تاریخ درج خبر : 1391/09/18
کد خبر : ۶۹۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -

جمع‌آوری اطلاعات افراد بیکار در شهرستان دنا

سایت استان: رئیس اداره کار و تعاون دنا در خصوص جمع‌آوری اطلاعات کلیه افراد بیکار در این شهرستان گفت: آمار بیکاران در این شهرستان مشخص شده و در جهت برنامه‌ریزی آینده از آن‌ها استفاده می‌شود.

قربان حاجی‌پور  اظهار کرد: در راستای شناخت بیشتر و اهمیت موضوع بنا به پیشنهاد فرماندار شهرستان دنا این اداره اقدام به جمع‌آوری اطلاعاتی در خصوص تمامی افراد بیکار در شهرستان دنا کرده است.

رئیس اداره کار و تعاون دنا گفت: در این خصوص هم آمار بیکاران در این شهرستان مشخص می‌شود و در جهت برنامه‌ریزی آینده از آن‌ها استفاده می‌شود.

حاجی پور تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و با طرح آن در کار گروه تصمیم گرفته شد که با دعوت از دهیاران در روستاها و تهیه فرم با مشخصات کامل و مدارک مورد نیاز در جهت جمع‌آوری اطلاعات افراد بیکار اقدام شود که فرم مذکور بعد از طراحی در اختیار دهیاران از طریق بخشداران قرار داده شود.

وی گفت: دهیاران با توجه به شناختی که از روستاها دارند در حال جمع‌آوری اطلاعات و ارسال آن‌ها به اداره کار و رفاه اجتماعی این شهرستان هستند و این اداره نیز ضمن تحلیل داده‌ها و رسم جداول جدید تمام افراد در رشته‌های مختلف را رده‌بندی کرده و تعداد افراد به تفکیک زن و مرد به اطلاع مسئولان می‌رساند.

مسئول اداره کار و تعاون دنا بیان داشت: در این خصوص اطلاعات از طریق نصب بنر در جاهای مختلف شهرهای این شهرستان و نصب اطلاعیه در خصوص ثبت‌نام در مراکز کاریابی و جمع‌آوری اطلاعات اقدام شد.

حاجی‌پور کمبود مهارت و تجربه لازم را یکی از معضلات اشتغال و شکاف بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و نیاز بازار کار عنوان کرد و افزود: با اجرای این طرح می‌توان در کنار انتقال تجربه و ارتقاء مهارت به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در شناسایی رشته‌های تحصیلی مورد نیاز بخش‌های محتلف کشور و نیاز بازار کار گام برداشت.

وی یادآور شد: این اداره ضمن اطلاع از تعداد نیروهای بیکار در شهرستان در رشته‌های مختلف به تعداد افراد بیکار هر روستا هنگام تشکیل تعاونی به جهت نیاز به نیروهای متخصص از این بستر استفاده خواهد کرد.

این مقام مسئول در ادامه تأکید کرد: افراد فارغ‌التحصیل راهنمایی شوند تا با تشکیل تعاونی تخصصی با توجه به رشته تحصیلی در روستا و شهر اقدام کنند از آنجا که روستاهای این شهرستان هر کدام زمینه تشکیل تعاونی‌های مختلف را دارند شناخت فارغ التحصیلان زمینه فعالیت آن‌ها را برای تشکیل تعاونی‌های گوناگون فراهم می‌کند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد