تاریخ درج خبر : 1392/06/06
کد خبر : ۶۸۰۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پیشکسوتان ورزش کهگیلویه بی نصیب از تجلیل و سکه های طلا

سایت استان: کیوان سروش مقدم

در واپسین روزهای عمر دولت نهم وزیر ورزش سر کیسه را شل کرد وبه بهانه تجلیل از پیشکسوتان ورزش تعدادی سکه طلا را به استانهای کشور حواله کرد ودر این بین 29 سکه طلا سهمیه این استان شد.

2222
سهمیه ای که وزارت ورزش فرستاده بود برای پیشکسوتان کل استان بود وباید با عدالت ودر اولویت سن وسابقه در بین پیشکسوتان تقسیم می شد،اما این چنین صورت نگرفت.
مدیران ورزش در اقدامی غیر معقول وبه دور از عدالت سکه ها را بین هیئت های ورزشی تقسیم کردند که به قول خودشان انصاف را رعایت کرده باشند هرچند که در این بین عزیزانی که از آنها تجلیل شد قابل احترام وقابل تقدیر هستند،اما شیوه کار چنین نیست، شیوه ای که 12نفر آنها از گچساران وبقیه از بویر احمد باشد وبه بقیه شهرستانها هیچ سهمیه ای داده نشود.
آیا در شهرستانهای کهگیلویه وبقیه شهرستان ها پیشکسوتی سراغ نداشتیم تا از نمایندگان هیئت هایی تجلیل شود که خود آن هیئت ها سابقه زیادی در ورزش این استان ندارند و ورزش های نو پایی در این استان می باشند، چطور می شود که دارای ورزشکاران پیشکسوت باشند؟
در این همایش از کسانی که سالهای سال از ورزش استان بدور بوده اند وهیچ گونه فعالیت ،کمک وهمکاری از طرف آنها به ورزش صورت نگرفته ویا هیئت هایی مثل هیئت پزشکی تجلیل بعمل می آید اما انسانهای شریف ، زحمت کش ،دلسوز وبی ادعا همچون سید ابو صالح دانشور که سالیان سال وبدون هیچ گونه وقفه وبدون چشم داشتی در خدمت ورزش می باشد ویا مهندس ریحان خوبانی که سالهای متمادی را در رشته های مختلف از جمله فوتبال ،کشتی ،دوومیدانی وهمچنین مسئول پیشکسوتان فوتبال شهرستان وجمع آوری این عزیزان واداره کردن آن با هزینه شخصی وهمچنین پرداخت هزینه های برگزاری مسابقات کشتی استان در تمام رده های سنی در سال 91 وپرداخت هزینه مسابقات کشتی فرنگی وآزاد نونهالان درسال 92 که اداره کل ورزش وهیئت کشتی استان در برگزاری و پرداخت هزینه های آن عاجز ودرمانده بودند وایشان یک تنه این بار سنگین را از دوش هیئت واداره کل بر میدارد،برازنده این تجلیل و قدردانی بودند،اما در این مراسم دعوت نشدند.
و آیا به راحتی می توان از مسعود محمدی که عمرش را در ورزش وخدمت به جوانان ونوجوانان کهگیلویه وسوق سپری کرد ویا سید موسی حیدری باستانی کار وهمچنین آگنج وقلندر سخن سنج ،داریوش طاهری ،لطف اله آروانه وآرانپور و…………………….
با نگاه به تاریخ ورزش کهگیلویه ومرور نام های که ذکر کردم به عنوان شخصیت های تاثیر گذار در روند تحولات ورزش شهرستان کهگیلویه به چشم می آیند،نام های که برای همه آشناست بطوری که این نام ها برای همه قابل احترام وهموارازاین عزیزان به نیکی یاد می کنند افرادی که جدایی از ورزش به راحتی نمی توان از نام آنها گذشت .
بی شک این نوع بی احترامی ها و کم توجهی ها به پیشکسوتان بی ادعای شهرستان کهگیلویه ،لکه ننگی را برای متولیان ورزش استان رقم زده است وقطع به یقین تا مدت ها در ذهن جامعه ورزش کهگیلویه ماندگار خواهد بود.
هرچند که ما تجلیل واهدای سکه ها را از نظر مادی نمی نگریم اما دلمان به درد می آید هنگامی که به بزرگان واقعی ورزش ارج واحترام گذاشته نمی شود.
اما توصیه ای که به مدیران ورزش استان داریم این است که باید در چنین شرایطی برای تجلیل از بزرگان ورزش وپیشکسوتان استان برای همه شهرستان ها سهمیه ای در نظر بگیرند تا حق هیچ شهرستان وفردی ضایع نشود.
ودر پایان امید است که متولیان ورزش استان وکسانی که درعدم دعوت پیشکسوتان شهرستان کهگیلویه چه عمدا” وچه سهوا” دخالتی داشته اند ، به اشتباه خود اعتراف وعذرخواهی کرده ونسبت به دلجویی از پیشکسوتان وخاک خورده های ورزش شهرستان کهگیلویه همت گمارده تا این عزیزان به ادامه راه دلگرم شده وبدانند که از یاد نرفته اند وهنوز مثل قدیم ارزش واعتبار دارند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد