تاریخ درج خبر : 1391/03/19
کد خبر : ۶۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار: ادارات سریعا به درخواست‌های صدور مجوز پاسخ دهند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ادارات و دستگاه‌های دولتی موظفند در کمتر از 15 روز به صورت شفاف و سریع به درخواست‌های صدور مجوز افراد و نهادها پاسخ دهند.

اکبر نیکزاد ظهر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: نباید به هیچ عنوان یک سرمایه‌گذار یا یک فرد عادی برای پیگیری مجوز درخواست خود در ادارات سرگردان باشد بلکه باید مسئولان برای کاهش زمان پاسخگویی و روند صدور مجوز تلاش کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: بر اساس قانون هر اداره که می‌بایت برای صدور یک مجوز اعلام نظر کند باید کمتر از 15 روز به صورت شفاف در مورد ان موضوع اعلام نظر کند.

نیکزاد با اشاره به وظایف کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی گفت: بر اساس قانون صدور مجوزهای خارج از محدوده شهرها به عهده این کارگروه است که باید تدابیری اندیشیده شود که ارباب رجوع و یا هر متقاضی دیگری از وضعیت و روند صدور مجوز خود آگاه باشد تا متحمل هزینه‌های اضافی نشود.

وی با اذعان به اینکه تاکنون در مجوزهای خارج از محدوده شهرها کارها لنگ می‌زدند، بیان کرد: قبلا شاهد بودیم یک مجوز در مراحل آخر خود با مخالفت یک اداره یا ارگان مواجه می‌شد که در این بین هزینه‌ها و وقت زیادی از درخواست‌ کننده‌ها تلف می شد که این موضوع شایسته نبود.

مقام ارشد اجرایی در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با تاکیدات صورت گرفته اکنون ادارات متولی در هر موضوع برای اعلام نظر خود به صورت شفاف عمل می‌کنند تا ابهامی باقی نماند.

وی ابراز داشت: اگر یک اداره در مدت 15 روز اعلام نظر نکند به منزله این است که مخالفتی با صدور مجوز در فلان طرح را ندارد.

نیکزاد با اشاره به سال تولید ملی اضافه کرد: صدور مجوز در طرح‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری‌ها حساسیت بیشتری دارد و باید مسئولان و متولیان به این مهم بیش از گذشته توجه کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کمیسیون تغییر کاربری و کمیسیون زیربنایی برای شفاف سازی و تسهیل در روند صدور مجوزها در ابتدای طرح یک درخواست همزمان موضوع را رسیدگی کنند و از همان ابتدا اعلام نظر کنند.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از صحبت‌هایش به مصوبات کارگروه‌ها اشاره کرد و گفت: لازم است مصوبات کارگروه‌ها به جز در شورای برنامه‌ریزی طرح شوند تا این شورا در جریان خروجی جلسات کارگروه‌ها قرار گیرند.

نیکزاد تاکید کرد: زیاد بودن مصوبات اگر چه نشان دهنده زیاد بودن جلسات و وقت گذاشتن برای تصویب یک طرح است ولی از جهتی نیز یک خطر است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطر زیاد بودن مصوبات را در توجه و وقت کمتر برای کیفیت و کارشناسی بودن مصوبات و حاکم شدن این تفکر که یک طرح یا برنامه مصوب می‌شود، “اگر اجرا شد که شد اگر هم نه که هیچ”، دانست.

.

.

.

.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد