تاریخ درج خبر : 1391/09/17
کد خبر : ۶۸۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -

پتروشیمی گچساران 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

سایت استان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت فیزیکی 20 درصدی پتروشیمی گچساران خبر داد.

داریوش دیویده عصر جمعه از واحدهای صنعتی، پتروشیمی، آرد مارون، کارخانه بهنوش گچساران و چندین واحد صنعتی دیگر در این شهرستان بازدید کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این بازدید اظهار کرد: گچساران به دلیل شرایط خاص میان‌راهی و هم‌جواری با بنادر جنوبی، وجود منابع عظیم نفت و گاز، وجود معادن فراوان و نیروی انسانی کارآمد توانایی تبدیل شدن به قطب توسعه این استان را دارا می‌باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از پتروشیمی گچساران روند کار را پس از وقفه‌ای که بود مناسب ارزیابی و روند پیشرفت فیزیکی طرح را بالغ بر 20 درصد بیان کرد.

این مسئول گفت: بخش عمده‌ای از ماشین‌آلات از کشورهای آلمان و ژاپن خریداری و در محل طرح می‌باشد و بخش دیگر در حال حمل به محل کارخانه است.

دیودیده مزایای پتروشیمی گچساران را استفاده بهینه از ذخایر این استان، ارزش افزوده قابل توجه، اشتغال بالغ بر 350 نفر، تأمین مواد اولیه جهت کارخانجات داخلی، ارز آوری و صادرات مناسب ارزیابی کرد.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به تصویب تسهیلات 220 میلیون یورویی طرح روند ساخت و تکمیل پروژه سرعت بیشتری خواهد گرفت همچنین میزان کل سرمایه‌گذاری طرح بالغ بر 800 میلیارد تومان خواهد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه و در حاشیه بازدید خط تولید کارخانه بهنوش گچساران، این واحد را از واحدهای صنعتی مهم استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی کرد که بخش عمده‌ای از نیاز کشور را به دلستر، نوشابه تأمین می‌کند و بخشی نیز به بازارهای خارج از کشور صادر می‌شود.

دیودیده عنوان کرد: جهت گسترش خط تولید کارخانه مبلغ 70 میلیارد ریال مصوب و جهت عقد قرارداد به بانک عامل معرفی شده است.

ای مسئول از کارخانه آرد مارون بازدید و ضمن بیان اینکه این کارخانه آرد با کیفیت و بسیار مناسب برای پخت، نیاز بازار استان را به آرد به خوبی تأمین می‌کند در جریان مشکلات و نیازمندی‌های آرد مارون قرار گرفت.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد