز مطبوعات مستقل ومردمی به مانند عبور ازامدادگران از خط آتش دو طرف جنگ است،خط آتشی که برای بقاء خودتا دو قدمی خود را نیز زیر آتش می گیرد،به همین دلیل کمک رسانی به کسانی که در این آتش وجنگ گرفتار می شوند کار بسیا مشکلی و نیازمند بیداری شبانه روزی است تا از کمترین زمان آرامش ویا غفلت استفاده شود وبه نیازمندان گرفتار کمکی رسانده شود.

30000
مطبوعات مستقل از آنجا که باید هم هزینه های مالی خود وکارکنان را تامین کنند وهم به رسالت ذاتی خود عمل کنند کار بسیار مشکل وطاقت فرسایی دارند.
کسب اطلاعات مورد نیاز یک روزنامه،اطمینان از صحت وسقم این اخبار واطلاعات جسارت چاپ مطالب،زیرکی در انتخاب تیترهای مردم پسند وقابل دفاع ،نوشتن مطالب جذاب و واقعی تنها بخشی از مشکلات یک رسانه مردم نهاد است که برای عموم قابل لمس است،فشارهای سیاسی،تهدید ها،تتمیع هامشکلات مالی وبسیاری موارد دیگر عواملی هستند که عبور از آن ها گاه غیر ممکن می باشد.
در سالهای اخیر در کشورما مطبوعات گاه به دلایل وجرمهای شاید ناکرده گرفتار قهر وخشم دستگاهای مربوط وغیر مربوط می شدند،عبور از ای شرایط کاری بود که بسیاری از روزنامه نگاران مطرح و صاحب امتیازان و مدیران ملی ما نتوانستند تا اخر طی کنند.بسیاری از انان به ضرر های هنگفت مالی گرفتار شدند،روزنامه ابتکاراما انگار همچون نامش بود و نامش برازنده کارش،نشریه ای که توانست تمام ناملایمات دوران اصلاحات و دولت عدالت محور را پشت سر بگذرارد و به دولت تدبیر و امید برسد ، شاید بتوان گفت تنها روزنامه ای که با تدبیر ولی امیدوار قدم به قدم با ناملایمات و ناهنجاریهای سیاسی و اقتصادی راه منطقی را در پیش گرفت وتوانست ازادانه سرپا ومستقل تا امروز دوام آورد.
اکنون رئیس دولت تدبیرو امید شاید به همین دلیل است که از مشاوره مدیر مسئول و صاحب امتیاز این روزنامه بهره می جوید و از کسی که راه را رفته است مشورت می گیرد،اقای وکیلی و روزنامه ابتکارش عملاً تنها روزنامه و روزنامه نگاری هستند که توانسته اند دولت اصلاحات را به دولت تدبیر و امید وصل کنند و در این دوران روزنامه نگاران و مردم را امیدوار به اتخاذ تدبیری سازنده نگاه دارند.
حال سوال اینست آیا روزنامه ابتکار به سرنوشت همکاران قدیمی خود( صبح امروز،سلام ،خرداد،فتح،توس،جامعه، شرق و…) گرفتارخواهد شد ومورد خشم شکست خوردگان رقابت های ریاست جمهوری قرارمیگیرد و یا اینکه میتواند به عنوان یک روزنامه مستقل خود را از کمند تیر و ترکش طرفین درگیربرهاند و با تدبیری جدید مطبوعات مستقل را امیدوار به بهتر شدن راه مقدس آزاد اندیشی نگه دارد؟ باید منتظرماند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • titi گفت:

  دنبالت میگن ضد …………….
  برو خودتو اصلاح کن که دستت رو میشه

 • میما گفت:

  ابتکار همواره از خط افراط و تفریط خودش رو دور نگهداشت و نه به کسی باج داد ونه زیر بیرق کسی و گروهی رفت امیدوارم از این انسانهای توانمند استفاده بشود .همچنین از مهندس حریم کیش که از نخبگان این استان هستند..

 • سراج گفت:

  درجواب بماند باید گفت که اون موقع که شما وما هم از یه کامنت گذاشتنی که نام اصلاحات توش بود میترسیدیم بگذاریم اون موقع که استاندار عزیزمان اصلاحطلبان راشیرخر خورده میتامید کدوم یک از اصلاحطلبان این استان زبانشان چرخید حرفی ویا جوابی بدهند مگرنه همین خانواده وکیلی بود که درمقابلش ایستادند… جمله معروف وکیلی که درسرمقاله اش گفته بوداصلاحطلبان شیره خرد خورده اند نه شیرخر خورده ویا اینکه آقای استانداررو مولد هفت ماهه نمایندگان استان دانستن حرف کمی نبود… ابتکار همیشه شجاع بود..وخداکنه که همیشه مستقل بماند

 • بماند گفت:

  دوستان ما چیزهای کوچک را چقدر بزرک میکنند شما که ادعا میکنی ابتکار دوره اصلاحات را به دوره تدبیر وصل کرد چند تا نوشته در دفاع از اصلاح طلبان و حوادث ۸۸ در ان پیدا کردی شک نکن با محافظه کاری به اینجا رسید پس شعار نده و برای کسی قلم نزن برادر

 • بماند گفت:

  تطمیع اینجوریه برادر نه اینجوری که تو نوشتی تتمیع ضمنا عبور از این شرایط را اصلاح کن

 • ناشناس گفت:

  احسنت

پربازديد