تاریخ درج خبر : 1391/09/17
کد خبر : ۶۸۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

عملیات قیرپاشی بزرگراه گچساران ـ بابامیدان آغاز شد

سایت استان: رئیس راه و شهرسازی گچساران از آماده‌سازی قطعه اول بزرگراه گچساران ـ‌ باشت ـ بابامیدان و آغاز عملیات اجرایی قیرپاشی این بزرگراه خبر داد.

فرامرز انصاری  اظهار کرد: پروژه‌های راهسازی در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای، افزایش ایمنی در جاده و خدمات‌رسانی به عموم مردم از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به اهمیت راه‌های ارتباطی گچساران بیان داشت: راه‌های ارتباطی این شهرستان به دلیل گردشگر پذیر بودن به ویژه در ایام نوروز و نیمه دوم سال دارای اهمیت بسیاری است.

رئیس راه و شهرسازی گچساران پروژه احداث بزرگراه گچساران به باشت و به بابامیدان را از بزرگ‌ترین پروژه‌های راه و شهرسازی در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

انصاری یادآور شد: عملیات اجرایی این پروژه در چهارمین سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به گچساران در قالب سفرهای استانی آغاز شد.

وی افزود: بزرگراه بابامیدان ـ گچساران به بهبهان به طول 150 کیلومتر بوده که اعتباری افزون بر 60 میلیارد ریال برای آن پیش‌بینی شده است.

انصاری محل تأمین اعتبار این پروژه را از محل اعتبارات ملی عنوان کرد و ابراز داشت: حجم بالای تردد و بار ترافیکی سنگین در این محور ‌و قرار گرفتن گچساران در حوزه نفتی و مسیر جنوب و جنوب غرب کشور از دلایل مهم عملیاتی کردن این بزرگراه بوده است.

وی ادامه داد: محور بهبهان به بابامیدان یکی از محورهای شریانی جنوب کشور بوده که سه استان فارس، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان را به یکدیگر متصل می‌کند.

رئیس راه و شهرسازی گچساران با بیان اینکه طول این قطعه از سمت گچساران 10 کیلومتر است، خاطرنشان کرد: پنج کیلومتر از این مسیر از منطقه سپاهی‌کشته تا دوراهی سربیشه آماده قیر‌پاشی است.

انصاری عنوان داشت: پنج کیلومتر دیگر این مسیر نیز با پیشرفت فیزیکی 70 درصد در حال اجرا، تکمیل و آماده‌سازی برای قیر‌پاشی و آسفالت است.

وی از پیگیری‌های راه و شهرسازی برای آسفالت این پروژه خبر داد و گفت: در صورت تأمین اعتبار و مناسب بودن شرایط آب و هوایی، عملیات اجرایی آسفالت این ‌بزرگراه آغاز می‌شود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد