تاریخ درج خبر : 1391/09/17
کد خبر : ۶۸۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دو مدرسه‌ی تاریخی استان «موزه – مدرسه» می‌شوند

سایت استان: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از آغاز پیگیری‌ها برای تغییر کاربری دو مدرسه‌ی تاریخی به موزه – مدرسه خبر داد.

رحیم دادی‌نژاد اظهار کرد: دو مدرسه‌ی متعلق به دوره‌ی پهلوی در شهرستان‌های دنا و دهدشت توسط آموزش و پرورش به اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان داده شدند تا به موزه – مدرسه تبدیل شوند.

او با بیان این‌که اعتبار اجرای این دو پروژه به اداره کل میراث فرهنگی استان داده شده است‌، ادامه داد: هدف از این تغییر کاربری، بالا بردن سطح آگاهی و شناخت دانش‌آموزان و دانشجویان در راستای شناخت و حفاظت از میراث فرهنگی است.

معاون میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: پیگیری‌ها برای بازپرداخت مبلغ حسن انجام کار 33 کارگاه مرمتی که تعهدهای مرمتی خود را انجام داده‌اند،‌ آغاز شده است.

دادی‌نژاد توضیح داد: با بستن هر قرارداد مرمتی با پیمانکار، 10 درصد سپرده‌ی حسن انجام کار از اعتبار پروژه ضبط و به حساب اداره‌ی دارایی واریز می‌شود،. بعد از پایان کار، کارشناسان میراث فرهنگی موظف به بررسی اشکال‌های مرمتی پیمانکار هستند که در صورت بروز مشکلی در کار، نخست موارد دارای مشکل اصلاح می‌شوند و سپس سپرده‌ی حسن انجام کار به پیمانکار پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: اکنون معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در حال بررسی 33 کارگاه مرمتی است که در یک سال گذشته تعهد خود را به پایان رسانده‌اند.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد